Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 581 271 111
+420 725 797 148

O nemocnici

Aktuality a média


Kalendář akcí na HTO 2024

22.2.2024

Představujeme náš kalendář tématických dní na Hematologicko-transfuzním oddělení Nemocnice AGEL v Přerově! Během těchto tématických dní budou pro naše dárce krve i krevní plazmy připraveny speciální dárky a překvapení jako poděkování za jejich cenný dar. Sledujte náš kalendář a buďte připraveni zapojit se do těchto speciálních dnů s námi.

Celý článek


Den ledvin 14. 3. 2024

21.2.2024

V rámci DNE LEDVIN vás zveme na preventivní akci, která proběhne 14. března od 8:00 do 16:00 hodin v prostorách nefrologické ambulance Nemocnice AGEL Přerov. Všem návštěvníkům zdarma nabízíme: měření krevního tlaku chemické vyšetření moči stanovení hladiny krevního cukru poradenství kvalifikovaným personálem. Nepodceňujte prevenci a dojděte za námi, na všechny se těšíme.

Celý článek


ZACHRAŇ ŽIVOT S VZP, DARUJ KREV

9.1.2024

Zveme vás na darování krve s pojištovnou VZP. V rámci odběru bude k dispozici měření tělesných hodnot, hydratace pleti anebo měření hodnoty kyslíku v krvi. Všichni dárci jsou srdečně zváni na naše hematologicko-transfuzní oddělení.

Celý článek


Na první miminko roku 2024 v porodnici AGEL Přerov čekali až do 2. ledna. Nejvíce dětí se zde vloni narodilo v dubnu

4.1.2024

Přerov, 4. 1. 2023: Celkem 577 dětí a více chlapců než děvčátek – to je statistka porodnosti v porodnici Nemocnice AGEL Přerov za uplynulý rok.

Celý článek


Předporodní kurzy 2024

2.1.2024

Představujeme termíny PŘEDPORODNÍCH KURZŮ pro rok 2024, které startují 9. ledna 2024 od 13:00 hodin. Obsahem předporodního kurzu je seznámení budoucích rodičů s přípravou na porod, s obdobím šestinedělí a péčí o novorozence. Těšíme se na vás!

Celý článek


V období Vánoc dárců krve přechodně přibývá, je jich ale zapotřebí celý rok

2.1.2024

„Dárců krve i krevní plazmy neustále ubývá, a to v celé České republice. Důvod je však nejen demografický, kdy se do produktivního věku 20let + dostávají slabší populační ročníky, příčinou je také změna hodnot lidí,“ říká MUDr. Štefan Repovský, primář Hematologicko-transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Přerov.

Celý článek


První adventní odběr

14.11.2023

Zveme všechny dárce na PRVNÍ ADVENTNÍ ODBĚR, který chystáme na hematologicko-transfuzním oddělení ve dnech 5. a 6. prosince. Všichni jste srdečně zváni, malá pozornost vás nemine.

Celý článek


Poradna pro hojení ran v Nemocnici AGEL Přerov řeší více mladých pacientů

9.11.2023

Pacientů s takzvaným „onemocněním řidičů“ přibývá. Poradna pro hojení ran v Nemocnici AGEL Přerov eviduje stále mladší pacienty s diagnózou pilonidální píštěl.

Celý článek


MOVEMBER v síti laboratoří AGELLAB

7.11.2023

Jako každý rok, i letos, se síť laboratoří AGELLAB v listopadu 2023 připojí k celosvětovému boji proti rakovině prostaty a varlat v rámci kampaně Movember. Až do konce měsíce mohou zájemci z řad pánské populace nad 45 let věku navštívit vybrané odběrové místo sítě AGELLAB a požádat zdarma o vyšetření PSA.

Celý článek


Nová dětská oční ambulance v Nemocnici AGEL Přerov

30.10.2023

Oční oddělení Nemocnice AGEL Přerov rozšířilo služby pro dětské pacienty do 18 let. Reaguje tak na vyšší poptávku vzhledem k rostoucímu počtu dioptrických očních vad u dětí s krátkozrakosti, dalekozrakostí, k včasnému záchytu šilhání a nastavení správné léčby jako prevence tupozrakosti. Tyto vady je nutno zachytit a léčit ještě v předškolním věku, aby byla šance na vyléčení co nejvyšší.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov spustila unikátní SMART navigaci

25.10.2023

Nemocniční areály někdy připomínají spíše bludiště a orientace v nich může být pro pacienty a návštěvníky velmi složitá. Společnost AGEL proto v roce 2022 spustila ve své nemocnici v Ostravě-Vítkovicích pilotní projekt SMART navigace, která díky chytrým technologiím orientaci po nemocnici významně usnadňuje. Druhou nemocnicí, kde byla novinka zavedena, je Nemocnice AGEL Přerov, kde SMART řešení funguje od 10. října. „Společnost AGEL je jediným poskytovatelem zdravotní péče v České a Slovenské republice, který tímto způsobem navigace disponuje,“ říká manažer projektu Mgr. Pavel Michna, MBA s tím, že systém se postupně rozšíří do všech nemocnic skupiny AGEL v ČR i SR.

Celý článek


Halloweenský odběr

17.10.2023

Přijďte darovat krev či krevní plazmu na hematologicko-transfuzní oddělení v termínu 31. října - 1. listopadu. ‍♂️ Sladká odměna je pro všechny dárce zaručená. Na všechny se moc těšíme!

Celý článek


Nová kožní ambulance v Nemocnici AGEL Přerov

10.10.2023

Nemocnice AGEL Přerov otevírá svoji již třetí kožní ambulanci s moderním digitálním dermatoskopem. Péče v nové ordinaci bude specializována nejen na uvedené vyšetření, ale i na poskytování biologické léčby a dalších výkonů, které usnadňují provoz a urychlují čas vyšetření.

Celý článek


Akreditovaný kvalifikační kurz sanitář

5.10.2023

Kvalifikační kurz připravuje jednotlivce k získání odborné způsobilosti k výkonu povolání sanitáře.

Celý článek


Odběr darovaný od srdce

21.9.2023

Blíží se nám ODBĚR DAROVANÝ OD SRDCE, kde bude pro dárce měření cholesterolu a glykémie zdarma. Využíjte této akce a dorazte za námi, budeme se na vás těšit.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov oslavila 110 let. Jako první v bývalém Československu měla dialýzu a oddělení ARO

19.9.2023

Přerov, 18. září 2023: Nejstarší dochovanou zmínku o sociální instituci, kterou můžeme považovat za prvního předchůdce zařízení nemocničního typu, máme na Přerovsku již z roku 1511, kdy Vilém z Pernštejna, majitel zdejšího panství, daroval městskému špitálu v Přerově "Horní louku", která patřila jeho dvoru ve Vinarech. V roce 1905 bylo rozhodnuto o výstavbě městské veřejné nemocnice za městem, a to již na místě dnešní nemocnice. Stavba byla ukončena v roce 1913, kdy byly odevzdány svému účelu pavilony pro choroby chirurgické, vnitřní, infekční, dětské a pavilon pitevní a dezinfekční. V době zpřístupnění měla nemocnice pouhé 3 lékaře.

Celý článek


Hemodialyzační středisko v Nemocnici AGEL Přerov oslavuje své 40. výročí. Ročně provede na 11 000 dialýz, v péči má 70 pacientů

11.9.2023

Přerov, 7. 9. 2023: Pořadníky na léčbu a pacienti, kteří se k péči dostávali až ve stadiu chronického selhání ledvin a s nedobrou prognózou. Pacient starší 50 let, diabetik, ani člověk s jiným vážným onemocněním se na tuto léčbu prakticky nedostal - takto vypadala péče o pacienty s nemocemi a selháním ledvin před 40 lety.

Celý článek


Čokoládový odběr krve

5.9.2023

Přijďte 13. září darovat krev na hematologicko-transfuzní oddělení a oslaďte si den. Můžete se těšit na čerstvé ovoce a čokoládovou fontánu. Už teď se na všechny moc těšíme!

Celý článek


Předporodní kurzy 2023

8.8.2023

Představujeme předporodní kurzy pro nastávající maminky.

Celý článek


V prvním pololetí letošního roku přivítali v Nemocnici AGEL Přerov 292 novorozenců

24.7.2023

Přerov, 21. července 2023: V průběhu prvního pololetí roku 2023 proběhlo v porodnici Nemocnice AGEL Přerov mnoho radostných okamžiků, kdy na svět přišlo celkem 292 miminek. I přes mírný pokles oproti loňskému roku, kdy se narodilo ve stejném období 358 dětí, zůstává přerovská porodnice nadále vyhledávaná a mezi maminkami oblíbená.

Celý článek


SOUTĚŽ S TRANSFUZKOU O VSTUPENKY NA FESŤÁK

14.7.2023

SOUTĚŽTE S NÁMI O VSTUPENKY NA FESTIVAL – HRADY.CZ Hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Přerov pořádá jako poděkování dárcům krve a plazmy soutěž o vstupenky na festival. Soutěže se může zúčastnit každý, kdo přijde darovat krev nebo krevní plazmu v období od 17. 7. 2023 do 7. 8. 2023 a zařadí se do soutěže. Výherce získá 2 vstupenky na festival hrady.cz na hrad Bouzov. Tak hurá na transfuzku darovat krev či krevní plazmu. Těším se na vás.

Celý článek


Přerovská nemocnice má nové přístroje pro sledování životně důležitých funkcí

28.6.2023

Přerov, 19. června 2023: Nemocnice AGEL Přerov se může pochlubit novými moderními přístroji. Pro oddělení DIP (Dlouhodobá intenzivní péče) byl pořízen centrální monitor vitálních funkcí a tři pacientské monitory, které zajistí vyšší bezpečnost pacientů, a také ulehčí a zefektivní práci lékařům a zdravotnímu personálu. Investice do nových moderních přístrojů, které nahradily starší typy, vyšly na více než dva milióny korun.

Celý článek


Melounový odběr

26.6.2023

I o prázdninách se můžete zastavit na naše hematologicko-transfuzní oddělení darovat krev. Zveme Vás na Melounový odběr, který proběhne 1. – 2. srpna. Přijďte doplnit zásoby nejcennější tekutiny i o prázdninách, kdy transfuzní centra často bojují s dočasným nedostatkem dárců, kteří odjíždějí na dovolenou.

Celý článek


Novopečeným maminkám v Nemocnici AGEL Přerov zajistí příjemnou teplotu na pokojích nová klimatizace

22.6.2023

Přerov, 22. červen 2022: Optimální tepelný komfort maminkám i miminkům na porodním oddělení Nemocnice AGEL Přerov zajistí nová klimatizace v hodnotě přes 700 tisíc korun. Ta je nově nainstalována ve všech pacientských pokojích a ročně by mohla posloužit stovkám pacientů z řad novopečených maminek i novorozených miminek. Na investici se podílela nemocnice společně s Olomouckým krajem.

Celý článek


Světový den dárců krve v přerovské nemocnici doplní zásoby nejcennější tekutiny před letním obdobím

13.6.2023

Ve středu 14. června si také v Nemocnici AGEL Přerov připomenou již tradiční Světový den dárců krve, jehož cílem je oslavit a podpořit dobrovolníky za jejich záslužnou činnost. Každý, kdo přijde v tento den darovat krev či plazmu do přerovské nemocnice, obdrží navíc jako poděkování poukaz do LÉKÁRNY AGEL na nákup v hodnotě 100 korun. Přerovská nemocnice tak chce oslovit další dobrovolníky k bezpříspěvkovému darování krve a plazmy a doplnit tak zásoby nejcennější tekutiny na období letních prázdnin.

Celý článek


Pracoviště chirurgické JIP přerovské nemocnice získalo nový kabát za téměř milion korun

13.6.2023

Přerov, 7. června 2023: Novým moderním nábytkem se nově může pyšnit oddělení chirurgické JIP Nemocnice AGEL Přerov. Za téměř milion korun nemocnice pořídila nové skříně i moderní přehledný úložný systém, které nejen zkrášlí oddělení, ale nabídnou i větší prostor pro skladování a přehlednější systém uspořádání pomůcek a materiálu.

Celý článek


Světový den dárců krve

8.6.2023

U příležitosti Světového dne dárců krve vás srdečně zveme dne 14. června na naše hematologicko-transfuzní oddělení. Přijďte v tento významný den darovat krev či krevní plazmu a obdržíte od nás jako poděkování poukázky do lékárny. Těšíme se na Vás!

Celý článek


AGEL je nejlepším zaměstnavatelem Olomouckého regionu. V prestižní soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku 2023 získal regionální prvenství v elitní kategorii nad 5000 zaměstnanců

6.6.2023

2. června 2023: Na 9000 zaměstnanců pracuje v České republice pod značkou AGEL. V drtivé většině jde o zdravotníky, lékaře i nezdravotnický personál v nemocnicích a dalších zařízeních. Ročně zde ošetří téměř 100 tisíc hospitalizovaných pacientů na 2800 lůžkách a v 1400 ambulancích provedou 7,4 milionů ambulantních vyšetření. Zvláště pro toto náročné povolání je nutností zajistit nejen dobré pracovní podmínky, které zaměstnancům dávají stabilní pracovní možnosti, ale také poskytnout benefity, jimiž zaměstnavatel prokazuje svým pracovníkům výborný přístup a motivaci k pracovním výsledkům.

Celý článek


Přerovská porodnice si připomíná 20. výročí svého založení

2.6.2023

Přerov, 1. června 2023: V pondělí 5. června uplyne přesně 20 let od doby, kdy se v porodnici Nemocnice AGEL Přerov narodila první miminka. Náklady na stavbu si tehdy vyžádaly investici ve výši přes 206 milionů korun a dalších více než 46 milionů korun stálo vybavení oddělení novou technikou.

Celý článek


Zmrzlinový odběr

2.6.2023

Ve středu se na všechny dárce těšíme na Zmrzlinovém odběru, který se takto nejmenuje jen tak pro nic. Každý dárce obdrží jako poděkování zmrzlinu. Věříme, že to v tomto počasí přijde vhod. Tak co, přijdete?

Celý článek


Den otevřených dveří Očního oddělení

17.5.2023

Nemocnice AGEL Přerov si vás dovoluje pozvat na Den otevřených dveří očního oddělení, který se bude konat ve středu 7. června od 8:00 do 12:00 hodin. Přijďte na odbornou konzultaci s lékaři a seznamte se s operačními výkony na našem pracovišti. Všichni jste srdečně zváni.

Celý článek


Evropský den melanomu

17.5.2023

Kožní oddělení Nemocnice AGEL Přerov vás zve na EVROPSKÝ DEN MELANOMU, který se uskuteční 31. května v kožní ambulanci od 8:00 hodin. V rámci dne nabízíme všem zájemcům možnost vyšetření pigmentových znamének a kožních útvarů, odborné poradenství o ochraně před sluncem a prevenci vzniku melanomu. Zájemci se nemusí objednávat, stačí pouze přijít. Na všechny se moc těšíme!

Celý článek


Znaménkový odběr krve

10.5.2023

Zveme vás na Znaménkový odběr krve, který se uskuteční 30. května na Hematologicko-transfuzním oddělení. V rámci odběru bude možné si nechat prohlédnout znaménka kožním lékařem ZDARMA. Přijďte darovat krev či krevní plazmu a využijte této preventivní akce ke kontrole znamének. Všichni jste srdečně zváni.

Celý článek


Den prevence cévní mozkové příhody v Nemocnici AGEL Přerov veřejnost zaujal

5.5.2023

Zájem projevili obyvatelé Přerova a okolí o včerejší Den prevence cévní mozkové příhody, který se konal v Nemocnici AGEL Přerov. Akce se zúčastnilo celkem 72 osob, což přerovské zdravotníky těší, se zjištěnými výsledky už tolik spokojeni nejsou. Polovina příchozích trpěla nadváhou.

Celý článek


Májový odběr krve

5.5.2023

Těšíme se na všechny dárce dne 10. května na Hematologicko-tranfuzním oddělení.

Celý článek


Hemodialýza Nemocnice AGEL Přerov významně modernizovala své vybavení

28.4.2023

Novou úpravnu vody a nový plně automatický systém míchání a distribuce kyselých koncentrátů má k dispozici oddělení hemodialýzy Nemocnice AGEL Přerov. Investice v celkové hodnotě přes 3 miliony korun zajistí nejen špičkovou úroveň péče pro pacienty s onemocněním ledvin, ale i ekonomičtější a ekologičtější řešení pro nemocnici a zároveň nižší zátěž personálu.

Celý článek


Den hygieny rukou

25.4.2023

Podle Světové zdravotnické organizace se až 80 % infekcí šíří špinavýma rukama. Přijďte při příležitosti Dne hygieny rukou do vestibulu Nemocnice AGEL Přerov a naučte se, jak si správně ruce mýt a dezinfikovat. Budeme se na vás těšit 4. května od 9:00 hod.

Celý článek


Den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení

18.4.2023

Ve čtvrtek 20. dubna pořádá Nemocnice AGEL Přerov Den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení. Čeká vás prohlídka oddělení, seznámíte se s porodními asistentkami, novinkami na oddělení a mnoho dalšího. Všichni jste srdečně zváni.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov pořádá oblíbený Den otevřených dveří porodnice

18.4.2023

Prohlédnout si porodnici, seznámit se s personálem, ale také se zeptat na cokoliv ohledně porodu či péče o novorozence budou moci nastávající rodiče již tento týden v Nemocnici AGEL Přerov. Nemocnice pořádá tradiční Den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení, a to konkrétně ve čtvrtek 20. března od 13 do 17 hodin. Vstup na akci je bezplatný.

Celý článek


Den prevence cévní mozkové příhody

17.4.2023

Na čtvrtek 4. 5. 2023 organizuje Nemocnice AGEL Přerov osvětovou akci zaměřenou na prevenci a příznaky cévní mozkové příhody, která je druhou nejčastější příčinou úmrtí na světě, hned po onemocněních srdce. Každému šestému z nás cévní mozková příhoda hrozí, a to bez ohledu na náš věk, a proto jste srdečně zváni na tuto preventivní akci na oddělení neurologie. Přijďte si bezplatně nechat vyšetřit krční tepny, změřit tlak a puls či změřit EEG. Těšíme se na vás!

Celý článek


Čarodějnický odběr

17.4.2023

Na hematologicko-transfuzním oddělení jsem si pro vás připravili tematický ČARODĚJNICKÝ ODBĚR, který proběhne 25. a 26. dubna. Podělte se o svou krev nebo krevní plazmu a získejte od nás drobné překvapení a velké poděkování. Na všechny se srdečně těšíme.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov zve v dubnu dárce krve na bezplatná vyšetření i Čarodějnický odběr

30.3.2023

Hned dvojici akcí pro dárce krve a krevních složek připravilo na měsíc duben hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Na začátku dubna v rámci Světového dne zdraví nabídne oddělení dárcům ve dvou dnech bezplatná krevní vyšetření a na konci měsíce pak proběhne dvoudenní tematický Čarodějnický odběr plný hravých kostýmů a neformální atmosféry.

