V nemocnici Přerov se zaměřili na prevenci dekubitů

4.11.2016

Jak předcházet proleženinám a jak je správně léčit, to se ve středu dopoledne dozvěděli návštěvníci přednáškového sálu na ředitelství Nemocnice Přerov. Zdravotníci zde připravili již tradiční preventivní akci, zaměřenou na prevenci a léčbu proleženin s názvem „Stop dekubitům“.

„V rámci akce probíhala dynamická ukázka správného polohování imobilních pacientů a používání antidekubitních pomůcek. Zároveň mohli návštěvníci využít možnosti konzultace s odborníky nebo se seznámit s vhodnými přípravky pro léčbu a prevenci dekubitů,“ uvedla hlavní sestra Nemocnice Přerov Mgr. Zuzana Krčková s tím, že během dne na akci přivítali jak laickou veřejnost, tak i pracovníky z domovů pro seniory či studentky zdravotní školy.