Nemocnice Přerov na Guláš festu v Přerově

5.10.2015

Na konci září se na Výstavišti v Přerově konaly Dny přerovského fotbalu a Guláš fest. Nemocnice Přerov zde měla svůj stánek, kde kromě propagačního materiálu o nabízených službách, ukazovala např. správnou techniku resuscitace dospělého člověka a malého dítěte, zájemcům měřili krevní tlak či působili jako zdravotníci pro případ drobného poranění. Lákadlem, zejména pro nejmenší, byli také přistavené sanitky, do kterých mohli účastníci festivalu nahlédnout.

„Bylo pro nás velkým překvapením kolik lidí, zejména mladých, mělo o ukázku a následně nácvik masáže srdce na figuríně zájem.  I ti, kteří se nejdříve ostýchali, si nakonec správný způsob oživování přišli vyzkoušet“ uvedla hlavní sestra Nemocnice Přerov Mgr. Zuzana Krčková.