Celý článek


Navýšením operativy se podařilo Nemocnici AGEL Přerov zkrátit čekací dobu na výměnu kloubů

28.3.2023

Lékaři v Nemocnici AGEL Přerov provedou ročně přes 500 operací náhrad velkých kloubů. Díky velkému nasazení personálu se podařilo čekací dobu na tento typ operací zkrátit pod jeden rok.

Celý článek


H2O odběr

13.3.2023

U příležitosti světového dne vody Vás zveme na H2O odběr na hematologicko-trnsfuzní oddělení. Přijďte v tento den darovat krev nebo krevní plazmu a obdržíte od nás jako poděkování vitamíny obohacenou vodu.

Celý článek


Světový den ledvin

3.3.2023

Dne 9. března 2023 Vás srdečně zveme na Světový den ledvin.

Celý článek


Květinový odběr

2.3.2023

Květinový odběr proběhne dne 8. 3. 2023 od 6:00 do 8:00 hod. na hematologicko-transfuzním oddělení.

Celý článek


Nový ultrazvuk v Nemocnici AGEL Přerov zajistí přes 2 tisíce urologických vyšetření ročně

27.2.2023

Novinkou v přístrojovém vybavení Nemocnice AGEL Přerov je aktuálně ultrazvuk pro vyšetření urogenitálního ústrojí, který poslouží jak na lůžkovém oddělení, tak v případě potřeby i na urologické ambulanci. Přístroj v hodnotě téměř milion korun v nemocnici nahradil starší vybavení, které již neodpovídalo požadavkům na moderní medicínu.

Celý článek


Zachraň život s VZP – daruj krev

16.2.2023

Přijďte darovat krev nebo krevní plazmu s VZP.

Celý článek


Kalendář akcí 2023

5.2.2023

Na letáku níže naleznete Kalendář akcí 2023 Hematologicko-transfuzního oddělení. Přijďte darovat krev nebo plazmu!

Celý článek


Valentýnský odběr

1.2.2023

Valentýnský odběr proběhne dne 14. 2. 2023 od 6:00 do 8:00 hod. na hematologicko-transfuzním oddělení.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov ročně zbaví šedého zákalu na 800 pacientů

25.1.2023

Šedý zákal, který postihuje oční čočku, trápí šedesát procent osob starších 60 let. Bolestivý sice není, ale znemožňuje ostré vidění na čtení i do dálky, kdy nepomáhají ani brýle či dioptrické kontaktní čočky. Rychlou pomoc v takovém případě přináší desetiminutová operace šedého zákalu, kterou s enormní úspěšností provádějí i v Nemocnici AGEL Přerov.

Celý článek


Předporodní kurzy 2023

13.1.2023

Máme pro Vás opět nové termíny předporodních kurzů pro rok 2023, tak se neváhejte přihlásit.

Celý článek


Nejvíce se loni v Nemocnici AGEL Přerov rodilo v září

9.1.2023

Celkem 718 dětí pomohli v roce 2022 přivést na svět zdravotníci v Nemocnici AGEL Přerov. Nejrušnějším obdobím bylo z hlediska porodnosti září, kdy přerovskou porodnici vyhledalo 75 maminek. Nejméně se naopak rodilo v prosinci, kdy přerovští zdravotníci asistovali u 35 porodů.

Celý článek


První dítě roku 2023 v přerovské porodnici porodila prvorodička

2.1.2023

Maminka z Přerova porodila v neděli 1. ledna v 8:57 hodin holčičku Melanii.

Celý článek


Mikulášské darování

29.12.2022

Mikulášské darování proběhne dne 6. – 7. 12. 2022 od 6:00 do 8:00 hod. na hematologicko-transfuzním oddělení.

Celý článek


Zdravotníci radí, jak být po svátcích ve formě pro darování krve

28.12.2022

Vánoční svátky jsou obdobím rodinné pohody, dárků, ale také dobrých skutků. Mezi ty patří bezesporu i dárcovství krve, ke kterému po svátečním a novoročním období zvou všechny zájemce pracovníci z hematologicko-transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Přerov.

Celý článek


Koncept bazální stimulace v Nemocnici AGEL Přerov pomohl mladému fotbalistovi vrátit se zpět do života

22.12.2022

Sedmý červenec loňského roku si bude Lukáš Goldemund z Přerova už navždy pamatovat jako den, který změnil jeho život. Cestou domů z brigády se stal účastníkem autonehody, vlivem které málem přišel o život. Prognózy dlouho nevypadaly dobře a Lukáš dokonce několik dnů nereagoval na žádné podněty. Nakonec ale zafungovala bazální terapie v Nemocnici AGEL Přerov, do které se zapojila celá rodina včetně psa.

Celý článek


Zaměstnanci AGEL Středomoravské nemocniční si domů odnesou vánočního kapra

15.12.2022

Vánoční dárek v podobě kapra daruje již třetím rokem svým zaměstnancům AGEL Středomoravská nemocniční, která provozuje nemocnice v Prostějově, Šternberku a Přerově. Letos nabídky využije na 2350 zaměstnanců z řad zdravotnických i nezdravotnických profesí, kteří si domů odnesou kapra z Tovačova.

Celý článek


Lékařka varuje: Na Vánoce a Silvestra hrozí vašim očím hned několik nebezpečí

13.12.2022

Poklidné vánoční či silvestrovské oslavy se každoročně v řadě domácností mění v dramata, která mohou mít za následek ohrožení zraku. Riziko představuje jak mechanické poranění o oblíbené vánoční dekorace, tak i intenzivní sváteční osvětlení nebo zábavní pyrotechnika. Své o tom ví MUDr. Monika Daňková, primářka očního oddělení Nemocnice AGEL Přerov, která každoročně během svátků akutní oční obtíže u pacientů řeší.

Celý článek


Od bolestí nově pomáhají v Nemocnici AGEL Přerov plynové injekce

6.12.2022

Portfolio služeb rehabilitačního oddělení Nemocnice AGEL Přerov nově doplňuje aplikace plynových injekcí, které jsou moderním pomocníkem zejména při tlumení bolestí rozličného původu. Procedura založená na aplikaci oxidu uhličitého do podkoží v místě akupunkturních bodů a hyperalgických zón zlepšuje prokrvení dané oblasti, odplavuje toxické látky a efektivně odstraňuje především bolesti zad a kloubů.

Celý článek


Soutěž pro dárce krve a krevní plazmy o elektrokoloběžku Sencor One

1.12.2022

Přijďte darovat krev nebo plazmu v období od 1. 12. 2022 do 30. 1. 2023 a zařaďte se do soutěže. Více informací naleznete na letácích níže.

Celý článek


Transfúzní oddělení Nemocnice AGEL Přerov obsadí andělé i čerti

28.11.2022

Nemocnice AGEL Přerov pořádá v úterý 6. a ve středu 7. prosince Mikulášské darování krve. Na příchozí dárce bude na oddělení čekat tematická výzdoba, chybět nebudou andělé i čerti, a samozřejmě také sladká nadílka. Na akci, která bude probíhat od 6 do 8 hodin, jsou zváni všichni dárci včetně prvodárců.

Celý článek


Bolesti, záněty i otoky léčí v Nemocnici AGEL Přerov nový moderní laser

21.11.2022

Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Přerov nabízí pacientům laserovou terapii pomocí nového moderního přístroje. Zařízení pořídila nemocnice před několika týdny a již nyní účinně pomáhá zejména pacientům se záněty, otoky i bolestmi. Hlavní výhodou nového robotizovaného laserového systému je přitom viditelná úleva již po první aplikaci.

Celý článek


Nové chirurgické přístroje Nemocnice AGEL Přerov pomohou hojit rány i odhalit rakovinu

2.11.2022

Nejmodernější přístroj pro transplantaci kůže, přístroj pro identifikaci nervů či přístroj k detekci jaterních metastáz nově doplňují portfolio vybavení chirurgického oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Přístroje za více než pět milionů korun nemocnice pořídila v rámci komplexní modernizace šestice Centrálních operačních sálů a slibuje si od nich nejmodernější přesnou diagnostiku i léčbu vybraných obtíží.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov zve dárce krve na Dušičkový odběr

25.10.2022

Druhého listopadu každoročně oslavujeme Dušičky – svátek, během kterého vzpomínáme na všechny zesnulé. Připomenout si ty, kteří už s námi nejsou, ale zároveň dát šanci na život mnohým dalším mohou i letos zájemci na hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Nemocnice pořádá ve dnech 1. a 2. listopadu tradiční Dušičkový odběr, na který srdečně zve především nové prvodárce.

Celý článek


Dušičkový odběr

25.10.2022

Dušičkový odběr proběhne ve dnech 1. - 2. listopadu 2022 od 6:00 do 8:00 hod. na hematologicko-transfuzním oddělení.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov školila lékaře z celého Česka na ECHO kurzech

24.10.2022

Lékaři specializující se na echokardiografii na konci října zdokonalovali své dovednosti na ECHO Kurzech. Cílem dvoudenního školení, které proběhlo 21. a 22. října v přerovském hotelu Jana, byla výměna nejmodernějších poznatků z teorie i praxe v echokardiografii, tedy vyšetřování srdce ultrazvukem. Echokardiografický kurz v podání předních českých echokardiografistů pořádá každoročně interní oddělení Nemocnice AGEL Přerov ve spolupráci se Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL o.p.s., Lékařskou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci a Českou kardiologickou společností.

Celý článek


Soutěž pro dárce krve a krevní plazmy o televizi SMART LED 50" LG 50UP8000

1.10.2022

Přijďte darovat krev nebo krevní plazmu v období od 1. 10. do 30. 11. 2022 a zařaďte se do soutěže. Více informací naleznete na letácích níže.

Celý článek


Nový ultrazvuk v Nemocnici AGEL Přerov umožní lékařům provádět u onkologických pacientů modernější zákroky

23.9.2022

Novinkou v přístrojovém vybavení Nemocnice AGEL Přerov je aktuálně ultrazvuk pro laparoskopická a intervenční vyšetření, který poslouží zejména onkologickým pacientům. Přístroj v hodnotě přes 3 miliony korun umožní nejen přesnější provádění stávajících zákroků, ale navíc spektrum možných lékařských výkonů i rozšíří.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov zve dárce krve na Odběr darovaný od srdce

13.9.2022

U příležitosti Světového dne srdce pořádá Nemocnice AGEL Přerov ve středu 21. září již tradiční Odběr darovaný od srdce. Cílem akce je připomenout veřejnosti důležitost dárcovství krve a zároveň ocenit ty, kteří nezištně pomáhají bezplatným darováním nejcennější tekutiny.

Celý článek


Obnovené předporodní kurzy 2022

9.9.2022

V naší nemocnici jsme po prázdninové pauze opět spustili předporodní kurzy pro nastávající maminky.

Celý článek


Nemocnice Přerov nabízí prvodárcům soutěž o wellness pobyt

8.9.2022

Motivaci všem, kteří zatím nevyzkoušeli dárcovství krve, nabízí v těchto dnech hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Kromě příjemného pocitu z dobrého skutku a zaslouženého pracovního volna totiž nemocnice pro prvodárce připravila soutěž o třídenní wellness pobyt pro dvě osoby. Zájemci mohou soutěžit až do konce října.

Celý článek


Poprvé darujte krev a vyhrajte poukaz do Maximus Resort Brno

16.8.2022

Prvodárci, přijďte darovat krev v období od 17. 8. do 31. 10. 2022 a zařaďte se do soutěže o pobyt v Maximus Resort Brno. Více informací naleznete na letácích níže.

Celý článek


Pacienti v nejtěžším stavu mají v Nemocnici AGEL Přerov k dispozici nové a moderní oddělení ARO

15.8.2022

Nové interiéry, větší kapacita a moderní vybavení – takto lze jednoduše shrnout výsledek rekonstrukce a modernizace oddělení ARO Nemocnice AGEL Přerov. Důvodem pro rekonstrukci byl nevyhovující stav rozvodů a vzduchotechniky, nemocnice ale pojala rekonstrukci komplexněji a zahrnula nakonec i nové vybavení, nové přístroje i rozšíření kapacity oddělení na větší počet lůžek.

Celý článek


Soutěž pro dárce krve a krevní plazmy o sluchátka SAMSUNG Galaxy Buds Live bílé

1.8.2022

Přijďte darovat krev nebo plazmu v období od 1. 8. do 30. 9. 2022 a zařaďte se do soutěže. Více informací naleznete na letácích níže.

Celý článek


I během prázdnin je potřeba každá kapka krve. Roste počet úrazů a také operativa se v Nemocnici AGEL Přerov v létě nezastaví

14.7.2022

Nemocnici AGEL Přerov trápí pokles pravidelných dárců krve a přísun prvodárců. Na vině je covidové období, ale také období letních prázdnin. Hematologicko-transfúzní oddělení vyzývá dárce všech krevních skupin a především ty s Rh negativním faktorem, aby zvážili dárcovství i během léta.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Přerov se v prvním pololetí roku 2022 narodilo 361 dětí. Nejplodnějším měsícem byl duben.

4.7.2022

Adam, Jakub, Mikuláš, Tomáš, Roland, Mateo, Natálie, Sára, Nela nebo Dior. To jsou jména některých ze 361 dětí, které přišly v prvním pololetí letošního roku na svět v Nemocnici AGEL Přerov. Z hlediska pohlaví dominovali chlapci v počtu 190, novorozených děvčátek pak bylo 171.

Celý článek


Parkování v Nemocnici AGEL Přerov je nově levnější

23.6.2022

V rámci zkvalitňování služeb pacientům Nemocnice AGEL Přerov zlevňuje parkování přímo v areálu nemocnice a nejohroženějším skupinám pacientů nabízí parkování blíže jejich cílovým ambulancím. Úsporu peněz poznají zejména ti, kteří přijeli na krátkou návštěvu ambulance či oddělení. Parkování za branami zdravotnického zařízení bude totiž nově na celou první hodinu zdarma. Nově navíc budou pacienti moci parkovat blíže pohotovosti nebo třeba porodnice.

Celý článek


Jistotu správné a zdravé masáže nabízí rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Přerov

17.6.2022

Masáže jsou skvělým pomocníkem při bolestech zad či svalů, únavě i stresu. Nutnou podmínkou je ale volba správného druhu masáže a především její správné provedení, které je na rehabilitačním oddělení přerovské nemocnice zaručeno. Masáže, zábaly i další procedury zde provádějí pouze terapeuti s odpovídajícím vzděláním. Léčebné procedury přitom v Nemocnici AGEL Přerov mohou využít nejen pacienti, ale i zájemci z řad veřejnosti

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov zve dárce krve na tradiční oslavu jejich svátku

9.6.2022

V úterý 14. června napříč kontinenty oslavují svůj den dobrovolní dárci krve, kteří nezištně darují kus sebe, aby pomáhali jiným. K oslavám Světového dne dárců krve se přitom již tradičně připojuje i Nemocnice AGEL Přerov, která nabídne dárcům krve a krevních složek tematicky zaměřený odběrový den s odměnou. Všichni dobrovolní dárci krve si tak budou moci v úterý 14. června z odběrové místnosti odnést kromě dobrého pocitu z ušlechtilého činu také dobroty na cestu i osvěžující zmrzlinu.

Celý článek


Zveme Vás na Světový den dárců krve.

8.6.2022

Světový den dárců krve proběhne dne 14. 6. 2022 od 6:00 do 8:00 hod. na hematologicko-transfuzním oddělení.

Celý článek


Soutěž pro dárce krve a krevní plazmy o chytré hodinky Samsung Watch 4 44mm stříbrné.

2.6.2022

Přijďte darovat krev nebo plazmu v období od 1. 6. do 31. 7. 2022 a zařaďte se do soutěže. Více informací naleznete na letácích níže.

Celý článek


Dne 25. 5. 2022 Vás zveme na Ručníkový odběr krve

23.5.2022

Ručníkový den proběhne dne 25. 5. 2022 od 6:00 do 8:00 hod. na hematologicko-transfuzním oddělení.

Celý článek


Bezplatné vyšetření znamének nabídnou zdravotníci v Nemocnici AGEL Přerov

20.5.2022

K Evropskému dni melanomu, za který byla v České republice zvolena středa 25. května, se letos připojují čeští dermatologové napříč regiony. Do hromadné osvětové akce je zapojeno celkem 38 kožních ambulancí po celé České republice, včetně kožní ambulance v Nemocnici AGEL Přerov, ve které zdravotníci nabídnou zájemcům možnost bezplatných vyšetření i informace ohledně prevence kožních nádorů. Osvětovou akci pro veřejnost pořádá nemocnice ve středu 25. května od 8 do 14 hodin a vstup na ni je zdarma.

Celý článek


Dne 25. 5. 2022 proběhne Evropský den melanomu

12.5.2022

Dne 25. 5. 2022 Vás zveme na Evropský den melanomu, který proběhne na kožní ambulanci od 8:00 do 14:00 hodin.

Celý článek


Nový rentgenový přístroj Nemocnice AGEL Přerov rozšířil možnosti kardiologických nebo angiologických vyšetření

9.5.2022

Nový rentgenový přístroj Cios Alfa značky Siemens nahrazuje starší typ rentgenu, který po deseti letech již nesplňuje požadavky na moderní stroj na invazivním zákrokovém sále interního oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Přístroj umožňuje provádět nejen všechny výkony, které byly v nabídce interního oddělení dosud, ale také rozšiřuje portfolio výkonů o sofistikovanější kardiologická nebo angiologická vyšetření, které nebylo možné provádět na původním přístroji.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov ve středu 4. května připomene veřejnosti správnou hygienu rukou

2.5.2022

Dne 4. 5. 2022 budou v Nemocnici AGEL Přerov připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou.

Celý článek


Nemocnice AGEL v Přerově má zmodernizované operační sály, které zajistí lepší vybavení zdravotníkům a vyšší komfort pacientům

28.4.2022

Šest zrekonstruovaných operačních sálů se špičkovým vybavením dnes slavnostně otevřela Nemocnice AGEL Přerov. Práce na modernizaci, přestavbě operačních sálů a jejich zázemí včetně pořízení moderních technologií trvaly devět měsíců. Celková investice dosáhla 99 milionů korun, přičemž celý projekt byl financován z evropských dotačních programů IROP Výzvy č. 31 Zvýšení kvality návazné péče a REACT EU.

