Lékárna

Struktura:

  • výdej léků na recepty a prodej léků
  • prodejna zdravotnického materiálu
  • výdej léčivých přípravků pro oddělení

Nově vzniklá ústavní lékárna zahájila činnost 4. ledna 1999 v budově bývalé interny II. Jejímu otevření předcházela přestavba přízemí budovy, vybavení lékárny nábytkem, přístroji a laboratorním materiálem. Vše se podařilo uskutečnit v relativně krátkém čase (září - prosinec 1998).

Vedoucím ústavní lékárny je PharmDr.Jana Oščádalová. Dále zde pracují 3 lékárníci, 4 farmaceutické asistentky a sanitářka.   

Lékárna zabezpečuje výdej léčivých přípravků na recepty vystavené nejen v ambulancích nemocnice.V lékárně se také připravují individuálně připravované léčivé přípravky (masti, prášky, čípky, roztoky pro vnější i vnitřní použití, oční kapky, dezinfekční roztoky). Lze zde zakoupit i léky volně prodejné a doplňkový sortiment jako jsou vitamíny, umělá sladidla, bylinné a ovocné čaje, masti, léčebná kosmetika, zubní kartáčky a pasty, atd. Lékárna nabízí široký sortiment homeopatik a zároveň možnost konzultace v oblasti homeopatie, kterou poskytuje PharmDr. Machalová. 

Otvírací doba:

Lékárna je pro veřejnost otevřena:
pondělí – pátek 7:30 – 16:00 hod.

Součástí lékárny je prodejna zdravotnického materiálu, kde je vydáván zdravotnický materiál a zdravotnické pomůcky předepsané na poukaz. Prodejna nabízí široký sortiment obvazového materiálu, ortopedické pomůcky a obuv, potřeby pro inkontinentní pacienty a stomiky, berle, hole, elastické punčochy a nákolenky, masážní pomůcky. Poradenství poskytují odborně školení pracovníci.V případě speciálního požadavku lze individuálně dohodnout objednávku dle katalogu. 

Prodejna a výdejna PZT je otevřena
pondělí – pátek 7:30 – 16:00 hod.,
tel. 581 271 282

Lékárna včetně prodejny zdravotnického materiálu zásobují soukromé ordinace i laboratoře dle jejich požadavků.

V lékárně se uskutečňuje také výdej léčivých přípravků pro lůžková oddělení a ambulance nemocnice.