V Nemocnici Přerov proběhla preventivní akce Zachraňte životy, mějte čisté ruce

4.5.2016

Vestibul mezi lékárnou a radiodiagnostickým oddělením v Nemocnici Přerov přivítal ve středu dopoledne stovky návštěvníků, kteří si zopakovali správný postup hygieny rukou. Zájemci si během preventivní akce mohli ověřit účinnost jejich mytí rukou pod UV lampou, ale také se zdravotníky probrat důležitost hygieny při prevenci nakažlivých onemocnění. Možnost vyzkoušet si správně umýt ruce a pak si je prohlédnout pod ultrafialovým zářením využili nejen návštěvníci nemocnice, ale také zdravotnický personál či studenti střední zdravotnické školy.

„Troufám si odhadnout, že za celou dobu trvání akce k nám zavítalo více než dvě stě návštěvníků. Dokonce přišli studenti prvních až třetích ročníků zdravotnické školy, kteří si vyzkoušeli správný postup mytí rukou. Musím říci, že ačkoliv někteří z nich ještě nemají praxi v nemocnici, šlo jim to velmi dobře,“ okomentovala středeční účast na preventivní akci zdravotní sestra z oddělení Centrálních operačních sálů Nemocnice Přerov Klaudia Jelínková.