Celý článek


Nový šokový zmrazovač v Nemocnici AGEL Přerov zmrazí ročně tisíce litrů plazmy

22.4.2022

Rychlejší mražení i komfortnější ovládání čeká na zdravotníky hematologicko-transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Přerov díky investici do nového šokového zmrazovače. Kontaktní zmrazovač plazmy vyšel nemocnici na téměř milion korun.

Celý článek


Čarodějnický odběr krve 26. – 27. dubna

21.4.2022

Čarodějnický odběr krve proběhne v úterý 26. dubna a ve středu 27. dubna na Hematologicko-transfuzním oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Těšíme se na Vás!

Celý článek


Životy pacientů se selháváním vitálních funkcí zachrání v Nemocnici AGEL Přerov nové ventilátory

12.4.2022

Pacienti v nejvážnějších stavech, u kterých selhávají základní životní funkce, budou mít v Nemocnici AGEL Přerov k dispozici nové moderní vybavení, které bez nadsázky zachraňuje životy. Jedná se konkrétně o plicní ventilátory Carescape, které pomáhají pacientům s dýcháním v kritických stavech. Kromě šestice nových plicních ventilátorů navíc nemocnice zakoupila také nové resuscitační vozíky, které usnadní intenzivní péči o kriticky nemocné pacienty

Celý článek


Relaxaci i regeneraci nabízejí rehabilitace v Nemocnici AGEL Přerov

8.4.2022

Zájemci o relaxační, regenerační, ale i léčebné procedury si opět přijdou na své v Nemocnici AGEL Přerov. Po covidové pauze nemocnice obnovuje plné spektrum procedur, včetně rekondičních, které jsou ideální pro zájemce o udržení tělesné i duševní rovnováhy po zimě, nebo i po prodělání onemocnění covid-19.

Celý článek


Velikonoční odběr krve - 12. dubna

7.4.2022

Velikonoční odběr krve proběhne ve čtvrtek 12. dubna na Hematologicko-transfuzním oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Těšíme se na Vás!

Celý článek


Soutěž pro dárce krve a krevní plazmy o Samsung Galaxy A32

30.3.2022

Přijďte darovat krev nebo krevní plazmu na naše hematologicko-transfuzní oddělení v období od 1. 4. do 31. 5. 2022 a zařaďte se do soutěže o mobilní telefon Samsung Galaxy A32. Více informací naleznete na letácích níže.

Celý článek


Optimální podmínky rizikovým miminkům v Nemocnici AGEL Přerov zajistí nové inkubátory

28.3.2022

Maximální komfort i moderní péči zajistí novorozeným miminkům v Nemocnici AGEL Přerov dvojice nových inkubátorů. Ty slouží miminkům v rizikovém stavu, u kterých se po porodu objeví například potíže s dýcháním, infekcí či ztíženou poporodní adaptací.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov pořídila nová lůžka pro pacienty v ohrožení života a silně obézní

21.3.2022

Nadstandardní pohodlí čeká nově i pacienty v ohrožení života a vysoce obézní pacienty Nemocnice AGEL Přerov. Zdravotnické zařízení investovalo do obnovy lůžkového fondu a nově zakoupilo 22 resuscitačních lůžek pro pacienty v nejvážnějších stavech a také bariatrické lůžko s nosností až 500 kilogramů pro silně obézní pacienty. Celková výše investice přesáhla částku 10 milionů korun.

Celý článek


Rozsvícené srdce v prostějovské nemocnici jako symbol konce pandemie

8.3.2022

Tento týden jsou to přesně dva roky, kdy Nemocnice AGEL Prostějov přijala prvního pacienta s onemocněním covid-19. Od té doby se zdravotníci napříč nemocnicemi v Prostějově, Přerově a Šternberku starali až do dnešního dne o více než 4 000 covid+ nemocných. Před pár dny vzbudilo právě v prostějovské nemocnici, i v jejím okolí, velký rozruch rozsvícené gigantické srdce na jedné z nemocničních budov. Nejen o něm se v bilančním rozhovoru rozpovídal MUDr. Jiří Ševčík, předseda představenstva AGEL Středomoravské nemocniční.

Celý článek


Spuštěné předporodní kurzy 2022

1.3.2022

V naší nemocnici jsme spustili předporodní kurzy pro nastávající maminky.

Celý článek


Přijďte darovat krev nebo plazmu 2. března

24.2.2022

Květinový odběr krve proběhne ve středu 2. března na hematologicko-transfuzním oddělení Nemocnice AGEL Přerov.

Celý článek


Dne 15. 2. 2022 Vás zveme na Valentýnský odběr

9.2.2022

Valentýnské darování krve proběhne v úterý 15. 2. 2022 na hematologicko-transfuzním oddělení Nemocnice AGEL Přerov.

Celý článek


KALENDÁŘ AKCÍ 2022

25.1.2022

Na letáku níže naleznete Kalendář akcí 2022 Hematologicko-transfuzního oddělení. Přijďte darovat krev nebo plazmu!

Celý článek


V Nemocnici AGEL Přerov se loni narodilo 816 dětí

5.1.2022

Celkem 816 dětí se v roce 2021 narodilo v Nemocnici AGEL Přerov. Mezi novorozenci bylo 381 chlapců a 435 děvčátek, z toho hned čtyři páry dvojčat. V devíti případech přitom zdravotníci pomáhali u porodu covid pozitivních maminek, které všechny porodily bez komplikací. První letošní miminko pak přišlo na svět 2. ledna v 1:22 hodin, kdy se narodil malý Dominik.

Celý článek


Dne 7. 12. a 8. 12. 2021 Vás zveme na Mikulášské darování krve

30.11.2021

Mikulášské darování krve proběhne v úterý 7. 12. 2021 a ve středu 8. 12. 2021 na hematologicko-transfuzním oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Těšíme se na Vás!

Celý článek


AGEL Středomoravská nemocniční nasazuje v boji s koronavirem všechny prostředky. Posiluje testování i očkování, podává pacientům protilátky

19.11.2021

Na aktuální vážnou epidemickou situaci reaguje AGEL Středomoravská nemocniční řadou opatření, s cílem snížit další šíření koronaviru. Testovací laboratoř v prostějovské nemocnici opět navýšila své kapacity, čekací lhůty na testování i vakcinaci se snaží nemocnice co nejvíce zkracovat. Do všech nemocnic nastoupili také vojáci, kteří již pomáhají vytíženým zdravotníkům v péči o pacienty s covid-19.

Celý článek


Lůžka nemocnic AGEL Středomoravské nemocniční rychle plní pacienti s covid-19. Ruší se plánované operace, oddělení se mění na covidové jednotky

16.11.2021

Výrazně zhoršená epidemická situace na Olomoucku má za následek enormní nárůst hospitalizovaných pacientů s covid-19 ve zdravotnických zařízení AGEL Středomoravské nemocniční. V nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku je aktuálně v péči 87 nemocných s koronavirem, z toho 11 pacientů je ve vážném stavu. Nutné navýšení kapacit pro infekční pacienty má za následek útlum plánované operativy i omezení chodu některých oddělení.

Celý článek


Nové parkoviště v Nemocnici AGEL Přerov již plně slouží pacientům

20.10.2021

Stovku nových parkovacích míst mají k dispozici pacienti a návštěvníci Nemocnice AGEL v Přerově. Stavba, která nakonec kvůli archeologickým nálezům trvala více než rok, je již plně dokončena a umožňuje příchozím po letech konečně snazší parkování při využívání nemocničních služeb. Cena parkovného se přitom pro zájemce nijak nemění.

Celý článek


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče

24.9.2021

Olomouc, 24. září 2021: Jedním z hlavních témat XIV. Sympozia AGEL v Olomouci byla elektronizace zdravotnictví. Panelová diskuze k tomuto tématu se uskutečnila za účasti předních odborníků z Čech, Slovenska a Izraele. Diskutující se shodli, že zásadním předpokladem efektivity elektronizace zdravotnictví je především její realizace s co největším počtem zařízení v sektoru s připojením na jednotný modul s otevřenými, ale zabezpečenými daty pro zúčastněné.

Celý článek


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

23.9.2021

Olomouc, 23. září 2021: Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

Celý článek


V Olomouci se po roční přestávce koná prestižní XIV. Sympozium AGEL. Hlavním zdravotnickým tématem bude biologická léčba

21.9.2021

Olomouc, 21. září 2021: Po roční nucené přestávce se ve dnech 22. - 23. září 2021 uskuteční v kongresovém hotelu NH Collection Olomouc Congress jedna z nejvýznamnějších zdravotnických konferencí v zemi - XIV. Sympozium AGEL 2021. Prestižní odborná akce je v současné době velkou výzvou jak pro organizátory, tak pro odborníky z oblasti zdravotnictví. Navzdory ztíženým podmínkám je potvrzených přes 600 účastníků včetně významných zahraničních odborníků z Izraele.

Celý článek


50 000 podaných vakcín! Očkování v Klubu Teplo splnilo svůj účel a nyní se vrací do Nemocnice AGEL Přerov

27.8.2021

Provoz velkokapacitního očkovacího centra v přerovském Klubu Teplo končí po pěti měsících, během kterých v něm zdravotníci z Nemocnice AGEL Přerov aplikovali 50 tisíc vakcín proti onemocnění covid-19. V nejhektičtějších dnech se v objektu na Horním náměstí podařilo obsloužit až 100 lidí za hodinu. Nyní se očkování vrací do areálu přerovské nemocnice.

Celý článek


Distanční výuka viditelně zhoršila zrak u dětí. Displeje telefonů a tabletů zrak jednostranně zatěžují

24.8.2021

Dlouhodobé sledování počítačového monitoru, navíc s neostrým obrazem během distanční výuky, společně s celkovým navýšením času tráveného doma u obrazovek televizí i mobilů se již výrazně projevuje na dětském zraku. Zdravotníci v Nemocnice AGEL v Přerově evidují dvacetiprocentní nárůst počtu dětských pacientů s očními obtížemi ve srovnání s rokem předchozím. Mezi ty nejčastější patří pálení či zarudnutí očí, špatné zaostřování, bolesti hlavy či záněty očí.

Celý článek


Proč je nyní krve tak málo? Nemocnice dohání odložené operace, je více úrazů a z dárcovství krve vyřadí na měsíc i obyčejná cesta letadlem

13.8.2021

Mimořádná poptávka panuje v posledních týdnech po dárcích krve, neboť její zásoby se zdaleka nepřibližují těm v předchozích letech. Své o tom ví specialisté z Nemocnice AGEL Přerov, kde ruch na operačních sálech neutichl ani během prázdnin. Lékaři dohánějí odložené plánované operace, spotřebu vzácné tekutiny navyšují i časté letní úrazy a nehody, které se nevyhýbají ani samotným dárcům. V jeden den se v červnu odhlásili z plánované návštěvy hematologicko-transfuzního oddělení přerovské nemocnice z důvodu zranění dokonce čtyři dárci.

Celý článek


Lékařka varuje: Těhotné ženy by měly být v létě na pozoru

2.8.2021

V letním teplém období je vždy vhodné přizpůsobit denní režim vyšším teplotám i působení slunce, což v případě těhotných žen platí dvojnásob. Právě pro těhotné ženy, a to zejména ve vyšším stádiu těhotenství, totiž horké léto i s ním spojené aktivity představují vyšší riziko.

Celý článek


Lékařka infekční ambulance radí, nepodceňovat prevenci při cestách do zahraničí

21.7.2021

Cestovatelská sezona je v plném proudu a řada z nás vyrazí na cesty za dobrodružstvím. Lékařka ambulance pro infekční choroby Nemocnice AGEL Přerov MUDr. Danuše Panovcová radí, nepodceňovat prevenci a dobře se na cesty připravit.

Celý článek


Rehabilitace přerovské nemocnice vrací formu pacientům po koronaviru

7.7.2021

Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Přerov reaguje na aktuální situaci, kdy se řada lidí po prodělaném onemocnění covid-19 necítí zcela fit. Specialisté pomáhají těmto pacientům k návratu do původní kondice.

Celý článek


Sleva pro dárce krve a plazmy v jižních Čechách

30.6.2021

Ve spolupráci s půjčovnou lodí a raftů Ontario a půjčovnou koloběžek Kleť mohou naši dárci krve a plazmy využít slevu až 20%.

Celý článek


Pacientům Nemocnice AGEL Přerov slouží nové EKG přístroje

30.6.2021

Jedenáct nových EKG přístrojů nakoupila Nemocnice AGEL Přerov pro své interní oddělení, oddělení chirurgie, traumatologii, gynekologii i ortopedii. Nově zakoupené přístroje slouží k vyšetřování i léčbě pacientů se srdečními obtížemi, ale i pro preventivní monitorování či kontrolu srdeční činnosti.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov v pátek 4. června připomene veřejnosti správnou hygienu rukou

28.5.2021

Dne 4. 5. 2021 budou v Nemocnici AGEL Přerov připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou, která je v současné době, tak důležitá.

Celý článek


Hematologicko-transfúzní oddělení přerovské nemocnice chystá Ručníkový den pro dárce krve a plazmy

24.5.2021

V přerovské nemocnici mají veselo. Neformální svátek Ručníkový den si připomínají zaměstnanci a dárci krve a krevní plazmy hematologicko-transfúzního oddělení Nemocnice AGEL Přerov.

Celý článek


Přerovské očkovací centrum se z nemocnice přestěhovalo do klubu Teplo

7.4.2021

V nových prostorách najdou od středy 7. dubna zájemci o očkování proti onemocnění covid-19 vakcinační centrum, které se z Nemocnice AGEL Přerov přestěhovalo do Klubu Teplo na Horním náměstí v centru Přerova. Realizace celého projektu je výsledkem spolupráce Nemocnice AGEL Přerov, Magistrátu města Přerov, společnosti Teplo Přerov a Olomouckého kraje.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Přerov využívají dvě nové artroskopické věže

23.3.2021

Dvě nové artroskopické věže mají k dispozici lékaři Ortopedicko-traumatologického oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Celková částka za pořízení nových přístrojů převýšila 4 miliony korun. Nové vybavení prošlo technologicky velkým posunem v oblasti zobrazení, krokem vpřed jsou také ve větší bezpečnosti pro pacienty.

Celý článek


450 ml NADĚJE - 16. února 2021

8.2.2021

Staň se prvodárcem a přidej se k nám a daruj krev 16. února 2021 na Hematologicko–transfuzním oddělení Nemocnice AGEL Přerov.

Celý článek


Valentýnský odběr krve v Nemocnici AGEL Přerov: I vy můžete pomoci k záchraně života

5.2.2021

Chcete si letos netradičně připomenout svátek sv. Valentýna? Máte šanci. Nemocnice AGEL Přerov připravila na středu 10. února „Valentýnské darování krve“. V rámci této akce můžete přijít darovat krev na Hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Přerov a nejenže pomůžete zachránit život druhým, ale získáte i drobnou pozornost.

Celý článek


O Kapku lepší hokej 9. 2. 2021

3.2.2021

Přijďte darovat krev společně s HC ZUBR Přerov na naše hematologicko-transfuzní oddělení dne 9. 2. 2021. Před příchodem je nutné se objednat na čísle 581 271 103.

Celý článek


Kalendář akcí 2021 pro dárce krve

29.1.2021

Na letáku níže naleznete Kalendář akcí 2021 hematologicko-transfuzního oddělení.

Celý článek


Dne 10. 2. 2021 Vás zveme na Valentýnský odběr

26.1.2021

Valentýnské darování krve proběhne ve středu 10. 2. 2021 na hematologicko-transfuzním oddělení Nemocnice AGEL Přerov.

Celý článek


Nemocnice začíná očkovat praktické lékaře a zubaře

13.1.2021

Nemocnice v Prostějově, Přerově a Šternberku začnou v pátek 15. ledna očkovat proti onemocnění covid-19, kromě svých zdravotníků, nově také praktické lékaře pro dospělé, praktické lékaře pro děti a dorost a také zubní lékaře. Zájemci o vakcinaci z řad lékařů se hlásí telefonicky nebo e-mailem přímo vybrané nemocnici.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Přerov se v roce 2020 narodilo celkem 861 dětí

5.1.2021

V loňském roce v Nemocnici AGEL Přerov pomohli zdravotníci přivést na svět celkem 861 dětí, a to při 854 porodech. Sedm žen porodilo dvojčata. První letošní miminko, chlapeček Ondřej, přišlo na svět 1. ledna v 7:30 hodin. Maminka přijela do přerovské nemocnice z nedaleké obce na Lipensku nad Bečvou.

Celý článek


Předporodní kurzy 2021

4.1.2021

Vzhledem k epidemiologické situaci jsou zrušeny předporodní kurzy do konce ledna 2021. V případě příznivější situace budou kurzy obnoveny od měsíce února. O podmínkách kurzu Vás budeme včas informovat na webu a facebooku. Děkujeme za pochopení!

Celý článek


Jak se vyvarovat žaludečních problémů o Vánocích? Nejlepší je se nepřejídat, radí primář interního oddělení Nemocnice AGEL Přerov

21.12.2020

Jez do polosyta, pij do polopita. Známá rada střídmého hodování je během Vánoc u většiny lidí zapomenutá a není tak překvapením, že nadměrné sváteční hodování končí v závěru roku u mnohých cestou na pohotovost se žlučníkovou kolikou nebo s otravou alkoholem.

Celý článek


Lidé nakupují dárky pro své blízké také v přerovské nemocnici

16.12.2020

Vyšší zájem o dárkové poukazy ze strany široké veřejnosti zaznamenává letos rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Důvodem je současná epidemiologická situace, kdy lidé nechtějí trávit zbytečně mnoho času v přeplněných obchodech. Možnost zakoupit si dárkový poukaz v nemocnici ještě před vánočními svátky mají lidé až do 23. prosince.

Celý článek


V přerovské nemocnici působí nová kaplanka. O duchovní péči je zde velký zájem a pomáhá nejen pacientům

7.12.2020

Duchovní péče se v Nemocnici AGEL Přerov nezastavila ani v době koronavirové pandemie a od listopadu dochází na jednotlivá oddělení i nová tvář v řeholním oděvu. Po sedmi letech se loučí s nemocnicí sestra Marie Goretti Dřímalová, která předala duchovní štafetu nové nemocniční kaplance sestře Magdaleně Anně Lis.

Celý článek


DARUJ KREV s českým rozhlasem

9.11.2020

Darujte krev s českým rozhlasem v období od 9. 11. do 20. 11. 2020 na našem hematologicko–transfuzním oddělení. Budeme se na Vás těšit!

Celý článek


Darování plazmy pro léčbu COVID-19 pozitivních pacientů

2.11.2020

Možnost darovat rekonvalescentní plazmu pro léčbu COVID-19 pozitivních pacientů v Nemocnici AGEL Přerov není možné. Darovat plazmu můžete Fakultní nemocnici Olomouc.

