Házenkáři z Žeravic přišli darovat krev

12.12.2016

V úterý, 29.listopadu, zaplnili již po několikáté prostory Transfúzního oddělení Přerov házenkáři SK Žeravice, aby darovali tu nejcennější tekutinu na světě - krev.

"Celkem se k nám ten den registrovalo k odběru padesát dárců, z nichž patnáct se rozhodlo k darování plazmy," uvedla vrchní sestra Transfúzní stanice Nemocnice Přerov Mgr. Gabriela Bartušková a dodala, že i díky takovým akcím získávají nové dárce, kterých rok od roku ubývá. "S házenkáři se přihlásili a rovnou i darovali hned tři prvodárci.
Zároveň všem darování zpříjemnily také zástupkyně firmy Mary Kay, kdy měly ženy - dárkyně  možnost se nechat zdarma nalíčit a muži mohli získat dárkový poukaz na líčení, jako dárek," doplnila Mgr. Gabriela Bartušková a na závěr poděkovala sportovcům, že jdou příkladem.  "Doufáme, že se budou  i nadále vracet k darování a třeba se k nim připojí i další," uzavřela Mgr. Gabriela Bartušková z Nemocnice Přerov.