V Nemocnici Přerov přišlo loni na svět přes 800 dětí

2.1.2015

Celkem 832 dětí se v loňském roce narodilo v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozeňaty bylo 413 chlapců a 419 děvčat. Mezi miminky byly dva páry dvojčátek. Dlouho na sebe nenechalo čekat ani první miminko letošního roku. Malý Tobiáš se narodil ve 3.59 hodin, vážil 4114 gramů a měřil 53 centimetrů.

Maminky, které v loňském roce rodily v přerovské nemocnici, volily pro své potomky především tradiční česká jména. „Mezi holčičkami převažovaly Elišky, Kristýny, Kateřiny, Nely či Lucie. Mezi nejčastější chlapecká jména patřil Filip, Jakub, Vojtěch, Ondřej, Tomáš, Jan či Martin. Někteří rodiče se však rozhodli své děti pojmenovat vskutku netradičně. Na svět jsme pomáhali například malé Thee, Zoe, Lilianě, Diegovi, Kevinovi, Timonovi nebo Matteovi,“ prozradila Mgr. Radmila Šimoníková, vrchní sestra porodnicko-gynekologického oddělení.

Moderní porodní oddělení nabízí budoucím maminkám uzavřené porodní boxy, jež poskytují rodičce i jejímu partnerovi maximální soukromí. Součástí těchto boxů jsou kromě speciálních polohovacích lůžek také rehabilitační balony, žebřiny, lano, vak, žíněnky, stolička, sprcha, křeslo, rádio s CD přehrávačem či aromalampa. Nejmodernější porodní místnosti tak umožňují nespočet alternativních způsobů vedení porodu.