Celý článek


Lidem v kómatu budou v Nemocnici AGEL Přerov psát „pacientský deník“

7.10.2020

Nový projekt uvádějí v těchto dnech do života zdravotníci Nemocnice AGEL Přerov. Zdravotníci budou po domluvě s příbuznými psát pacientům v kómatu deník, kde zaznamenají všechny významné nebo zajímavé informace.

Celý článek


Zdravotnická skupina AGEL si připomíná Mezinárodní den lékařů

1.10.2020

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, poblahopřeje svým lékařům k Mezinárodnímu dni lékařů. Ten si připomínáme 1. října a slaví se od roku 1984.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Přerov vítají dárce krve i v době koronaviru

22.9.2020

Transfuzní stanice v Nemocnici AGEL Přerov připravuje na poslední zářijové úterý (29. 9.) akci pro dárce krve nazvanou „Odběr darovaný od srdce“, která se koná u příležitosti Světového dne srdce.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov přestěhovala odběrové místo na Covid-19

18.9.2020

V nových prostorách provádějí od dnešního dne, 21. září, zdravotníci Nemocnice AGEL Přerov odběry na onemocnění Covid-19. Zatímco dosud docházeli pacienti do infekční ambulance, která se nachází v pavilonu N uprostřed nemocničního areálu, nyní jsou pro ně vyhrazeny prostory v přízemí pavilonu operačních oboru (E) a vlastní vstup do areálu nemocnice.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Přerov si připomínají Národní týden kojení

15.9.2020

Národní týden kojení si v průběhu tohoto týdne připomínají také v Nemocnici AGEL Přerov.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov bude mít přes sto nových parkovacích míst

20.8.2020

Stavební stroje již brzy na několik týdnů obsadí areál Nemocnice AGEL Přerov, kde dojde k vybudování nového parkoviště a k úpravám dalších venkovních ploch. Lidé se mohou těšit na více než sto nových parkovacích míst.

Celý článek


Zdravotníci Nemocnice AGEL Přerov mají pacienty na oddělení ARO pod dohledem díky novému monitorovacímu systému

10.8.2020

Nemocnice AGEL Přerov neustále pracuje na zkvalitňování poskytovaných služeb. Nyní modernizovala vybavení na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO), kde vitální funkce pacientů sleduje nový monitorovací systém za více než dva miliony korun.

Celý článek


Prázdninová dětská zábava končí i s otravou alkoholem na lůžku v přerovské nemocnici. Mladý rekordman měl přes 3 promile

31.7.2020

Letní prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a děti je tráví nejrůznějšími aktivitami. Některé si však volný čas užívají plnými doušky. A to doslova. Popíjejí alkoholické nápoje, které jsou pro jejich mladý organismus velice nebezpečné. Obzvlášť, když se jejich míra přežene. Své o tom ví v Nemocnici AGEL Přerov, kde hned z kraje prázdnin hospitalizovali děvče, které se opilo na ochutnávce gulášů i chlapce zapíjejícího konec fotbalové sezony. Ukončil ji opilý do bezvědomí.

Celý článek


Parkování u Nemocnic AGEL v Přerově a Prostějově je modernější a rychlejší díky novému systému

21.7.2020

Pro pacienty či jejich doprovod, kteří do přerovské a prostějovské nemocnice přijíždějí autem, je nyní parkování zase o něco přívětivější. Díky novému modernímu systému, který například umí číst SPZ vozidel, je snadnější a rychlejší jak odstavení i výjezd auta. Nově lze parkové hradit platební kartou.

Celý článek


Lékaři Nemocnice AGEL Přerov operují s novými kostními vrtačkami

15.7.2020

Vyšší komfort pro pacienty i personál přerovské nemocnice přinese použití deseti nových kostních vrtaček. Osm nových vrtaček bylo zakoupeno pro ortopedické oddělení a dvě pro chirurgické oddělení. Hodnota nových přístrojů, které zkrátí průběh operací, je téměř tři milióny korun.

Celý článek


Přerovská nemocnice měla více novorozenců než porodů. Důvod? Troje dvojčata v prvním pololetí

3.7.2020

Velice plodných šest měsíců zaznamenala porodnice Nemocnice AGEL Přerov. Zatímco loni zde přišlo v první polovině roku na svět 402 dětí, v letošním roce zapsali zdravotníci do porodních knih již 438 novorozenců.

Celý článek


Nemocnice Přerov veřejnosti připomene, jak si správně mýt ruce

12.6.2020

Správná hygiena rukou je v posledních měsících často skloňované téma, o kterém lze slyšet každý den. Na středu 17. června proto Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, připravila osvětovou kampaň Zachraňte životy, mějte čisté ruce. Nahrazuje tak tradičně v květnu konanou akci k příležitosti Světového dne hygieny rukou, kterou nebylo možné v důsledku koronovirové pandemie v tradičním květnovém termínu uspořádat.

Celý článek


Informace k možnosti návštěv na porodnici a šestinedělí

8.6.2020

Informace k možnosti návštěv na porodnici a oddělení šestinedělí v nemocnicích Středomoravské nemocniční a.s. platné od 5. 6. 2020.

Celý článek


Nemocnice Přerov ve středu 17. června připomene veřejnosti správnou hygienu rukou

2.6.2020

Ve vestibulu mezi lékárnou a RDG oddělením nemocnice budou připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou, která je v současné době, tak důležitá.

Celý článek


Předporodní kurzy Nemocnice Přerov po pauze opět ženy připraví na příchod miminka

26.5.2020

Budoucí maminky budou moci od 2. června znovu zavítat do porodnice Nemocnice Přerov a společně s odborníky každé úterý odpoledne probrat témata spojená s těhotenstvím, porodem i péčí o dítě a rodinu. Nemocnice Přerov, která patří do skupiny AGEL, po tříměsíční koronavirové pauze opět rozjíždí oblíbené předporodní kurzy. Ty budou muset být i nadále přizpůsobeny současným protiepidemickým opatřením.

Celý článek


Informace k možnosti návštěv od 25.5.2020

22.5.2020

Informace k možnosti návštěv osoby blízké v nemocnicích Středomoravské nemocniční a.s. platné od 25. 5. 2020.

Celý článek


Nové vířivé vany zkvalitní vodoléčbu v Nemocnici Přerov

21.5.2020

Vířivé lázně, perličkovou koupel i hydromasáž dopřeje svým pacientům díky třem novým vanám oddělení rehabilitace Nemocnice Přerov, kterou spravuje Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL. Vířivá vana na ruce, na dolní končetiny a celotělová vířivá vana za 600 tisíc korun nahradí technicky již nevyhovující vybavení. Každá vana denně odbaví 10 pacientů, kterým vodoléčba zlepšuje prokrvení, snižuje svalové napětí i bolest a působí také proti otokům.

Celý článek


Mladý lékař z Ukrajiny v době epidemie domů nezamířil. Přihlásil se v Nemocnici Přerov do COVID týmu

27.4.2020

Součástí týmu, který stojí v přerovské nemocnici v první linii v boji s koronavirem, je také mladý lékař Taras Zakharchuk z Ukrajiny. Nejbližší rodina v domovině má strach o jeho zdraví, nicméně práci v COVID týmu Nemocnice Přerov, člena skupiny AGEL, bere absolvent západoukrajinské Bukovinské státní lékařské univerzity jako povinnost. „Je úplně jedno, odkud doktor pochází. Jestli z Ukrajiny, z Ruska nebo ze Slovenska. Všichni teď táhneme za jeden provaz,“ říká.

Celý článek


Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk začne nově testovat na SARS-CoV-2 také samoplátce

23.4.2020

Odběrová místa u Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk začnou od pátku 24. dubna nově testovat na nový typ koronaviru kromě indikovaných pacientů také samoplátce. Středomoravská nemocniční se rozhodla tuto novinku nabídnout jako doplňkovou službu laboratoře v Nemocnici Prostějov.

Celý článek


Jeden tým, stovky jídel denně. Stravovací provoz přerovské nemocnice efektivně reagoval na epidemiologická opatření

22.4.2020

Na epidemiologickou situaci spojenou s COVID-19 musely v přerovské nemocnici aktivně reagovat také profese, které nejsou primárně spojené se zdravotnictvím. Změnit systém práce bylo zapotřebí ve stravovacím provozu v Nemocnici Přerov, která je součástí skupiny AGEL. Nyní se zde pracuje v týmech, muselo také dojít ke změně logistiky vydávání obědů. Jejich počet sice klesl, nicméně práce kuchařů je v současné době náročnější, ale úspěšně ji zvládají i s rouškami na tváři.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční obnovují plánovaný ambulantní provoz, od pondělí přijímají pacienty k plánovaným hospitalizacím

16.4.2020

Nemocnice Středomoravské nemocniční v Prostějově, Přerově a ve Šternberku reagují na zmírnění mimořádných opatření Ministerstvem zdravotnictví a postupně obnovují provoz ve všech ambulancích. Od pondělí 20. dubna zde budou pacienti přijímáni také k plánovaným hospitalizacím. Lůžková i ambulantní zdravotní péče bude i nadále poskytována za přísných protiepidemických opatření.

Celý článek


POVOLENÍ OTCE U PORODU

16.4.2020

Milí nastávající rodiče,

Celý článek


ZRUŠENO - Kurz SANITÁŘ/SANITÁŘKA

13.3.2020

Akreditovaný kurz SANITÁŘ/SANITÁŘKA

Celý článek


ZRUŠENÍ AKCE SVĚTOVÝ DEN LEDVIN

5.3.2020

Vedení Nemocnice Přerov se rozhodlo z důvodů prevence šíření nákazy koronaviru zrušit konání plánované preventivní akce, konkrétně Světového dne ledvin, který se měl konat 12. 3. 2020. Omlouváme se všem zájemcům za zrušení preventivní akce, o náhradním termínu Vás budeme včas informovat... Děkujeme za pochopení.

Celý článek


ZRUŠENO - Své ledviny si předcházejte, radí primář hemodialýzy Nemocnice Přerov

4.3.2020

Ledviny stojí v centru metabolismu, plní v organismu celou řadu důležitých funkcí, odstraňují zplodiny látkové přeměny, vylučují spousty cizorodých látek, regulují množství vody a minerálů, mají vliv na krevní tlak, na krvetvorbu a na pevnost kostí. Jejich špatná činnost tedy ovlivní fungování celého organismu. V rámci Světového dne ledvin proto nabádají lékaři veřejnost k důslednější péči o své ledviny.

Celý článek


ZRUŠENO - 12. března zdravotníci prověří zájemcům ledviny

17.2.2020

Druhý březnový čtvrtek patří napříč kontinenty tradičně Světovému dni ledvin. K jeho oslavám se letos znovu připojí také Nemocnice Přerov, která zve ve čtvrtek 12. března všechny zájemce na osvětovou bezplatnou akci s názvem Den ledvin, jejímž cílem je včasný záchyt onemocnění ledvin mezi obyvateli a také osvěta. Nemoci ledvin totiž postihují celých deset procent Čechů, bohužel většina o svých obtížích vůbec neví.

Celý článek


Díky úspěšné akreditaci vrací dál Nemocnice Přerov pacienty do života za pomoci bazální stimulace

13.2.2020

Na první pohled prostá, zato vysoce efektivní metoda Konceptu bazální stimulace využívá, na základě autobiografické anamnézy nemocného, oblíbené předměty, známé zvuky, chutě, vůně, barvy nebo zážitky. Tento koncept napomáhá pacientům k aktivizaci jejich zachovalých komunikačních a pohybových schopností a u pacientů s nevratnými změnami výrazně podporuje kvalitu života. Nemocnice Přerov, kterou provozuje Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, obhájila statut certifikovaného pracoviště této unikátní ošetřovatelské metody a chystá i výukové centrum.

Celý článek


Nemocnice Přerov odmění dárce při Valentýnském odběru

6.2.2020

Svatý Valentýn bývá svátkem láskyplných gest. Tím největším dárkem, který však můžete druhým dát, je dar krve - dar života. Letošní svátek oslaví i dárci krve z Přerovska, a to už ve středu 12. února Valentýnským odběrem na hematologicko - transfuzním oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Ať přijde nový nebo stávající dárce, sám nebo ve dvojici, vždy obdrží dárek. U stálých dárců je potřeba se k odběru předem objednat.

Celý článek


Dne 12. 2. 2020 Vás zveme na Valentýnský odběr

4.2.2020

Valentýnské darování krve proběhne ve středu 12. 2. 2020 na hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice Přerov.

Celý článek


Od první chvíle provází životem miminka Nemocnice Přerov háčkované chobotničky

21.1.2020

Více než 820 barevných háčkovaných chobotniček ročně vloží zdravotníci Nemocnice Přerov, člena skupiny AGEL, do postýlky všem novorozencům, kteří přijdou na svět v jejich porodnici. Chobotničky navozují dětem pocit bezpečí, připomínají jim pobyt v bříšku a zklidňují je. Hračky pletou seniorky z celého Přerovska a slouží i jako památka z porodnice.

Celý článek


Dvanáct nových přístrojů zajistí bezpečný spánek novorozenců v Nemocnici Přerov

9.1.2020

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených dětí získalo dětské a novorozenecké oddělení Nemocnice Přerov, která patří do skupiny AGEL. Celkem dvanáct nových monitorů dechu v celkové hodnotě přesahující 24 tisíc korun předala Nadace Křižovatka zástupcům nemocnice. Nové monitory budou hlídat jak čerstvě narozené děti, tak děti v kojeneckém věku hospitalizované na dětském oddělení Nemocnice Přerov.

Celý článek


V Přerově se loni rodili více chlapci

6.1.2020

Loňský rok byl v porodnici Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, bohatší na chlapce. Těch se narodilo o 42 více než děvčat. Celkem v přerovské porodnici loni přišlo na svět 818 dětí, z toho bylo 430 chlapců, 388 děvčat a 5 párů dvojčat.

Celý článek


Pozor na oči při silvestrovském veselí, radí primářka očního oddělení Nemocnice Přerov

30.12.2019

Většina populace má v těchto dnech již jasnou představu o tom, jak prožije poslední den letošního roku a silvestrovskou noc. Novoroční veselice s sebou však bohužel přinášejí i větší riziko úrazů spojených nejen s rachejtlemi a dělobuchy, ale i s tradičními vánočními zvyky jako je zapalování svíček či prskavek. Nejvíce jsou vedle popálenin a rozličných poranění rukou a prstů ohroženy právě oči a zrak. A vzhledem ke stoupajícímu nárůstu výjezdů se i letos na toto „období klidu a míru“ chystají nejen stovky hasičů a policistů, ale i zdravotníků.

Celý článek


Nová elektronická zdravotní dokumentace v nemocnicích Středomoravské nemocniční usnadňuje práci lékařům i sestrám

11.12.2019

Nejen jako krajský unikát lze hodnotit projekt elektronické zdravotnické dokumentace pacientů, kterou díky zapojení svých lékařů a sester zavedla plošně Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, provozující Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk. Novinka zkvalitňuje poskytovanou péči, přehledně informuje o vyšetřeních, zdravotním stavu pacienta, o poskytované ošetřovatelské péči a šetří čas zdravotníkům, především sestrám.

Celý článek


Echokardiografické kurzy zasvětí lékaře do „umění“ vyšetřování srdce

28.11.2019

Špičkoví echokardiografisté se podělí o nejnovější poznatky a cenné zkušenosti neinvazivního vyšetřování srdce v rámci věhlasného Echokardiografického kurzu. Dvoudenní vzdělávací akce se koná v pátek 29. a v sobotu 30. listopadu v kongresovém hotelu Jana v Přerově ve spolupráci s Lékařskou fakultou Univerzity Palackého a Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

15.11.2019

18. listopad je již tradičně vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí souvisí především k zamyšlení se nad uvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL ve všech svých nemocnicích - v Prostějově, Přerově i Šternberku vyvěsí propagační letáky, kde budou symbolickou formou vyjádřeny okamžiky, které někdy neoprávněnost užívání antibiotik připomenou.

Celý článek


18. 11. 2019 Evropský antibiotický den

15.11.2019

Nachlazení? Chřipka? Dopřejte si odpočinek. NE ANTIBIOTIKA! Přistupujte k antibiotikům obezřetně a pomozte tak zachovat účinnost antibiotik pro sebe a své děti. Zvyšování antibiotické odolnosti vede k neléčitelným infekcím, které mohou postihnout každého v jakémkoliv věku.

Celý článek


Dětská kardiologická ambulance Nemocnice Přerov nabízí v nových prostorách více komfortu

31.10.2019

Kardiologická ambulance dětského oddělení Nemocnice Přerov se přestěhovala do nových prostor a poskytuje tak malým pacientům více komfortu. Ambulance se přestěhovala z dosavadních prostor umístěných u dalších ambulancí dětského oddělení do nově zmodernizované a zařízené ambulance v přízemí Pavilonu pro matku a dítě. Investice do rekonstrukce nové ambulance přišla na 250 tisíc korun.

Celý článek


Vyhněte se podzimním úrazům, předvídejte, radí ortoped Nemocnice Přerov

24.10.2019

Důsledně používat ochranné pomůcky a chrániče při sportech a chovat se bezpečně jak v přírodě, tak v dopravě je nutné nejen při nadcházejících podzimních prázdninách, ale celoročně. Jen díky tomu eviduje ortopedicko – traumatologické oddělení Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, za posledních deset let klesající počet operovaných dětských úrazů. Oproti loňskému roku je letos patrný pokles o desítky operačních zákroků způsobených úrazem dětí.

Celý článek


Klíšťata nelení ani na podzim, varují infektologové z Nemocnice Přerov

21.10.2019

Podzimní počasí jistě mnohé z nás láká do přírody. Parky a lesy v tomto ročním období hrají všemi barvami, ale i v této podzimní idylce se skrývají malí, nebezpeční nepřátelé – klíšťata. Druhá fáze jejich aktivity brzy vyvrcholí. V pohotovosti jsou tak také ambulance pro infekční choroby, jakou je i ta v Nemocnici Přerov, kde denně vyšetří až pět pacientů s podezřením na nemoc přenášenou klíšťaty.

Celý článek


Daruj krev s Českým rozhlasem 25. 9. 2019

16.9.2019

Dne 25. 9. 2019 probíhá na hematologicko-transfúzním oddělení akce pořádaná Českým rozhlasem. Těšíme se na Vás.

