Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Hemodialýza

Středisko provádí tyto eliminační metody:

  • hemodialýza
  • hemodiafiltrace on-line
  • hemoperfuse

Středisko poskytuje péči pacientům s chronickým i akutním selháním ledvin a pacientům s dalším stavy (např. intoxikace), které vyžadují léčbu eliminačními metodami.

Největší část nefrologické péče tvoří chronická hemodialyzační léčba, která je poskytována pacientům s nezvratným selháním ledvin a  jsou zařazeni do pravidelného hemodialyzačního programu.

Léčba v rámci chronického programu je poskytována od pondělí do pátku 24 hodin denně, v sobotu a neděli 12 hodin. V rámci akutního programu je poskytována nepřetržitě. HDS rovněž umožňuje "přechodnou" péči pacientům z kteréhokoliv střediska v případě jejich pobytu v Přerově a okolí (např. pro pacienty z Lázní Teplice apod.)

V akutním dialyzačním programu jsou léčeni pacienti s různými formami akutní poruchy funkce ledvin, u nichž je nutná dočasná náhrada renálních funkcí. V rámci tohoto programu  spolupracujeme  s oddělením JIP a ARO, kde jsou prováděny kontinuální eliminační metody, což umožňuje dle potřeby tyto metody kombinovat a zlepšovat tak kvalitu komplexní péče.

Lůžka jsou rozdělena na sály po dvou,  každý sál je vybaven moderními dialyzačními monitory a elektricky ovládanými polohovacími postelemi. V případě požadavků pacientů, kteří upřednostňují volnější pohyb při dialýze,  je možno využít i polohovací dialyzační křeslo. Všechny sály jsou vybaveny monitorovacím kamerovým systémem. Mezi základní vybavení patří i například  televizory na sálech, světelná i zvuková signalizace stavu pacientů, sedací a lůžkové váhy.

zpět na úvodní stránku oddělení