Přerovská nemocnice má nové přístroje pro sledování životně důležitých funkcí

28.6.2023

Přerov, 19. června 2023: Nemocnice AGEL Přerov se může pochlubit novými moderními přístroji. Pro oddělení DIP (Dlouhodobá intenzivní péče) byl pořízen centrální monitor vitálních funkcí a tři pacientské monitory, které zajistí vyšší bezpečnost pacientů, a také ulehčí a zefektivní práci lékařům a zdravotnímu personálu. Investice do nových moderních přístrojů, které nahradily starší typy, vyšly na více než dva milióny korun.

„Nové přístroje jsou součástí celkového vybavení našeho oddělení, které se stará o těžce nemocné pacienty s respiračním selháním, napojené na umělou plicní ventilaci. Monitorace nám umožňuje bezprostředně reagovat na případné změny či poruchy životních funkcí, říká primář ARO přerovské nemocnice MUDr. Petr Dušek s tím, že monitor vitálních funkcí s vysokou přesností měří, zobrazuje, zpracovává i zaznamenává biometrická data pacientů.

Monitor životních funkcí je zařízení sloužící ke sledování zdravotního stavu pacienta, a to za využití senzorů. Monitor je vybaven například senzory pro měření EKG, EEG, senzorem okysličení krve, senzorem pro měření teploty, invazivní měření krevního tlaku a dalšími. Model, který nově získalo oddělení DIP, přitom nabízí multifunkční využití pro kriticky nemocné pacienty.

Jednotku dlouhodobé intenzivní péče otevřela přerovská nemocnice v říjnu 2011, kdy nabídla tento druh péče teprve jako druhá nemocnice v Olomouckém kraji. DIP je určeno pro pacienty, kteří překonali kritický stav, ale vyžadují nadále dlouhodobou intenzivní lékařskou a ošetřovatelskou péči včetně přístrojové podpory a intenzivní rehabilitace.