Celý článek


Zaměstnanci Nemocnice Přerov se těší ze zrekonstruované ubytovny i smysluplného benefitu

10.9.2019

Bydlet úsporněji a cítit se jako doma mohou zaměstnanci Nemocnice Přerov, člena skupiny AGEL, kteří využívají firemní byty v ubytovně Domov sester. Ta nedávno prošla kompletním faceliftem v podobě nových oken, zateplení a fasády s investicí ve výši 10,5 miliónů korun. Jednopokojové a dvoupokojové byty využívají zaměstnanci všech věkových kategorií i zdravotnických profesí. Tento smysluplný zaměstnanecký benefit si lidé pochvalují.

Celý článek


Magnetická rezonance Nemocnice Přerov vyšetřila již tisíce pacientů

6.8.2019

Celkem 1 508 pacientů prošlo v prvním pololetí letošního roku vyšetřením na magnetické rezonanci v Nemocnici Přerov, která je součástí skupiny AGEL. Moderní pracoviště bylo v nemocnici vybudováno teprve nedávno a pacientům slouží od počátku roku 2017. Za dobu svého fungování si zde našli cestu pacienti nejen z Přerova, ale běžně na vyšetření dojíždějí také pacienti ze Zlína, Kroměříže, Brna či Hodonína.

Celý článek


V Nemocnici Přerov se v prvním pololetí narodilo 404 dětí

3.7.2019

V prvním pololetí letošního roku vyhledalo porodnici Nemocnice Přerov, která patří do skupiny AGEL, celkem 402 žen. Do porodních knih však přerovští zdravotníci zaevidovali 404 dětí. Mezi novorozenci byly totiž dva páry dvojčat.

Celý článek


Očkováním bojují zdravotníci Středomoravské nemocniční proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

28.6.2019

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zdravotníci v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, které patří do skupiny AGEL. Více než 1500 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí, které přijdou do kontaktu s akutními pacienty, podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Třetina testovaných, u kterých byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, pak podstupuje další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Novými EKG přístroji vyšetřují pacienty v přerovské nemocnici

5.6.2019

Nemocnice Přerov, která patří do skupiny AGEL, je vybavena novými EKG přístroji. Nové vybavení je jednoduché na obsluhu a pacientům poskytuje nebolestivé vyšetření, díky kterému má lékař přehled o elektrické aktivitě srdce. Každý stah srdečního svalu je doprovázen vznikem slabého elektrického pole, které se šíří až na povrch těla, kde ho lze snímat pomocí EKG přístroje.

Celý článek


Přístroj pro snímání obrazu sítnice a duhovky oka pořídila Nemocnice Přerov

28.5.2019

Pro pacienta menší zátěž, pro lékaře přesnější diagnostika. Takové jsou hlavní výhody nového elektronického přístroje pro snímání obrazu sítnice a duhovky oka, který za 1,2 miliónu korun pořídila Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Preventivní akci proti cévní mozkové příhodě připravuje Nemocnice Přerov

21.5.2019

Ultrazvukové vyšetření krčních tepen, natočení EEG, odběr krve i určení rizika vzniku cévní mozkové příhody připravuje na středu 22. května Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL. U příležitosti Dne boje proti CMP pořádá bezplatnou preventivní akci pro širokou veřejnost.

Celý článek


V pondělí 13. května v Nemocnici Přerov vyšetří zájemcům mateřská znaménka

7.5.2019

Na bezplatné vyšetření mateřských znamének mohou v pondělí 13. května přijít všichni zájemci z Přerovska a okolí. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pořádá osvětovou a preventivní akci zaměřenou na prevenci vzniku melanomu a ochranu před sluncem, jejíž součástí bude i možnost vyšetření mateřských znamének zdravotníky.

Celý článek


22. 5. 2019 Den prevence cévní mozkové příhody připravuje Nemocnice Přerov

6.5.2019

Cévní mozkové příhody (CMP) jsou druhou nejčastější příčinou úmrtí ve vyspělých zemích. Četnost výskytu onemocnění je v České republice asi 250 příhod na 100 000 obyvatel a rok, což je jedna z nejvyšších na světě. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, připravila proto na 22. května ve spolupráci s neurologickým oddělením a nutričními terapeuty Den prevence cévní mozkové příhody zaměřený na prevenci a osvětu.

Celý článek


Zájemci z Přerova si mohou v nemocnici nechat zdarma vyšetřit zrak

30.4.2019

Glaukom neboli zelený zákal je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě a v Česku postihuje až pět procent obyvatel. Glaukom obvykle nebolí ani nepůsobí obtíže. Jeho včasný záchyt i úspěšnou léčbu proto může zajistit jedině preventivní vyšetření nitroočního tlaku. A právě to bude zdarma nabízet všem zájemcům Nemocnice Přerov v rámci Dne otevřených dveří očního oddělení, který proběhne v pátek 10. května.

Celý článek


Dne 10. května Vás zveme na Den otevřených dveří očního oddělení

30.4.2019

Dne 10. května Vás zveme na Den otevřených dveří očního oddělení, které proběhne od 9:00 do 16:00 hodin.

Celý článek


V pátek 3.5.2019 Vás budou zdravotníci učit správnou hygienu rukou

29.4.2019

Jak si správně umývat ruce a při jakých příležitostech, to se v pátek 3. 5. 2019 od 9:00 do 12:00 hodin můžete dozvědět ve vestibulu nemocnice mezi lékárnou a RDG oddělením.

Celý článek


Dětské oddělení Nemocnice Přerov si velikonočně vyzdobili sami malí pacienti

15.4.2019

Zajíčci, slepičky, kraslice, pomlázky či květiny zdobí v těchto dnech prostory dětského oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Jarní atmosféra tady zpříjemňuje blížící se Velikonoce dětem, které budou muset svátky strávit v nemocničním prostředí. Barevné a hravé dekorace přitom letos vyráběli sami malí pacienti.

Celý článek


Nemocnice Přerov nabídne o Velikonocích pozornost pro dárce krve

10.4.2019

Na všechny dárce krve a krevních složek, kteří přijdou na sazometnou středu darovat krev či plazmu do Nemocnice Přerov, čeká příjemné velikonoční překvapení. Pro dobrovolníky z řad pravidelných dárců i prvodárců zdravotníci připravili nejen velikonoční dekorace a atmosféru, ale i drobné dárečky.

Celý článek


Vyšetření zdarma v rámci Světového dne ledvin nabízí Nemocnice Přerov

21.3.2019

Ověřit si, v jaké kondici mají své ledviny, mohou přijít lidé ve čtvrtek 14. března do Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. V rámci Světového dne ledvin nabízí nemocnice preventivní vyšetření zdarma.

Celý článek


Vlnu a přízi na pletené chobotničky sbírají do starého inkubátoru v Nemocnici Přerov

21.3.2019

Na první pohled obyčejná hračka, ve skutečnosti velký pomocník v oblasti léčby a zlepšování fyzického i psychického stavu. O čem je řeč? O háčkovaných chobotničkách, které podle zjištění zdravotníků pozitivně ovlivňují zdravotní stav zejména nedonošených dětí. Právě chobotničky s chapadly totiž čerstvě narozeným dětem svým tvarem připomínají matčinu dělohu, což je uklidňuje a zlepšuje jejich prospívání. Pozitivní vliv těchto hraček nyní potvrzují i zdravotníci Nemocnice Přerov, kteří chobotničky předčasně narozeným dětem chobotničky také poskytují.

Celý článek


Dne 14. března Vás zveme na Světový den ledvin

11.3.2019

Dne 14. března Vás zveme na Světový den ledvin

Celý článek


Nemocnice Přerov modernizuje vybavení operačních sálů i gynekologického oddělení

22.2.2019

Dvojici nových ultrazvukových přístrojů pro gynekologické oddělení a operační sály i dva operační stoly pro operační obory získala v uplynulých dnech Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Moderní přístroje v celkové hodnotě přes 3,6 milionu korun budou sloužit k diagnostice i léčbě pacientů napříč odděleními nemocnice.

Celý článek


Nemocnice Přerov a Prostějov zvou dobrovolníky na valentýnské darování krve

7.2.2019

V rámci oslav sv. Valentýna začít den dobrým skutkem mají možnost všichni, kteří se rozhodnou darovat krev nebo krevní plazmu v hematologicko-transfuzních odděleních nemocnic skupiny AGEL v Přerově i Prostějově. Drobný dárek čeká navíc na dárce v Nemocnici Přerov ve středu 13. února a v Nemocnici Prostějov ve čtvrtek 14. února. Prvodárci i pravidelní dárci krve si s sebou odnesou sladkou pozornost a pokud přijde darovat pár, dostane ještě jeden dárek navíc.

Celý článek


Prostějovské infekční oddělení otevřelo v Přerově novou ambulanci

24.1.2019

Novou ambulanci pro infekční choroby otevřela pro zájemce z přerovska Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Ambulance je určená především lidem s podezřením na infekční chorobu a pacientům, kteří infekční onemocnění prodělali a nyní potřebují lékařský dohled. Ambulance se nachází přímo v nemocnici vedle budovy laboratoří. Otevřena je každé pondělí a úterý, ordinační doba je od 07:30 do 12 hodin a od 12:30 do 13:30 hodin.

Celý článek


Gynekologové přerovské nemocnice získali moderní laparoskopickou věž

10.1.2019

Novou moderní laparoskopickou věží se může pochlubit gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Přerov. Nová věž přispěje ke zkvalitnění doposud prováděné miniinvazivní operativy. Laparoskopická věž, která nahradila starší typ, přišla na téměř dva milióny korun.

Celý článek


V Přerovské porodnici se loni narodilo 781 dětí

4.1.2019

Celkem 781 dětí se v loňském roce narodilo v Nemocnici Přerov. Mezi novorozenci bylo 402 chlapců a 379 děvčátek, z toho 1 pár dvojčat. Prvního letošního miminka se porodnice dočkala 1. ledna ve 13:26, kdy se narodil chlapec František Max s porodní váhou 2834 gramů a mírou 48 centimetrů.

Celý článek


Mikuláš nezapomněl ani na dětské pacienty a seniory v Nemocnici Přerov

5.12.2018

Mikuláš s družinou čertů a andělů dorazil ve středu 5. prosince do Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Kromě předvánoční pohádkové atmosféry přinesl Mikuláš dětským pacientům a pacientům léčebny dlouhodobě nemocných drobné dárky a jako vždy nechyběly zpovědi hříchů, básničky i sliby o polepšení v příštím roce.

Celý článek


Lékaři cvičně operovali klouby a vazy na III. Artroskopické akademii v Přerově

4.12.2018

Šest desítek mladých lékařů z Česka i Slovenska se na konci listopadu sjelo do Přerova na třetí ročník Artroskopické akademie. Cílem dvoudenní odborné akce, kterou pro lékaře pořádala Nemocnice Přerov, byla výměna zkušeností i praktický nácvik artroskopických zákroků, včetně živých videopřenosů na přednáškové sály nemocnice.

Celý článek


Na dárce krve v Nemocnici Přerov bude čekat Mikuláš, anděl nebo čert

3.12.2018

: Krev je nepostradatelnou součástí léčby v medicíně a denně zachraňuje životy. Bohužel dárců krve je neustále nedostatek. Starší odcházejí a mladých nepřibývá. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, proto vyhlásila na úterý a středu 4. a 5. prosince Mikulášský odběr. Dárcům krve či plazmy budou v tyto dny asistovat a rozdávat nadílku Mikuláš, anděl nebo čert.

Celý článek


Nemocnice Přerov zve muže na Den pro chlapy

22.11.2018

Varovat před ryze mužskými problémy má za cíl Den pro chlapy, osvětová akce pořádaná v rámci celosvětové kampaně na prevenci onemocnění prostaty. Akci zaměřenou na mužskou část populace připravuje na středu 28. listopadu Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, a to pro všechny zájemce zdarma.

Celý článek


Diabetikům poradí, jak si vychutnat vánoční cukroví

12.11.2018

Recepty na diabetické cukroví a koláče i rady ohledně proleženin budou k dispozici na akci nazvané Den prevence diabetu, Stop dekubitům, který na úterý 13. listopadu připravuje Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Dne 13.11.2018 Vás srdečně zveme na Den prevenci diabetu, Stop dekubitům

6.11.2018

Více naleznete v přiloženém plakátu níže.

Celý článek


Nemocnice Přerov vybavila ARO novými přístroji za více než 4 miliony

23.10.2018

Nové přístroje za 4,25 milionu nakoupila Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pro své oddělení anesteziologie a resuscitace (ARO). Nové vybavení již v těchto dnech pomáhá pacientům i zdravotnickému personálu na operačních sálech i na lůžkovém oddělení.

Celý článek


Zdravotníci Nemocnice Přerov budou učit, jak zachránit život

10.10.2018

Jak zachránit život v případě zranění či vážných zdravotních obtíží budou učit zájemce zdravotníci z oddělení ARO a JIP interních oborů Nemocnice Přerov, člena skupiny AGEL. Dvouhodinový kurz první pomoci se bude konat ve středu 24. října a je určen všem zájemcům z řad veřejnosti.

Celý článek


Nová ambulance pro infekční choroby

6.9.2018

Od září 2018 otvíráme novou ambulanci pro infekční choroby.

Celý článek


Nemocnice Přerov startuje už popáté kurz cvičení pánevního dna

22.8.2018

Neplodnost, komplikace během těhotenství, bolesti při menstruaci či sexuálním styku, ale i inkontinenci či bolesti zad pomáhá již několik měsíců odborně řešit speciální kurz Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Cvičení zaměřené na zlepšování funkce svalů pánevního dna zařadila nemocnice do své nabídky letos na jaře a od té doby eviduje kontinuální zájem ze strany žen z celého Přerovska.

Celý článek


Výtěžek z festivalu Zubrfest poslouží na podporu dárců krve v Nemocnici Přerov

25.7.2018

Nabídnout kulturní vyžití místním obyvatelům, ale i pomoci potřebným – takové byly cíle letošního čtrnáctého ročníku hudebně-kulturního festivalu Zubrfest, který proběhl v areálu přerovského pivovaru. Kromě toho, že se na akci v polovině června příjemně pobavily stovky návštěvníků, nyní učinili organizátoři také dobrý skutek. Část výtěžku z akce totiž putuje na dobročinné účely, a to konkrétně na podporu Hematologicko-transfúzního oddělení Nemocnice Přerov, kde poslouží na podporu a propagaci dárcovství krve.

Celý článek


Nemocnice Přerov úspěšně obhájila akreditaci

16.7.2018

Důležitý certifikát kvality, bezpečnosti a odbornosti obhájila Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL. Nemocnici ho udělila Spojená akreditační komise, která v nemocnici na konci minulého měsíce prováděla komplexní audit zaměřený na bezpečnost a kvalitu poskytované péče. Výsledkem auditu bylo udělení certifikátu a prodloužení akreditace, kterou má nyní nemocnice až do roku 2021.

Celý článek


Látkové panenky pomáhají dětským pacientům přerovské nemocnice

15.6.2018

Celkem stovku látkových panenek dostali tento týden malí pacienti dětského oddělení přerovské nemocnice. Panenky, které dětem udělají radost a pomohou při vyšetření, převzali zástupci nemocnice od Kiwanis klubu Prostějov. Krásné panenky vyrobilo šest seniorek z přerovského Domova důchodců Kabelíková, které Kiwanis klubu pomáhají s jejich výrobou.

Celý článek


Urologové Nemocnice Přerov odstraňují močové kameny šetrněji pomocí nového laseru

14.6.2018

Moderní přístroj sloužící k odstranění močových kamenů z močovodu a ledvin získalo nově urologické oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Nový laserový lithotriptor umožňuje efektivněji a cíleněji drtit kameny v močových cestách. Tím výrazně zefektivňuje léčbu, zkracuje dobu zákroku a je maximálně šetrný k organismu pacienta. Nový přístroj, který nahradil starší typ, přišel nemocnici na více než jeden milion korun.

Celý článek


Nemocnice Přerov nabídne na Světový den dárců krve občerstvení i dárky pro dárce

8.6.2018

Čtrnáctý červen je již tradičně Světovým dnem dárců krve, k jehož oslavám se připojují organizace napříč světadíly. Jednou z nich je také Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, která již na středu 13. června připravila pro všechny své dárce krve a krevních složek slavnostní občerstvení i drobné dárečky.

Celý článek


Nemocnice Přerov zve dárce krve na zmrzlinu

1.6.2018

Sladkou chladivou odměnu si budou moci v úterý a ve středu 5. a 6. června vychutnat všichni dobrovolní dárci krve v Přerově. Hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, zve na čokoládovou zmrzlinu každého, kdo přijde v předprázdninovém období darovat krev či plazmu. Cílem akce „Dny čokoládové zmrzliny“ je zajistit dostatečnou zásobu krve a krevních složek pro letní měsíce, které jsou kvůli dovoleným a cestování do zemí mimo Evropu každoročně kritické.

Celý článek


Běžci podpoří přerovské dárce krve

21.5.2018

Udělat něco pro své zdraví a zároveň podpořit zdraví jiných mohou v polovině června již podruhé všichni zájemci a sportovní nadšenci. Sportovní klub Žeravice pořádá letos již druhý ročník běžeckého závodu pro širokou veřejnost, jehož výtěžek tentokrát poputuje na podporu dárců krve Hematologicko-transfúzního oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Přerovská porodnice dostala speciální deky pro poporodní bonding

17.5.2018

Poporodní bonding spočívá v neoddělování novorozence od matky, případně otce, v prvních hodinách po porodu a je dnes oblíbenou metodou podporující budování základních emočních vazeb mezi rodiči a čerstvě narozeným dítětem. Mimo pozitivních účinků na psychiku pomáhá poporodní bonding u novopečených maminek také nastartovat tvorbu mateřského mléka či zavinování dělohy. Aby bonding probíhal pohodlně a příjemně pro matku i dítě, je vhodné využít při něm speciální deky, které aktuálně Nemocnice Přerov získala od e-shopu Bamboolik.

Celý článek


Nemocnice Přerov cílí na osvětu mozkové mrtvice, která zabíjí 11 tisíc Čechů ročně

9.5.2018

V průměru třicet Čechů každý den zemře následkem cévní mozkové příhody. Dalších 60 tisíc pacientů je pak každoročně v souvislosti s tímto náhlým postižením určité oblasti mozku hospitalizováno. Ačkoliv jde o extrémně vysoká čísla, povědomí veřejnosti o cévní mozkové příhodě, jejích příznacích a především první pomoci, je nízké. Změnit to chce Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, která pořádá ve čtvrtek 10. května osvětovou informativní akci pro širokou veřejnost. Akce proběhne od 8.00 do 15.00 hodin v neurologické ambulanci Nemocnice Přerov a zváni jsou lidé všech věkových kategorií.

Celý článek


V Nemocnici Přerov zájemcům poradí, jak si správně mýt ruce

2.5.2018

Zájemci z Přerova a okolí mohou v pátek 4. května zavítat na zajímavou osvětovou akci pro dospělé i děti. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pořádá v rámci oslav Dne hygieny rukou vzdělávací akci pro širokou veřejnost zaměřenou na mytí a dezinfekci rukou. V prostorách nemocnice budou zdravotníci zájemcům předvádět správné mytí rukou a také šířit osvětu ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


Dne 4. 5. 2018 proběhne den Zachraňte životy, Mějte čisté ruce

2.5.2018

Více informací naleznete níže v letáku.

Celý článek


V Nemocnici Přerov vyšetří zájemcům mateřská znaménka

17.4.2018

Na bezplatné vyšetření mateřských znamének mohou v pondělí 23. dubna přijít všichni zájemci z Přerovska a okolí. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pořádá osvětovou a preventivní akci zaměřenou na prevenci vzniku melanomu a ochranu před sluncem, jejíž součástí bude i možnost vyšetření mateřských znamének zdravotníky.

Celý článek


Každý pátý návštěvník Dne otevřených dveří Nemocnice Přerov bude muset absolvovat další vyšetření

6.4.2018

Nebývalý zájem vzbudil u široké veřejnosti dnešní den otevřených dveří na očním oddělení Nemocnice Přerov, která patří do skupiny AGEL. Během čtyřhodinového programu vyšetřili přerovští lékaři přes 100 zájemců, přičemž u pětiny z nich odhalili zdravotní potíže.

Celý článek


Zveme Vás 6. 4. 2018 na Den otevřených dveří Očního oddělení

29.3.2018

Více informací v přiloženém letáku

Celý článek


Den otevřených dveří na očním oddělení Nemocnice Přerov nabídne bezplatné konzultace se specialisty

29.3.2018

Zhoršené vidění, zelený či šedý zákal, kosmetické úpravy víček i nejrůznější oční obtíže budou moci zájemci zdarma konzultovat v Nemocnici Přerov. Nemocnice, která je členem skupiny AGEL, pořádá v pátek 6. dubna Den otevřených dveří očního oddělení, na který jsou zváni zájemci všech věkových kategorií. Kromě konzultací zahrne akce také prohlídku prostor a vybavení očního oddělení.

Celý článek


Nemocnice Přerov nabídne o Velikonocích pozornost pro dárce krve

27.3.2018

Na všechny dárce krve a krevních složek, kteří přijdou na Sazometnou středu darovat krev či plazmu do Nemocnice Přerov, čeká příjemné velikonoční překvapení. Pro dobrovolníky z řad pravidelných dárců i prvodárců zdravotníci připravili nejen velikonoční dekorace a atmosféru, ale i drobné dárečky.

Celý článek


V Nemocnici Přerov nově nabízejí ženám cvičení pánevního dna

15.3.2018

Neplodnost, komplikace během těhotenství, bolestivá menstruace, bolestivý sexuální styk, inkontinence či bolesti zad. Všechny tyto ženské obtíže mohou souviset se zhoršenou funkcí svalů pánevního dna, které jsou součástí hlubokého stabilizačního systému. Zájemkyně z Přerova a okolí naštěstí mohou pánevní dno posilovat, a to pomocí speciálního cvičení, které ženám nově nabízí odborníci z Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Nemocnice Přerov si připomene Světový den ledvin a nabídne bezplatná vyšetření

6.3.2018

Zájemci z Přerovska a okolí si mohou ve čtvrtek 8. března nechat zdarma vyšetřit ledviny, zeptat se na cokoliv ohledně onemocnění ledvin a třeba si i prohlédnout oddělení dialýzy. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pořádá v rámci oslav Světového dne ledvin osvětovou akci Den ledvin, jejímž cílem je prevence ledvinových onemocnění i jejich včasný záchyt mezi obyvateli. Obtíže ledvin totiž postihnou každého desátého Čecha, bohužel celá polovina z nich zjistí obtíže až v pokročilé fázi.

Celý článek


V Nemocnici Přerov vyšetřují novým moderním počítačovým tomografem

6.3.2018

Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, uvedla do provozu moderní počítačovou tomografii (CT přístroj) firmy Siemens. Nové vybavení na radiodiagnostickém oddělení patří k modernějším na trhu a umožní zvýšit kvalitu léčebné péče v přerovské nemocnici. Přístroj, který nahradil starší typ z roku 2006, přišel na zhruba 12 miliónů korun.

Celý článek


Zrušení zákazu návštěv

6.3.2018

Vedení SMN a.s. oznamuje, že k dnešnímu dni (6. 3.) ruší zákaz návštěv na oddělení LDN, který byl vyhlášen z důvodu nárůstu chřipkového onemocnění.

Celý článek


Dne 16.2. onklogická ambulance uzavřena

15.2.2018

Dne 16.2.2018 je onkologická ambulance z důvodu čerpání dovolené uzavřena.

Celý článek


Nemocnice Přerov zve dobrovolníky na valentýnské darování krve

9.2.2018

Oblíbený únorový svátek lásky si mohou všichni noví i stávající dárci krve z Přerova a okolí přijít připomenout na Hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice Přerov. Každý dobrovolník, který přijde v úterý 13. nebo ve středu 14. února darovat krev nebo plazmu na transfúzní stanici Nemocnice Přerov, získá kromě dobrého pocitu ze šlechetného činu i drobný dárek s valentýnskou tématikou. Zváni jsou přitom jak pravidelní dárci, tak zejména prvodárci, kteří v minulosti ještě krev nedarovali. Dárci, kteří přijdou darovat se svými partnery, pak obdrží drobné dárky rovnou dva.

Celý článek


Zákaz návštěv na LDN

5.2.2018

Z důvodu nárůstu respiračních onemocnění byl vyhlášen na odděleních LDN Nemocnice Přerov zákaz návštěv.

Celý článek


Volit prezidenta budou i pacienti v Nemocnici Přerov

25.1.2018

V celém Česku zítra startuje druhé kolo prezidentských voleb, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně - třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou a svůj zájem o volby s předstihem ohlásili. V Nemocnici Přerov půjde tentokrát o tři desítky pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

Celý článek


Nemocnice Přerov slavnostně otevřela zmodernizované Hematologicko-transfúzní oddělení

22.1.2018

Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, po devítiměsíční rekonstrukci dnes slavnostně otevřela Hematologicko-transfúzní oddělení. Díky modernizaci a změně dispozičního uspořádání objektu mají nyní dárci krve nebo krevní plazmy a také personál k dispozici moderní prostředí a mnohem větší komfort během samotných odběrů a vyšetření. Rekonstrukce oddělení včetně pořízení nábytku přišla na více než 13 miliónů korun, přičemž investorem byl Olomoucký kraj.

Celý článek


Prvním dítětem roku 2018 byl v Nemocnici Přerov chlapec

4.1.2018

Prvním dítětem roku 2018 byl v Nemocnici Přerov chlapec. Malý Petr se narodil 2. ledna v 17 hodin a 13 minut, vážil 3728 gramů a měřil 49 centimetrů. Jeho maminka přijela do přerovské nemocnice rodit z patnáct kilometrů vzdáleného Lipníku nad Bečvou. Prvnímu miminku a jeho mamince přišel pogratulovat a předat dárek MUDr. Jiří Ševčík, místopředseda představenstva Středomoravské nemocniční, pod kterou Nemocnice Přerov spadá.

Celý článek


V Nemocnici Přerov se v loňském roce narodilo 844 dětí

3.1.2018

Celkem 844 dětí se v loňském roce narodilo v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 444 chlapců, 400 děvčátek a 9 párů dvojčat. Na první letošní miminko museli porodníci čekat až do 2. ledna, kdy se v 17.13 hodin narodil chlapeček Petr.

Celý článek


Ježíšek nezapomíná ani na děti v nemocnici Přerov

22.12.2017

Dětští pacienti v Nemocnici Přerov se na Vánoce těší stejně jako ostatní z jejich vrstevníků. Část z nich je sice nebude moci oslavit doma, to ale neznamená, že je nestráví v kruhu rodiny, s dárky, pohádkami a svátečními dobrotami. Zaměstnanci nemocnice totiž pro hrstku dětí, které každoročně na Štědrý den zůstávají v nemocnici, připravují mimořádný sváteční režim, v rámci kterého zavítá duch Vánoc i k lůžkům nemocných.

Celý článek


Pacienti v Nemocnici Přerov o tradiční Vánoce nepřijdou

19.12.2017

Koledy, tvoření vánoční výzdoby nebo pečení cukroví není v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí třeba i v přerovské nemocnici, kde malí i velcí pacienti zdejších oddělení vyrábějí vánoční ozdoby, vychutnávají si koledy na adventních koncertech a těší se i na tradiční štědrovečerní večeři.

Celý článek


Nemocnice Přerov zve na mikulášské darování krve

4.12.2017

Krev je nepostradatelnou součástí léčby v medicíně a denně zachraňuje životy. Bohužel dárců krve je neustále nedostatek. Starší odcházejí a mladých nepřibývá. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, proto nyní připravila speciální akci pro dárce krve spojenou s oslavami svátku svatého Mikuláše. Všichni dobrovolníci, kteří přijdou do Nemocnice Přerov v úterý 5. prosince nebo ve středu 6. prosince darovat krev, dostanou zdarma dárek od čerta či anděla.

Celý článek


Nemocnice Přerov podpoří kampaň Movember preventivní akcí Den pro chlapy

27.11.2017

„I muži si zaslouží naši speciální pozornost“ – tak zní podtitul preventivní a osvětové akce Den pro chlapy Nemocnice Přerov, která proběhne v souvislosti s celosvětovou kampaní Movember. Tato kampaň se zaměřuje na prevenci onemocnění prostaty a stejně tomu bude i na akci Den pro chlapy, která proběhne ve čtvrtek 30. listopadu v Nemocnici Přerov. Zváni jsou muži všech věkových kategorií, a to i bez doporučení či objednávky.

Celý článek


Onkologická ambulance v Nemocnici Přerov je pro pacienty otevřena nově po celý týden

15.11.2017

Pět dní v týdnu bude nyní po dalším rozšíření ordinačních hodin lidem k dispozici onkologická ambulance v Nemocnici Přerov, která patří do skupiny AGEL. K tomuto kroku mohlo vedení nemocnice přistoupit díky dalšímu personálnímu posílení.

Celý článek


Nemocnice Přerov si posvítí na problematiku cukrovky

13.11.2017

Zájemci o problematiku cukrovky mohou již tuto středu 15. listopadu přijít na bezplatnou preventivní akci vedenou odborníky z řad zdravotníků. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pořádá preventivní a osvětovou akci Den prevence diabetu, která zahrne škálu vyšetření zdarma, možnost konzultací i poradenství a také ukázku produktů určených diabetikům.

Celý článek


Domácí péče přerovské nemocnice rozšířila své služby o domácí dialýzu

17.10.2017

Agentura domácí péče Home care při Nemocnici Přerov, která pomocí registrovaných zdravotních sester zajišťuje následnou péči o pacienty v jejich vlastním domácím prostředí, zavádí novinku. Lidem postiženým selháním ledvin začala nabízet peritoneální, neboli domácí, dialýzu.

Celý článek


Volby do Poslanecké sněmovny - Informace pro pacienty

11.10.2017

Ve dnech 20. a 21. 10. 2017 proběhnou volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Abychom umožnili našim pacientům, hospitalizovaným v Nemocnici Přerov, uplatnit své volební právo, žádáme pacienty a rodinné příslušníky dlouhodobě hospitalizovaných pacientů, aby se řádně seznámili s uvedenými podmínkami účasti ve volbách

Celý článek


V Nemocnici Přerov startují novou sérii předporodních přednášek a cvičení

3.10.2017

Po letní přestávce startuje už tento čtvrtek 5. října v Nemocnici Přerov nová série pravidelných přednášek na téma těhotenství, porodu, péče o novorozence či kojení. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, srdečně zve všechny nastávající maminky na diskuze s odborníky, v rámci kterých se mohou dotazovat na cokoliv, co je zajímá, ale také získat užitečné tipy pro celý průběh těhotenství i porodu. Půlhodina před samotnou diskuzí je pak věnována cvičení a strečinku vhodnému na míru těhotných žen.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Přerov řeší ročně 20 amputací, nejvíce na podzim

8.9.2017

Práce s rotační okružní pilou, strunovou sekačkou, sekyrou nebo kosou v Česku každoročně způsobí stovky zranění a desítky případů amputací. Jen na Přerovsku každoročně přijde o prsty zhruba dvacítka lidí, kteří přijíždějí do Nemocnice Přerov na ošetření. V případě částečných amputací se obvykle prsty vrací do plné funkce, v případě totální amputace je ale situace složitější.

Celý článek


Nemocnice Přerov bude od září bezplatně školit rodiny imobilních pacientů o tom, jak zvládat péči v domácím prostředí

31.8.2017

Rodinám, které mají zájem pečovat o své rodinné příslušníky v domácím prostředí, a také všem blízkým, kteří chtějí podpořit návrat pacientů do domácího prostředí i jejich rychlejší uzdravení, nabídne Nemocnice Přerov nově možnost individuálních konzultací i zácviku. Od měsíce září budou nabízet fyzioterapeuti rehabilitačního oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, zacvičení členů rodiny pacienta v rámci rehabilitační péče v průběhu hospitalizace, a to vždy individuálně a s ohledem na aktuální zdravotní stav pacienta.

Celý článek


Nemocnice Přerov startuje další sérii kurzů pro sanitáře

22.8.2017

Nemocnice Přerov na podzim startuje novou vlnu akreditovaných kurzů pro pozici sanitáře. V prvním pololetí letošního roku kurz úspěšně absolvovaly téměř dvě desítky zájemců a více než čtvrtina z nich obratem projevila zájem o práci přímo v přerovské nemocnici. S ohledem na velký zájem ze strany veřejnosti nyní nemocnice vypisuje na říjen nové kolo kurzů a srdečně zve zájemce o práci ve zdravotnictví. Uzávěrka přihlášek je však již na konci prázdnin.

Celý článek


Nemocnice Přerov má na kontě téměř 80 absolventů kurzů první pomoci

4.8.2017

Celkem 76 zájemců z Přerovska dnes ovládá základy poskytování první pomoci díky zdravotníkům Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice před čtyřmi lety zahájila pořádání kurzů první pomoci pro veřejnost, v rámci kterých odborníci učí lidi praxi i teorii pomoci při ohrožení zdraví či života. Zájem ze strany veřejnosti je přitom značný. V loňském roce kurz absolvovalo zatím rekordních 23 zájemců.

Celý článek


První pololetí letošního roku bylo v Nemocnici Přerov bohaté na dvojčata

4.7.2017

Celkem osm párů dvojčat se v prvním pololetí letošního roku narodilo v porodnici Nemocnice Přerov, která patří do skupiny AGEL. Na svět zde přišlo v tomto období celkem 415 dětí, mezi kterými bylo 224 chlapců a 191 děvčat.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Přerov varují: Léto je pro oči nejnáročnější období

20.6.2017

Letní měsíce si většina z nás spojuje s dovolenou, odpočinkem a zábavou. Pro naše oči je to ale naopak období plné nástrah v podobě slunce, klimatizace i špinavé vody. Ze zdánlivě pohodového prázdninového dne si tak snadno můžeme odnést třeba zánět spojivek, rohovky, spálená víčka nebo dokonce i trvalé poškození sítnice s nevratným oslabením zraku.

Celý článek


Omezený provoz na očním oddělení

31.5.2017

Upozorňujeme pacienty, že v době od 5. 6. 2017 do 9. 6. 2017 bude provoz očního oddělení omezen z důvodu malování. Omezení bude probíhat: od 5.6. do 6.6. - ošetření pouze akutních případů od 7. 6. do 9.6. - ambulance bude zcela uzavřena. V případě potíží navštivte svého očního lékaře nebo Oční kliniku Fakultní nemocnice Olomouc. Děkujeme za pochopení

Celý článek


Onkologická ambulance v Nemocnici Přerov rozšířila ordinační dobu

30.5.2017

O další den v týdnu rozšířila v těchto dnech ordinační dobu onkologická ambulance v Nemocnici Přerov, která patří do skupiny AGEL. Pacienti tak mohou kromě středy využívat služeb ambulance nově také ve čtvrtek.

Celý článek


Nemocnice Přerov cílí na osvětu mozkové mrtvice, která zabíjí 11 tisíc Čechů ročně

12.5.2017

Denně v průměru třicet Čechů zemře v důsledku cévní mozkové příhody. A dalších 60 tisíc pacientů je každý rok v souvislosti s tímto náhlým postižením určité oblasti mozku hospitalizováno. Ačkoliv jde o extrémně vysoká čísla, povědomí veřejnosti o cévní mozkové příhodě, jejích příznacích a především první pomoci je nízké. To chce ale nyní změnit Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, která pořádá v úterý 16. května osvětovou informativní akci pro širokou veřejnost. Jejím cílem je zvýšit povědomí o cévní mozkové příhodě a především o správné první pomoci, která mnohdy snadno odvrátí případné trvalé následky.

Celý článek


Nemocnice Přerov zve na Den prevence cévní mozkové příhody

9.5.2017

Neurologické oddělení Nemocnice Přerov Vás srdečně zve na preventivní akci Den prevence cévní mozkové příhody, která se uskuteční 16. května 2017 od 8:00 do 15:00 hodin. Zájemci si mohou nechat zdarma natočit EEG, ultrazvukově vyšetřit krční tepny, zjistit hladinu cholesterolu, cukru v krvi a krevní tlak. Navíc si mohou nechat změřit celkové procento tuků na bodystatu TANITA. Více informací v přiloženém letáku.

Celý článek


Nemocnice Přerov chystá osvětu v hygieně rukou

2.5.2017

Nedostatečná nebo nesprávně prováděná hygiena rukou může vést k šíření infekčních chorob a průjmových onemocnění. Nejen děti, ale i dospělí přitom toto riziko mnohdy podceňují. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, se proto rozhodla podpořit osvětu ohledně hygieny rukou a připojí se k oslavám světového Dne hygieny rukou, který vyhlašuje Světová zdravotnická organizace WHO. Zájemcům z řad dětí i dospělých předvedou zdravotníci v pátek 5. května správné mytí a dezinfekci rukou a nabídnou i výklad ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


Zdravotníci v Nemocnici Přerov zájemcům zdarma vyšetří znaménka

21.4.2017

Pondělí 24. dubna bude v Nemocnici Přerov patřit tématice melanomu. Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, se připojí k oslavám Evropského dne melanomu a spolu s dalšími zařízeními v Česku nabídne mimořádně zdarma všem zájemcům vyšetření pigmentových znamének. Zájemci se pak budou moci informovat i o ochraně před sluncem či prevenci vzniku kožních nádorů.

Celý článek


Dne 24.4.2017 proběhne Evropský den melanomu

19.4.2017

Zveme Vás 24.4.2017 od 7:30 do 14:30 do kožní ambulance na Evropský den melanomu. Bude probíhat vyšetření znamének.

Celý článek


Dětské oddělení Nemocnice Přerov žije Velikonocemi

12.4.2017

Kraslice na parapetech, zajíčci i kuřátka na nástěnkách, program plný tvoření a povídání o Velikonocích. I tak může vypadat nemocniční oddělení – konkrétně dětské oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Sváteční program a aktivity spojené s Velikonocemi si pro malé pacienty připravili zdejší zdravotníci, kteří se tak snaží přinést Velikonoce i k lůžkům těch dětí, které nemohou být během svátečního období doma.

Celý článek


Oční oddělení přivítalo desítky návštěvníků v rámci Dne otevřených dveří

11.4.2017

Nechat si zdarma vyšetřit nitrooční tlak, poradit se o zeleném zákalu nebo si prohlédnout prostory oddělení. To vše mohli zájemci, kteří v pátek navštívili Den otevřených dveří a Den glaukomu na očním oddělení Nemocnice Prostějov.

Celý článek


Zájemci z Přerova si mohou nechat zdarma vyšetřit zrak

4.4.2017

Vyšetření nitroočního tlaku, odborné konzultace očních obtíží i prohlídku očního oddělení budou moci v pátek 7. dubna zdarma absolvovat zájemci z Přerova a okolí. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, se totiž připojuje ke Světovému týdnu glaukomu (zeleného zákalu) a 7. dubna pořádá osvětovou akci pro širokou veřejnost. Den prevence zeleného zákalu proběhne na očním oddělení Nemocnice Přerov od 8.00 do 12.00 hodin.

Celý článek


Oční oddělení zve na Den otevřených dveří a prevenci glaukomu

21.3.2017

Oční oddělení Nemocnice Přerov Vás srdečně zve na Den otevřených dveří a den prevence zeleného zákalu, který se uskuteční 7. 4. 2017 od 8:00 do 12:00 hodin.

Celý článek


Nemocnice Přerov rozdá dárcům krve na Josefa večeři pro dva i dárky od pivovaru

10.3.2017

Krev je v řadě případů nezbytná k záchraně lidských životů, bohužel dárců krve je v České republice dlouhodobě nedostatek. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, proto nyní připravila speciální akci pro dárce krve spojenou s oslavami svátku svatého Josefa. Všichni Josefové, kteří přijdou do Nemocnice Přerov ve středu 15. března darovat krev, dostanou zdarma dárek od pivovaru Zubr. Zároveň všichni prvodárci, bez ohledu na jméno, mohou v tento den vyhrát poukaz na večeři pro dvě osoby.

Celý článek


Nemocnice Přerov zve zájemce na bezplatná vyšetření v rámci Dne ledvin

6.3.2017

Zájemci z Přerovska a okolí mohou ve čtvrtek 9. března v Nemocnici Přerov absolvovat bezplatné měření krevního tlaku, stanovení kladiny cukru v těle nebo vyšetření moči. Cílem těchto vyšetření je zajištění prevence onemocnění ledvin, které trápí každého desátého Čecha. U řady lidí přitom onemocnění nemá výraznější projevy, a tak pacienti často přicházejí k lékaři až v pokročilé fázi nemoci. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pořádá v rámci oslav Světového dne ledvin osvětovou akci Den ledvin, prostřednictvím které chce šířit osvětu ohledně ledvinových onemocnění, jejich prevence i příznaků.

Celý článek


Den ledvin v Nemocnici Přerov

2.3.2017

Srdečně Vás zveme na preventivní akci Světový den ledvin, která se uskuteční 9. 3. 2017 od 8:00 do 16:00 v nefrologické ambulanci Nemocnice Přerov.

Celý článek


Hokejový memoriál uctí památku věhlasného přerovského ortopeda

1.3.2017

Hokejovým miniturnajem uctí kolektiv ortopedického oddělení Nemocnice Přerov společně se svými kolegy z okolních nemocnic v sobotu 4. března již podruhé památku zesnulého primáře MUDr. Jiřího Seluckého. Na Memoriál Jiřího Seluckého se na přerovský zimní stadion sjede více než 40 lékařů z Nemocnice Přerov, ale také z Fakultní nemocnice Olomouc a Fakultní nemocnice u Sv. Anny Brno.

Celý článek


Nemocnice Přerov vyškolí nové sanitáře. Absolventům ihned nabídne i práci

13.2.2017

Zájemci o práci sanitáře z Přerova a okolí mohou absolvovat akreditovaný kvalifikační kurz přímo v místě svého bydliště. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, obdržela akreditaci od Ministerstva zdravotnictví ČR a již 4. dubna pořádá po šesti letech opět vzdělávací kurz v prostorách nemocnice. Zúčastnit se jej mohou všichni zájemci starší 18 let s dobrým zdravotním stavem a ukončeným základním vzděláním. Úspěšní absolventi pak mohou ihned získat práci v Nemocnici Přerov.

Celý článek


Dárci krve dostanou na Valentýna dárky i možnost soutěžit o wellness pobyt

9.2.2017

Oblíbený únorový svátek lásky mohou všichni noví i stávající dárci krve z Přerova a okolí přijít oslavit na transfúzní oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Zde na ně čekají jak drobné dárky pro dárcovské dvojice, tak i slosování o poukaz na wellness pobyt v Lázních Hluboký dvůr. Akci oddělení uspořádá ve středu 15. února a týká se jak dárců krve, tak i krevní plazmy.

Celý článek


Upozornění pro pacienty onkologické ambulance

9.2.2017

Vážení pacienti, ambulance klinické onkologie slouží ke konzultacím a pohovorům s klinickým onkologem u pacientů Nemocnice Přerov.

Celý článek


Nemocnice Přerov slavnostně otevřela nový pavilon magnetické rezonance

31.1.2017

Pacienti z Přerova a okolí už nemusí dojíždět na vyšetření na magnetické rezonanci do Olomouce či Prostějova. Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, dnes slavnostně otevřela zcela nové pracoviště magnetické rezonance, které vzniklo v novém samostatně stojícím pavilonu. Díky tomuto novému pracovišti dojde ke značnému zkrácení čekacích dob na vyšetření na mnoha dalších místech v kraji, což ocení především samotní pacienti.

Celý článek


Na vyšetření magnetickou rezonancí se pacienti mohou nově objednávat také v Nemocnici Přerov

13.1.2017

Pacienti z Přerova a okolí už nemusí dojíždět na vyšetření na magnetické rezonanci do Olomouce či Prostějova. Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, v těchto dnech zahájila provoz zcela nového pracoviště magnetické rezonance, které vzniklo v novém samostatně stojícím pavilonu.

Celý článek


V Nemocnici Přerov se v roce 2016 narodilo 857 dětí

2.1.2017

Natálie, Tereza, Matyáš, Tomáš, ale i Amy či Johann. To jsou jména některých z 857 dětí, které přišly v roce 2016 na svět v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo celkem 395 děvčat a 462 chlapců, z toho jeden pár dvojčat. Ve srovnání s rokem 2015 přitom porodnost v přerovské nemocnici vzrostla, a to konkrétně o 55 dětí. Dlouho na sebe nenechalo čekat ani první miminko letošního roku. Malý Marek Beneš se narodil ve 2:22 hodin, vážil 3260 gramů a měřil 50 centimetrů.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Přerov radí: O Vánocích jezte s mírou a vsaďte na zdravější varianty pokrmů

15.12.2016

Vánoční svátky by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Pro mnohé Čechy se ale proměňují v období přejídání, přibírání na váze a následných výčitek. Podle nutriční terapeutky Jiřiny Poppové z Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, přitom Vánoce nemusí nijak negativně ovlivnit naši hmotnost, a to dokonce ani v případech, kdy si dopřejeme tradiční jídla jako je kapr či bramborový salát.

Celý článek


Práce kaplanky Nemocnice Přerov je o Vánocích náročnější. Na pacienty doléhá pocit osamění více než jindy

8.12.2016

Ne každý může o vánočních svátcích být doma se svými blízkými. Své o tom ví i sestra Marie Goretti Dřímalová, kaplanka Nemocnice Přerov, která dochází za pacienty už více než deset let. Kolem Vánoc přitom více než jindy vnímá potřebu druhých nebýt sám. A to bez ohledu na víru.

Celý článek


Za dětskými pacienty Nemocnice Přerov dorazil Mikuláš s čerty a anděly

6.12.2016

Dětští pacienti v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL, si užívají předvánočních aktivit plnými doušky. V úterý 6. prosince jim zpestřil pobyt v nemocnici Mikuláš v doprovodu čertů a andělů ze Střední zdravotnické školy Přerov. Nechyběly balíčky s drobnými dárečky, povídání básniček, ale také sliby ohledně polepšení malých rošťáků. Mikulášskou nadílkou však adventní program pro děti v nemocnici nekončí. Do Vánoc se mohou děti těšit ještě na čtení či klauniádu.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

18.11.2016

18. listopad je již 9. rokem vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí souvisí především k zamyšlení se nad uvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL ve všech svých nemocnicích - v Prostějově, Přerově i Šternberku vyvěsí propagační letáky, kde budou symbolickou formou vyjádřeny okamžiky, které někdy neoprávněnost užívání antibiotik připomenou.

Celý článek


Den otevřených dveří očního oddělení

15.11.2016

Nemocnice Přerov Vás zve na Den otevřených dveří očního oddělení.

Celý článek


V nemocnici Přerov se zaměřili na prevenci dekubitů

4.11.2016

Jak předcházet proleženinám a jak je správně léčit, to se ve středu dopoledne dozvěděli návštěvníci přednáškového sálu na ředitelství Nemocnice Přerov. Zdravotníci zde připravili již tradiční preventivní akci, zaměřenou na prevenci a léčbu proleženin s názvem „Stop dekubitům“.

Celý článek


Nemocnice Přerov zve na osvětovou akci k prevenci dekubitů

31.10.2016

Prevence, sledování i léčba proleženin bude hlavním tématem středeční osvětové akce v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL. Zváni ale tentokrát nejsou odborníci, nýbrž zájemci z řad široké veřejnosti, kteří se o problematiku dekubitů zajímají a ocení rady a informace o novinkách v tomto oboru. Akce bude probíhat v přednáškovém sále v budově ředitelství Nemocnice Přerov od 9.00 do 13.00 hodin a vstup na ni je pro všechny zájemce zdarma.

Celý článek


Pacienty v Nemocnici Přerov už rok hlídá ochranka

27.10.2016

Vyšší bezpečnost i menší počet nebezpečných konfliktů evidují aktuálně v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL. Za změnou stojí spolupráce s bezpečnostní agenturou, která začala před rokem prostory nemocnice hlídat. Během dvanácti měsíců spolupráce zasahovala ochranka především při výtržnostech způsobených opilými či agresivními pacienty a návštěvníky, ale také například dostala z areálu nemocnice pryč nevítané bezdomovce.

Celý článek


Zelený i šedý zákal léčí oční lékaři Nemocnice Přerov novým moderním laserem

21.10.2016

Novým moderním přístrojem se může pochlubit Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Zdejší oční oddělení rozšířilo své přístrojové vybavení o další důležitý přístroj - Nd:YAG laser. Vybavení v hodnotě více než jednoho miliónu korun bude využito při léčbě zeleného i šedého zákalu.

Celý článek


Vylosovaní dárci krve a plazmy získají poukaz na masáž

17.10.2016

Až do konce tohoto roku mohou dárci krve nebo krevní plazmy, kteří přijdou darovat na hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice Přerov, vyhrát dárkový poukaz do masážního studia v Přerově.

Celý článek


Maminky v Nemocnici Přerov si mohou nově vybírat stravu z několika jídelníčků

14.10.2016

Nastávající maminky, které si vyberou porodnici Nemocnice Přerov, budou mít svůj pobyt zase o něco příjemnější. Vedení společnosti Středomoravská nemocniční, pod kterou porodnice spadá, rozšířilo v rámci zkvalitňování služeb jejich jídelníček. Od začátku října si tak mohou maminky vybírat z nabídky hned několika jídel. Až doposud tuto možnost neměly a musely se spokojit pouze s jedinou nabízenou variantou stravy.

Celý článek


Školákům s vadným držením těla pomáhá skupinové cvičení

22.9.2016

Začátek školního roku znamená pro děti nástup do kolektivu kamarádů, vstříc novým vědomostem. Druhou stránkou věci je však také povinnost dlouhého sezení v lavicích či nošení těžkých aktovek, které u dětí mohou způsobovat bolesti zad i vadné držení těla, které dnes trápí skoro polovinu školáků. Předcházet nepříjemným komplikacím spojeným s vadným držením těla a korigovat je hned v začátcích naštěstí lze pomocí cvičení. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, nabízí takovéto skupinové cvičení pro děti již od šesti let.

Celý článek


Nemocnici Přerov navštívili studenti

12.9.2016

Nový školní rok zahájili studenti třetích a čtvrtých ročníků oboru Zdravotnický asistent a třetího ročníku učebního oboru Ošetřovatel na Střední zdravotnické škole Hranice, elokované pracoviště Přerov návštěvou Nemocnice Přerov. Zde se dozvěděli důležité informace o historii nemocnice, o současné organizaci a řízení nemocnice a o spektru poskytované léčebné a ošetřovatelské péče. Studenti byli proškoleni v bezpečnosti při prácí a požární ochraně, o kvalitě poskytované péče, ale především se měli možnost podívat na jednotlivá oddělení.

Celý článek


V Nemocnici Přerov slaví jubileum – letos zde rodilo již 500 maminek

4.8.2016

V porodnici Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, slaví jubileum. V úterý 2. srpna zde zdravotníci pomáhali rodit v letošním roce již pětisté mamince, paní Michaele Mrázkové z Němčic.

Celý článek


Zaměstnanci Středomoravské nemocniční udržují zdravý životní styl pomocí společného projektu „SMN v pohybu“

19.7.2016

V dnešní uspěchané době má řada lidí tendenci vést nezdravý způsob života. Avšak především pravidelná pohybová aktivita je základním předpokladem pro dobré zdraví. Společnost Středomoravská nemocniční, která provozuje Nemocnici Prostějov, Přerov a Šternberk, se proto rozhodla motivovat své zaměstnance ke zdravému životnímu stylu pomocí jedinečného sociálního programu „SMN v pohybu“.

Celý článek


Přes 400 dětí se v prvním pololetí letošního roku narodilo v Nemocnici Přerov

1.7.2016

Celkem 413 dětí, tedy o 39 více než ve stejném období v roce 2015, se v prvním pololetí letošního roku narodilo v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 227 chlapců, 186 děvčat a zatím žádná dvojčátka.

Celý článek


Nemocnice Přerov nabídne na Světový den dárců krve občerstvení, dárky pro prvodárce i soutěž o ceny

10.6.2016

Čtrnáctý červen je již tradičně Světovým dnem dárců krve, k jehož oslavám se připojují organizace napříč světadíly. Jednou z nich je také Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, která na středu 15. června připravila akci pro všechny své dárce krve a krevních složek. Na příchozí čeká občerstvení a soutěže o ceny, prvodárci pak dostanou navíc i upomínkový dárek.

Celý článek


Alarmující výsledky odhalil Den prevence cévní mozkové příhody v Nemocnici Přerov

20.5.2016

Velký zájem projevili obyvatelé Přerova a okolí o včerejší Den prevence cévní mozkové příhody, který se konal v Nemocnici Přerov. Akce se zúčastnilo celkem 156 osob. Se zjištěnými výsledky vyšetření však přerovští zdravotníci rozhodně spokojení nejsou.

Celý článek


Nemocnice Přerov uspořádá Den prevence cévní mozkové příhody

16.5.2016

Akce proběhne 19. května v Neurologické ambulanco Nemocnice Přerov. Zájemcům nabízíme zdarma natočení EEG, ultrazvukové vyšetření krčních tepen, měření krevního tlaku a pulsu, odběr krve na cholesterol, glykémii, měření celkových tuků na bodystatu Tanita a určení rizikových faktorů, možnost prohlídky ambulancí, odborné poradenství lékařů.

Celý článek


V Nemocnici Přerov oslavili Mezinárodní den sester

13.5.2016

I v České republice získává stále větší pozornost a uznání Mezinárodní den sester, připadající každoročně na 12. května. K tomuto významnému dni pogratulovalo nelékařskému personálu nejen v Nemocnici Přerov, ale také ve Šternberku a v Prostějově, také vedení Středomoravské nemocniční.

Celý článek


Nejmenší pacienti Nemocnice Přerov mají k dispozici nové vybavení

6.5.2016

Léčba novorozenecké žloutenky bude v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL, zase o něco snazší. Na novorozenecké oddělení přibyly díky pětačtyřiceti tisícovému daru společnosti Hipp nové a účinnější UV lampy, zajišťující léčbu žloutenky čerstvě narozených dětí.

Celý článek


V Nemocnici Přerov proběhla preventivní akce Zachraňte životy, mějte čisté ruce

4.5.2016

Vestibul mezi lékárnou a radiodiagnostickým oddělením v Nemocnici Přerov přivítal ve středu dopoledne stovky návštěvníků, kteří si zopakovali správný postup hygieny rukou. Zájemci si během preventivní akce mohli ověřit účinnost jejich mytí rukou pod UV lampou, ale také se zdravotníky probrat důležitost hygieny při prevenci nakažlivých onemocnění. Možnost vyzkoušet si správně umýt ruce a pak si je prohlédnout pod ultrafialovým zářením využili nejen návštěvníci nemocnice, ale také zdravotnický personál či studenti střední zdravotnické školy.

Celý článek


Nemocnice Přerov oslaví Den hygieny rukou osvětovou akcí pro veřejnost

2.5.2016

Pátý květen je Světovým dnem hygieny rukou a k jeho oslavám se každoročně připojují stovky zdravotnických zařízení napříč kontinenty. Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, v tomto nebude výjimkou a již ve středu 4. května nabídne zájemcům z řad široké veřejnosti osvětovou akci zaměřenou na hygienu rukou. Ve vestibulu nemocnice budou od 9.00 do 12.00 hodin připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou i informativní osvěta ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


Na očním oddělení proběhl Den prevence zeleného zákalu

22.4.2016

Zkontrolovat si zrak nebo se přijít informovat na léčbu využilo na Den prevence zeleného zákalu, který proběhl na očním oddělení Nemocnice Přerov v pátek 22.4. 2016, celkem 61 zájemců. 9ti zájemcům bylo doporučeno další vyšetření na šedý zákal, 7mi zájemcům pak došetření na podezření na zelený zákal. Návštěvníci také hojně využívali konzultaci s lékaři ohledně léčby, kterou již mají zavedenou u jiného očního lékaře. „Dnešní den považujeme za přínos pro naši oční ambulanci“ uvedla sestra očního oddělení Pavla Šípalová.

Celý článek


Preventivní akce „Zachraňte životy, mějte čisté ruce“

18.4.2016

Nemocnice Přerov zve na preventivní akci, která se bude konat dne 4. května 2016 od 9:00 – 12:00 hod. ve vestibulu mezi Lékárnou a RDG oddělením Nemocnice Přerov.

Celý článek


Nemocnice Přerov zve zájemce o vyšetření očí na Den prevence zeleného zákalu

18.4.2016

Zájemci z Přerova a okolí si mohou v pátek 22. dubna nechat bezplatně vyšetřit své oči. Oční oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, pořádá preventivní a osvětovou akci - Den prevence zeleného zákalu, která se zaměří na preventivní vyšetření nitroočního tlaku i zlepšení informovanosti ohledně příznaků a léčby glaukomu neboli zeleného zákalu. Toto onemocnění je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě a pouze prevence a včasná diagnóza může jeho případným negativním dopadům zabránit.

Celý článek


Těžce nemocné pacienty léčí v Nemocnici Přerov také pomocí hudby a vůní

11.4.2016

Poslech známé hudby, vnímání známých vůní či hlasů, sledování oblíbených pořadů. I takovéto zdánlivě obyčejné činnosti mohou v případě těžce postižených a nemocných lidí přinášet významné pokroky v oblasti vnímání, komunikace či pohybu. Důkazem jsou pozitivní výsledky zdravotníků v Nemocnici Přerov, kteří koncept bazální stimulace uplatňují v rámci ošetřovatelské péče. Nyní navíc oddělení ARO – DIP Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, získalo certifikát „Pracoviště Bazální stimulace”, který je pro pacienty zárukou správného a efektivního provádění tohoto modelu.

Celý článek


Den prevence zeleného zákalu a den otevřených dveří očního oddělení

6.4.2016

Oční oddělení Nemocnice Přerov Vás zve na Den prevence zeleného zákalu a den otevřených dveří, který se bude konat v pátek 22. 4. 2016 od 8:00 – 12:00 hod. na Očním oddělení Nemocnice Přerov, budova VII.

Celý článek


Malí pacienti z Nemocnice Přerov o velikonoční atmosféru nepřijdou

21.3.2016

Jarní motivy v oknech, nástěnky plné kraslic a povídání o Velikonocích. I tak může vypadat nemocniční oddělení – konkrétně dětské oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Zdejší personál se stejně jako v minulých letech snaží přinést Velikonoce k lůžkům malých pacientů, kteří nemohou být během svátečního období doma.

Celý článek


Nemocnice Přerov zve zájemce na bezplatné vyšetření ledvin

7.3.2016

Zájemci z Přerovska a okolí si mohou ve čtvrtek 10. března nechat zdarma vyšetřit ledviny, zeptat se na cokoliv ohledně onemocnění ledvin anebo si i prohlédnout oddělení dialýzy. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pořádá v rámci oslav Světového dne ledvin osvětovou akci Den ledvin, jejímž cílem je prevence ledvinových onemocnění i jejich včasný záchyt mezi obyvateli.

Celý článek


„Pečujte o svou krásu“ s Lékárnou AGEL

3.3.2016

Roadshow s názvem „Pečujte o svou krásu“ si pro všechny zájemce připravila síť Lékáren AGEL. Akcí se bude osobně účastnit PharmDr. Jana Doleželová.

Celý článek


Výjimečné datum narození 29. února bude mít i malá Marcelka, která se narodila v Nemocnici Přerov

1.3.2016

Výjimečné datum 29. února mají v rodném listě miminka jen jednou za čtyři roky. A právě rok 2016 je jedním z nich. V Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL, přišla letos v toto magické datum na svět také jedna oslavenkyně, a to po šesté hodině večerní. Jmenuje se Marcela a její maminka přijela do Přerova rodit z Bystřice pod Hostýnem.

Celý článek


Světový den ledvin v Nemocnici Přerov

22.2.2016

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost preventivního vyšetření zdarma a přijďte ve čtvrtek 10. 3. 2016 od 8:00 do 16:00 hod. na Světový den ledvin, který pořádá Nefrologická ambulance Nemocnice Přerov.

Celý článek


Dárci krve mohou v Nemocnici Přerov soutěžit o romantickou večeři pro dva

2.2.2016

„Daruj z lásky a vyhraj“, tak zní název valentýnské soutěže, kterou pro dárce krve připravila Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL. Ve hře bude romantická večeře pro dvě osoby a výhercem se bude moci stát každý dobrovolník, který přijde ve středu 10. února darovat krev nebo plazmu na transfúzní stanici Nemocnice Přerov. Akce je určena jak pravidelným dárcům, tak i prvodárcům, kteří v minulosti ještě krev nedarovali.

Celý článek


Nemocnice Přerov má za loňský rok na svém kontě 269 pochvalných dopisů

26.1.2016

Pacienti byli s Nemocnicí Přerov, která je členem skupiny AGEL, v roce 2015 spokojení. Důkazem je nejen 269 doručených pochvalných dopisů a vzkazů od pacientů, ale také třetí příčka v anketě spokojenosti pacientů Olomouckého kraje, kterou realizovala nezisková organizace HealthCare Institute.

Celý článek


Nemocnice Přerov dnes slavnostně otevřela zrekonstruovaný pavilon radiodiagnostiky

20.1.2016

Přebudovaný pavilon radiodiagnostiky Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, byl dnes po dlouhé náročné rekonstrukci slavnostně otevřen. Díky modernizaci a změně dispozičního uspořádání objektu mají pacienti i personál k dispozici moderní prostředí a mnohem větší komfort během samotných vyšetření. Projekt, který si celkově vyžádal téměř 80 miliónů korun, byl hrazen především z dotace Regionálního operačního programu ve výši 42 miliónů korun a Olomouckým krajem v rámci reinvestice z nájmu.

Celý článek


Osm párů dvojčat se loni narodilo v Nemocnici Přerov

5.1.2016

Loňský rok byl v porodnici Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, bohatý na dvojčátka. Na svět jich přišlo hned osm párů. Celkem se v přerovské porodnici loni narodilo 802 dětí, z toho bylo 425 chlapců a 377 děvčat.

Celý článek


Vánoce už dorazily i do Nemocnice Přerov

21.12.2015

Pacienti Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, kteří nebudou moci trávit svátky doma, o vánoční atmosféru ani štědrovečerní večeři nepřijdou. Zaměstnanci nemocnice se každoročně snaží sváteční kouzlo a zvyky Štědrého dne pacientům přinést až k nemocničním lůžkům a ani letošek nebude výjimkou.

Celý článek


Provoz na odděleních během vánočních svátků

15.12.2015

Omezení provozu na odděleních:

Celý článek


Rehabilitační oddělení Nemocnice Přerov léčí chronické bolesti novou moderní metodou

14.12.2015

Novou terapeutickou metodu Neurac, odborněji neuromusculární activaci, začalo nově nabízet rehabilitační oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Aby mohla nemocnice tuto metodu začít nabízet, musela zakoupit moderní sestavu Redcord, která přišla na téměř 150 tisíc korun. Cvičení je vhodné pro lidi s chronickými bolestmi, při vadném držení těla, po úrazech, pro sportovce, ale i při jednostranném přetěžování pohybového aparátu.

Celý článek


Dětské oddělení Nemocnice Přerov navštívil Mikuláš s anděly a čerty

4.12.2015

Malé pacienty z dětského oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, dnes překvapil Mikuláš s družinou. Kromě předvánoční pohádkové atmosféry přinesl Mikuláš dětem drobné dárky, a jako vždy nechyběly zpovědi hříchů, básničky i sliby o polepšení v příštím roce.

Celý článek


CT na RDG oddělení již v plném provozu

3.12.2015

Důležitá informace pro pacienty: Od 3. prosince 2015 je CT již v plném provozu.

Celý článek


Vánoční bazar NADACE AGEL v prostějovské nemocnici

26.11.2015

Přijměte naše pozvání na třetí ročník akce VÁNOČNÍ BAZAR NADACE AGEL. Přijďte se seznámit s tím, jak naše nadace pracuje a pomáhá, a při této příležitosti nakupte vánoční dárky pro své blízké.

Celý článek


Den prevence diabetu a proleženin v Nemocnici Přerov

20.11.2015

Informace o cukrovce, jejích důsledcích a také vlivu na celkové zdraví člověka, či o správném způsobu polohování a využití pomůcek jako prevenci vzniku proleženin, se mohli dozvědět návštěvníci Dne prevence diabetu a proleženin, který se konal 13. 11. 2015 v přednáškovém sále budovy ředitelství Nemocnice Přerov.

Celý článek


V pátek třináctého se v Nemocnici Přerov zaměří na cukrovku i proleženiny

10.11.2015

Osvětovou preventivní akci k příležitosti Světového dne diabetu připravila pro veřejnost Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL. O rizicích spojených s cukrovkou a také o možnostech prevence této závažné nemoci budou zájemce informovat specialisté v pátek 13. listopadu od 9.00 do 12.00 hodin. Souběžně proběhne akce s názvem „Stop dekubitům“, která se zaměří na problematiku proleženin.

Celý článek


Den prevence proti proleženinám – Stop dekubitům

2.11.2015

Nemocnice Přerov si Vás dovoluje pozvat na akci STOP Dekubitům, která se uskuteční v pátek 13. 11. 2015 od 9:00 – 12.00 v přednáškovém sále budovy ředitelství Nemocnice Přerov.

Celý článek


Zúčastněte se Světového dne diabetu a nechte si změřit hladinu cukru

2.11.2015

Interní oddělení Nemocnice Přerov si Vás dovoluje pozvat na Světový den diabetu, který se uskuteční v pátek 13. 11. 2015 od 9:00 – 12:00 v přednáškovém sále v budově ředitelství Nemocnice Přerov.

Celý článek


Nemocnice Přerov se prezentovala na Burze práce a vzdělávání

22.10.2015

Přes 500 zájemců řad žáků základních a středních škol a široké veřejnosti přivítalo dne 15. 10. 2015 Výstaviště v Přerově, kde se konala Burza práce a vzdělávání.

Celý článek


Nemocnice Přerov se zúčastnila Senior Symposia 2015

12.10.2015

U příležitosti dne seniorů se v Městském domě v Přerově uskutečnila 1. 10. 2015 akce s názvem Senior Symposium 2015.

Celý článek


Nemocnice Přerov na Guláš festu v Přerově

5.10.2015

Na konci září se na Výstavišti v Přerově konaly Dny přerovského fotbalu a Guláš fest. Nemocnice Přerov zde měla svůj stánek, kde kromě propagačního materiálu o nabízených službách, ukazovala např. správnou techniku resuscitace dospělého člověka a malého dítěte, zájemcům měřili krevní tlak či působili jako zdravotníci pro případ drobného poranění. Lákadlem, zejména pro nejmenší, byli také přistavené sanitky, do kterých mohli účastníci festivalu nahlédnout.

Celý článek


Nemocnici Přerov nově hlídá bezpečnostní služba

23.9.2015

Vedení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, vyslyšelo přání svých zaměstnanců a pro zvýšení bezpečnosti najalo v těchto dnech agenturu. Zdravotnický personál potvrzuje, že se v přítomnosti ochranky a díky její asistenci u agresivních pacientů či nevítaných návštěv nyní cítí bezpečněji.

Celý článek


Nemocnice Přerov školila zdravotníky v oblasti komunikace

18.9.2015

Profese zdravotníka zdaleka nezahrnuje jen provádění vyšetření a výkon zákroků. Velké množství času stráví lékaři i sestry také komunikací s pacienty a jejich rodinnými příslušníky. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, se proto rozhodla svůj personál v oblasti komunikace vyškolit a speciálně tak připravit osm desítek zdravotníků na případnou krizovou komunikaci s nervózními nebo i agresivními pacienty a jejich rodinnými příslušníky.

Celý článek


V porodnici Nemocnice Přerov byl nejplodnějším měsícem červen

1.7.2015

Celkem 377 dětí se narodilo v první polovině letošního roku v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL. Nejplodnějším měsícem byl červen, kdy zvolilo Nemocnici Přerov pro příchod svého potomka na svět celkem 70 maminek.

Celý článek


Rehabilitační oddělení Nemocnice Přerov má nový efektivnější objednávkový systém

24.6.2015

Rehabilitační oddělení Nemocnice Přerov, člena skupiny AGEL, aktuálně zavedlo nový systém v objednávání pacientů na léčebné procedury. Systém je především vstřícnější ke klientům s větším počtem předepsaných léčebných procedur, kterým nabízí úsporu času i komfortnější léčbu. Novinka totiž spočívá v zavedené plynulé návaznosti jednotlivých procedur.

Celý článek


Nemocnice Přerov získala nové dárce krve – zaměstnance společnosti Meopta

27.5.2015

Rekord v počtu zaevidovaných prvodárců během jednoho dne dnes oslavila Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL. Na hematologicko-transfuzní oddělení dnes přišli darovat nejcennější tekutinu zaměstnanci společnosti Meopta – z celkem 80 příchozích bylo 51 prvodárců. Vzhledem tomu, že počty prvodárců dlouhodobě klesají nejen v Přerově, ale v celém Česku, nemocnice aktivitu zaměstnanců přivítala.

Celý článek


Nemocnice Přerov vyšetřuje svaly i periferní nervy novým EMG přístrojem

22.5.2015

Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pořídila do své neurologické ambulance nový moderní elektromyografický (EMG) přístroj, který umožňuje vyšetřování periferních nervů a kosterních svalstva s maximální přesností. Elektromyografické vyšetření je k dispozici všem pacientům Nemocnice Přerov, a to jak hospitalizovaným, tak i ambulantním.

Celý článek


Přesun interny interního oddělení

21.5.2015

Z důvodu rekonstrukce Interního pavilonu bylo Interní oddělení C dočasně přemístěno do Pavilonu operačních oborů (3. patro). Interní oddělení B je přemístěno do 2. patra Interního pavilonu.

Celý článek


150507-dny-melanomu

7.5.2015

Všichni zájemci z okolí Prostějova, Přerova i Šternberku budou mít v květnu jedinečnou možnost nechat si zdarma vyšetřit svá mateřská znaménka. Akci pořádá Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, a to v rámci připomenutí Evropského dne melanomu. Součástí akce bude také osvěta v oblasti ochrany před sluncem i prevence vzniku melanomu.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční poradí, jak si správně mýt ruce

30.4.2015

Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, nabídne ve všech svých nemocnicích v Prostějově, Přerově a Šternberku osvětovou akci zaměřenou na hygienu rukou. Zdravotníci budou zájemcům předvádět správné mytí i dezinfekci rukou a také šířit prevenci ohledně chorob šířených prostřednictvím špinavých rukou. Akce se koná pod záštitou Světové zdravotnické organizace.

Celý článek


Nemocnice Přerov vyzývá k prevenci cévní mozkové příhody

23.4.2015

Na čtvrtek 30. dubna zorganizovala Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, osvětovou akci zaměřenou na prevenci a příznaky cévní mozkové příhody. Toto náhlé postižení činnosti určité oblasti mozku zasáhne ročně 35 tisíc Čechů. Cévní mozková příhoda je také jednou z hlavních příčin trvalé invalidity i třetí nejčastější příčinou úmrtí po kardiovaskulárních chorobách a nádorech v průmyslových zemích. Mnohdy přitom k odvrácení těchto negativních důsledků stačí včasná pomoc. Ne každý ale o správném postupu ví. A právě proto je tu Den prevence cévní mozkové příhody.

Celý článek


Nemocné děti v Nemocnici Přerov rozveselilo divadlo

16.4.2015

Výjimečný kulturní program čekal dnes na všechny pacienty dětského oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Děti přišli rozveselit herci z pražského divadla Kašpar a nabídli jim představení s divadelní pohádkou Medvídek Nebojsa.

Celý článek


Dětské oddělení Nemocnice Přerov ožilo Velikonocemi

3.4.2015

Velikonoční atmosféru si užívají pacienti dětského oddělení Nemocnice Přerov, člena skupiny AGEL. Ducha Velikonoc v nemocnici zajistil bohatý velikonoční program v podobě kreativního tvoření pro děti, který připravily učitelky Základní a mateřské školy. Nemocnice se tak nemocným dětem snaží co nejvíce zpříjemnit velikonoční svátky.

Celý článek


Nemocnice Přerov nabídne vyšetření zeleného zákalu

23.3.2015

Oční oddělení Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, zve všechny zájemce na pátek 27. března na bezplatné oční vyšetření v rámci Dne prevence zeleného zákalu. Toto onemocnění je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě a pouze prevence a včasná diagnóza může jeho případným negativním dopadům zabránit.

Celý článek


Psi pomáhají s léčbou pacientů na LDN Nemocnice Přerov

12.3.2015

Zajímavou léčebnou metodu začala používat Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Za pacienty Léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) začala docházet canisterapeutka s teriérkou Amy. Vycvičený pes pomáhá aktivizovat dlouhodobě hospitalizované pacienty, ulevit jim od napětí a zpříjemnit pobyt v nemocnici. Nemocnice Přerov tak začala používat v praxi moderní terapeutickou metodu canisterapii, při níž se využívá pozitivního působení psa na člověka.

Celý článek


V Nemocnici Přerov mohou manželé při hospitalizaci pobývat na společném pokoji

11.2.2015

Ačkoliv se tak neděje často, stává se, že rodinní příslušníci musí být hospitalizováni v nemocnici ve stejném čase. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, se snaží v těchto případech vycházet rodinám vstříc, a pokud je to jen trochu možné, umístí příbuzné hospitalizované na stejném oddělení do společného pokoje.

Celý článek


Nemocnice Přerov hledá nové dárce krve

26.1.2015

Krev je v řadě případů nezbytná k záchraně lidských životů, bohužel dárců krve je v České republice dlouhodobě nedostatek. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, proto nyní nabízí všem novým dárcům krve a krevních složek zajímavé bonusy. Noví dárci a prvodárci, kteří přijdou darovat krev do transfúzní stanice nemocnice Přerov, dostanou odměnu v podobě drobného dárku a zároveň budou zařazeni do slosování o permanentky na plavání.

Celý článek


V Nemocnici Přerov přišlo loni na svět přes 800 dětí

2.1.2015

Celkem 832 dětí se v loňském roce narodilo v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozeňaty bylo 413 chlapců a 419 děvčat. Mezi miminky byly dva páry dvojčátek. Dlouho na sebe nenechalo čekat ani první miminko letošního roku. Malý Tobiáš se narodil ve 3.59 hodin, vážil 4114 gramů a měřil 53 centimetrů.

Celý článek


Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: