Logo

Vy a Vaše zdravíJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Aktuality a média


Daruj krev s Českým rozhlasem 25. 9. 2019

16.9.2019

Dne 25. 9. 2019 probíhá na hematologicko-transfúzním oddělení akce pořádaná Českým rozhlasem. Těšíme se na Vás.

Celý článek


Zaměstnanci Nemocnice Přerov se těší ze zrekonstruované ubytovny i smysluplného benefitu

10.9.2019

Bydlet úsporněji a cítit se jako doma mohou zaměstnanci Nemocnice Přerov, člena skupiny AGEL, kteří využívají firemní byty v ubytovně Domov sester. Ta nedávno prošla kompletním faceliftem v podobě nových oken, zateplení a fasády s investicí ve výši 10,5 miliónů korun. Jednopokojové a dvoupokojové byty využívají zaměstnanci všech věkových kategorií i zdravotnických profesí. Tento smysluplný zaměstnanecký benefit si lidé pochvalují.

Celý článek


Magnetická rezonance Nemocnice Přerov vyšetřila již tisíce pacientů

6.8.2019

Celkem 1 508 pacientů prošlo v prvním pololetí letošního roku vyšetřením na magnetické rezonanci v Nemocnici Přerov, která je součástí skupiny AGEL. Moderní pracoviště bylo v nemocnici vybudováno teprve nedávno a pacientům slouží od počátku roku 2017. Za dobu svého fungování si zde našli cestu pacienti nejen z Přerova, ale běžně na vyšetření dojíždějí také pacienti ze Zlína, Kroměříže, Brna či Hodonína.

Celý článek


V Nemocnici Přerov se v prvním pololetí narodilo 404 dětí

3.7.2019

V prvním pololetí letošního roku vyhledalo porodnici Nemocnice Přerov, která patří do skupiny AGEL, celkem 402 žen. Do porodních knih však přerovští zdravotníci zaevidovali 404 dětí. Mezi novorozenci byly totiž dva páry dvojčat.

Celý článek


Dušičkový odběr 29.–30. 10. 2019

2.7.2019

Hematologicko-transfúzní oddělení Vás srdečně zve na Dušičkový odběr, který se uskuteční v úterý a ve středu 29.–30. října. Těšit se můžete na tematickou výzdobu a drobnou pozornost.

Celý článek


Mikulášský odběr 3.–4. 12. 2019

30.6.2019

Hematologicko-transfúzní oddělení Vás srdečně zve na Mikulášský odběr, který se uskuteční v úterý a ve středu 3.–4. prosince. Těšit se můžete na tematickou výzdobu a drobné dárky.

Celý článek


Očkováním bojují zdravotníci Středomoravské nemocniční proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

28.6.2019

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zdravotníci v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, které patří do skupiny AGEL. Více než 1500 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí, které přijdou do kontaktu s akutními pacienty, podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Třetina testovaných, u kterých byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, pak podstupuje další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Novými EKG přístroji vyšetřují pacienty v přerovské nemocnici

5.6.2019

Nemocnice Přerov, která patří do skupiny AGEL, je vybavena novými EKG přístroji. Nové vybavení je jednoduché na obsluhu a pacientům poskytuje nebolestivé vyšetření, díky kterému má lékař přehled o elektrické aktivitě srdce. Každý stah srdečního svalu je doprovázen vznikem slabého elektrického pole, které se šíří až na povrch těla, kde ho lze snímat pomocí EKG přístroje.

Celý článek


Den energy drinků - 14. 8. 2019

31.5.2019

Hematologicko-transfúzní oddělení Vás srdečně zve na Den energy drinků, který se uskuteční ve středu 14. srpna. Těšit se můžete na dárek v podobě osvěžujícího nápoje.

Celý článek


Přístroj pro snímání obrazu sítnice a duhovky oka pořídila Nemocnice Přerov

28.5.2019

Pro pacienta menší zátěž, pro lékaře přesnější diagnostika. Takové jsou hlavní výhody nového elektronického přístroje pro snímání obrazu sítnice a duhovky oka, který za 1,2 miliónu korun pořídila Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Preventivní akci proti cévní mozkové příhodě připravuje Nemocnice Přerov

21.5.2019

Ultrazvukové vyšetření krčních tepen, natočení EEG, odběr krve i určení rizika vzniku cévní mozkové příhody připravuje na středu 22. května Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL. U příležitosti Dne boje proti CMP pořádá bezplatnou preventivní akci pro širokou veřejnost.

Celý článek


V pondělí 13. května v Nemocnici Přerov vyšetří zájemcům mateřská znaménka

7.5.2019

Na bezplatné vyšetření mateřských znamének mohou v pondělí 13. května přijít všichni zájemci z Přerovska a okolí. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pořádá osvětovou a preventivní akci zaměřenou na prevenci vzniku melanomu a ochranu před sluncem, jejíž součástí bude i možnost vyšetření mateřských znamének zdravotníky.

Celý článek


22. 5. 2019 Den prevence cévní mozkové příhody připravuje Nemocnice Přerov

6.5.2019

Cévní mozkové příhody (CMP) jsou druhou nejčastější příčinou úmrtí ve vyspělých zemích. Četnost výskytu onemocnění je v České republice asi 250 příhod na 100 000 obyvatel a rok, což je jedna z nejvyšších na světě. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, připravila proto na 22. května ve spolupráci s neurologickým oddělením a nutričními terapeuty Den prevence cévní mozkové příhody zaměřený na prevenci a osvětu.

Celý článek


Dne 10. května Vás zveme na Den otevřených dveří očního oddělení

30.4.2019

Dne 10. května Vás zveme na Den otevřených dveří očního oddělení, které proběhne od 9:00 do 16:00 hodin.

Celý článek


Zájemci z Přerova si mohou v nemocnici nechat zdarma vyšetřit zrak

30.4.2019

Glaukom neboli zelený zákal je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě a v Česku postihuje až pět procent obyvatel. Glaukom obvykle nebolí ani nepůsobí obtíže. Jeho včasný záchyt i úspěšnou léčbu proto může zajistit jedině preventivní vyšetření nitroočního tlaku. A právě to bude zdarma nabízet všem zájemcům Nemocnice Přerov v rámci Dne otevřených dveří očního oddělení, který proběhne v pátek 10. května.

Celý článek


V pátek 3.5.2019 Vás budou zdravotníci učit správnou hygienu rukou

29.4.2019

Jak si správně umývat ruce a při jakých příležitostech, to se v pátek 3. 5. 2019 od 9:00 do 12:00 hodin můžete dozvědět ve vestibulu nemocnice mezi lékárnou a RDG oddělením.

Celý článek


22. května Vás srdečně zveme na Ručníkový den

29.4.2019

Hematologicko-transfúzní oddělení Vás srdečně zve na Ručníkový den, který se uskuteční ve středu 22. května. Těšit se můžete na tematickou výzdobu a drobné dárky.

Celý článek


Čarodějnický odběr připravila pro dárce krve Nemocnice Přerov

26.4.2019

Darování krve na oddělení tematicky vyzdobeném v čarodějnickém stylu a za přítomnosti zdravotnického personálu v maskách. Tak bude vypadat v úterý 30. dubna odběr krve na hematologicko-transfuzním oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Dětské oddělení Nemocnice Přerov si velikonočně vyzdobili sami malí pacienti

15.4.2019

Zajíčci, slepičky, kraslice, pomlázky či květiny zdobí v těchto dnech prostory dětského oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Jarní atmosféra tady zpříjemňuje blížící se Velikonoce dětem, které budou muset svátky strávit v nemocničním prostředí. Barevné a hravé dekorace přitom letos vyráběli sami malí pacienti.

Celý článek


Nemocnice Přerov nabídne o Velikonocích pozornost pro dárce krve

10.4.2019

Na všechny dárce krve a krevních složek, kteří přijdou na sazometnou středu darovat krev či plazmu do Nemocnice Přerov, čeká příjemné velikonoční překvapení. Pro dobrovolníky z řad pravidelných dárců i prvodárců zdravotníci připravili nejen velikonoční dekorace a atmosféru, ale i drobné dárečky.

Celý článek


Dne 17. 4. Vás srdečně zveme na Velikonoční odběr

26.3.2019

Hematologicko-transfúzní oddělení Vás srdečně zve na Velikonoční odběr krve. Těšit se můžete na tematickou výzdobu a drobné dárky.

Celý článek


Dne 30. 4. Vás srdečně zveme na Čarodějnický odběr

25.3.2019

Hematologicko-transfúzní oddělení Vás srdečně zve na Čarodějnický odběr krve. Těšit se můžete na tematickou výzdobu a drobné dárky.

Celý článek


Vyšetření zdarma v rámci Světového dne ledvin nabízí Nemocnice Přerov

21.3.2019

Ověřit si, v jaké kondici mají své ledviny, mohou přijít lidé ve čtvrtek 14. března do Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. V rámci Světového dne ledvin nabízí nemocnice preventivní vyšetření zdarma.

Celý článek


Vlnu a přízi na pletené chobotničky sbírají do starého inkubátoru v Nemocnici Přerov

21.3.2019

Na první pohled obyčejná hračka, ve skutečnosti velký pomocník v oblasti léčby a zlepšování fyzického i psychického stavu. O čem je řeč? O háčkovaných chobotničkách, které podle zjištění zdravotníků pozitivně ovlivňují zdravotní stav zejména nedonošených dětí. Právě chobotničky s chapadly totiž čerstvě narozeným dětem svým tvarem připomínají matčinu dělohu, což je uklidňuje a zlepšuje jejich prospívání. Pozitivní vliv těchto hraček nyní potvrzují i zdravotníci Nemocnice Přerov, kteří chobotničky předčasně narozeným dětem chobotničky také poskytují.

Celý článek


Dne 14. března Vás zveme na Světový den ledvin

11.3.2019

Dne 14. března Vás zveme na Světový den ledvin

Celý článek


Nemocnice Přerov modernizuje vybavení operačních sálů i gynekologického oddělení

22.2.2019

Dvojici nových ultrazvukových přístrojů pro gynekologické oddělení a operační sály i dva operační stoly pro operační obory získala v uplynulých dnech Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Moderní přístroje v celkové hodnotě přes 3,6 milionu korun budou sloužit k diagnostice i léčbě pacientů napříč odděleními nemocnice.

Celý článek


Nemocnice Přerov a Prostějov zvou dobrovolníky na valentýnské darování krve

7.2.2019

V rámci oslav sv. Valentýna začít den dobrým skutkem mají možnost všichni, kteří se rozhodnou darovat krev nebo krevní plazmu v hematologicko-transfuzních odděleních nemocnic skupiny AGEL v Přerově i Prostějově. Drobný dárek čeká navíc na dárce v Nemocnici Přerov ve středu 13. února a v Nemocnici Prostějov ve čtvrtek 14. února. Prvodárci i pravidelní dárci krve si s sebou odnesou sladkou pozornost a pokud přijde darovat pár, dostane ještě jeden dárek navíc.

Celý článek


MĚSÍC ZUBŘÍ KRVE

29.1.2019

Pojď s námi do toho! Únor - MĚSÍC ZUBŘÍ KRVE Nemusíš být hrdinou, abys zachránil lidský život

Celý článek


Prostějovské infekční oddělení otevřelo v Přerově novou ambulanci

24.1.2019

Novou ambulanci pro infekční choroby otevřela pro zájemce z přerovska Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Ambulance je určená především lidem s podezřením na infekční chorobu a pacientům, kteří infekční onemocnění prodělali a nyní potřebují lékařský dohled. Ambulance se nachází přímo v nemocnici vedle budovy laboratoří. Otevřena je každé pondělí a úterý, ordinační doba je od 07:30 do 12 hodin a od 12:30 do 13:30 hodin.

Celý článek


Zveme Vás na akci Daruj Krev na Sv. Valentýna

24.1.2019

Dne 13. února na Hematologicko-transfúzním oddělení

Celý článek


Gynekologové přerovské nemocnice získali moderní laparoskopickou věž

10.1.2019

Novou moderní laparoskopickou věží se může pochlubit gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Přerov. Nová věž přispěje ke zkvalitnění doposud prováděné miniinvazivní operativy. Laparoskopická věž, která nahradila starší typ, přišla na téměř dva milióny korun.

Celý článek


V Přerovské porodnici se loni narodilo 781 dětí

4.1.2019

Celkem 781 dětí se v loňském roce narodilo v Nemocnici Přerov. Mezi novorozenci bylo 402 chlapců a 379 děvčátek, z toho 1 pár dvojčat. Prvního letošního miminka se porodnice dočkala 1. ledna ve 13:26, kdy se narodil chlapec František Max s porodní váhou 2834 gramů a mírou 48 centimetrů.

Celý článek


Kampaň pro nové dárce krve zve dobrovolníky do Nemocnice Přerov

6.12.2018

Každé tři vteřiny v Česku potřebuje někdo krev a každý člověk dostane za život průměrně pět transfuzí. Pravidelní dárci ale stárnou, noví přibývají pomalu. Nové dárce krve chce proto nyní získat Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, poprvé i prostřednictvím celostátní kampaně „450 ml naděje“.

Celý článek


Mikuláš nezapomněl ani na dětské pacienty a seniory v Nemocnici Přerov

5.12.2018

Mikuláš s družinou čertů a andělů dorazil ve středu 5. prosince do Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Kromě předvánoční pohádkové atmosféry přinesl Mikuláš dětským pacientům a pacientům léčebny dlouhodobě nemocných drobné dárky a jako vždy nechyběly zpovědi hříchů, básničky i sliby o polepšení v příštím roce.

Celý článek


Lékaři cvičně operovali klouby a vazy na III. Artroskopické akademii v Přerově

4.12.2018

Šest desítek mladých lékařů z Česka i Slovenska se na konci listopadu sjelo do Přerova na třetí ročník Artroskopické akademie. Cílem dvoudenní odborné akce, kterou pro lékaře pořádala Nemocnice Přerov, byla výměna zkušeností i praktický nácvik artroskopických zákroků, včetně živých videopřenosů na přednáškové sály nemocnice.

Celý článek


Na dárce krve v Nemocnici Přerov bude čekat Mikuláš, anděl nebo čert

3.12.2018

: Krev je nepostradatelnou součástí léčby v medicíně a denně zachraňuje životy. Bohužel dárců krve je neustále nedostatek. Starší odcházejí a mladých nepřibývá. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, proto vyhlásila na úterý a středu 4. a 5. prosince Mikulášský odběr. Dárcům krve či plazmy budou v tyto dny asistovat a rozdávat nadílku Mikuláš, anděl nebo čert.

Celý článek


Nemocnice Přerov zve muže na Den pro chlapy

22.11.2018

Varovat před ryze mužskými problémy má za cíl Den pro chlapy, osvětová akce pořádaná v rámci celosvětové kampaně na prevenci onemocnění prostaty. Akci zaměřenou na mužskou část populace připravuje na středu 28. listopadu Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, a to pro všechny zájemce zdarma.

Celý článek


Diabetikům poradí, jak si vychutnat vánoční cukroví

12.11.2018

Recepty na diabetické cukroví a koláče i rady ohledně proleženin budou k dispozici na akci nazvané Den prevence diabetu, Stop dekubitům, který na úterý 13. listopadu připravuje Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Dne 13.11.2018 Vás srdečně zveme na Den prevenci diabetu, Stop dekubitům

6.11.2018

Více naleznete v přiloženém plakátu níže.

Celý článek


Nemocnice Přerov vybavila ARO novými přístroji za více než 4 miliony

23.10.2018

Nové přístroje za 4,25 milionu nakoupila Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pro své oddělení anesteziologie a resuscitace (ARO). Nové vybavení již v těchto dnech pomáhá pacientům i zdravotnickému personálu na operačních sálech i na lůžkovém oddělení.

Celý článek


Zdravotníci Nemocnice Přerov budou učit, jak zachránit život

10.10.2018

Jak zachránit život v případě zranění či vážných zdravotních obtíží budou učit zájemce zdravotníci z oddělení ARO a JIP interních oborů Nemocnice Přerov, člena skupiny AGEL. Dvouhodinový kurz první pomoci se bude konat ve středu 24. října a je určen všem zájemcům z řad veřejnosti.

Celý článek


Nová ambulance pro infekční choroby

6.9.2018

Od září 2018 otvíráme novou ambulanci pro infekční choroby.

Celý článek


Nemocnice Přerov startuje už popáté kurz cvičení pánevního dna

22.8.2018

Neplodnost, komplikace během těhotenství, bolesti při menstruaci či sexuálním styku, ale i inkontinenci či bolesti zad pomáhá již několik měsíců odborně řešit speciální kurz Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Cvičení zaměřené na zlepšování funkce svalů pánevního dna zařadila nemocnice do své nabídky letos na jaře a od té doby eviduje kontinuální zájem ze strany žen z celého Přerovska.

Celý článek


Výtěžek z festivalu Zubrfest poslouží na podporu dárců krve v Nemocnici Přerov

25.7.2018

Nabídnout kulturní vyžití místním obyvatelům, ale i pomoci potřebným – takové byly cíle letošního čtrnáctého ročníku hudebně-kulturního festivalu Zubrfest, který proběhl v areálu přerovského pivovaru. Kromě toho, že se na akci v polovině června příjemně pobavily stovky návštěvníků, nyní učinili organizátoři také dobrý skutek. Část výtěžku z akce totiž putuje na dobročinné účely, a to konkrétně na podporu Hematologicko-transfúzního oddělení Nemocnice Přerov, kde poslouží na podporu a propagaci dárcovství krve.

Celý článek


Přijďte darovat krev bez auta - 19. 9. 2018

17.7.2018

Každý, kdo přijde darovat krev pěšky, na kole a nebo využije MHD dostane malou pozornost. Těšit se také můžete na tematickou výzdobu našeho oddělení. Přijďte! Budeme se těšit...

Celý článek


Nemocnice Přerov úspěšně obhájila akreditaci

16.7.2018

Důležitý certifikát kvality, bezpečnosti a odbornosti obhájila Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL. Nemocnici ho udělila Spojená akreditační komise, která v nemocnici na konci minulého měsíce prováděla komplexní audit zaměřený na bezpečnost a kvalitu poskytované péče. Výsledkem auditu bylo udělení certifikátu a prodloužení akreditace, kterou má nyní nemocnice až do roku 2021.

Celý článek


Látkové panenky pomáhají dětským pacientům přerovské nemocnice

15.6.2018

Celkem stovku látkových panenek dostali tento týden malí pacienti dětského oddělení přerovské nemocnice. Panenky, které dětem udělají radost a pomohou při vyšetření, převzali zástupci nemocnice od Kiwanis klubu Prostějov. Krásné panenky vyrobilo šest seniorek z přerovského Domova důchodců Kabelíková, které Kiwanis klubu pomáhají s jejich výrobou.

Celý článek


Urologové Nemocnice Přerov odstraňují močové kameny šetrněji pomocí nového laseru

14.6.2018

Moderní přístroj sloužící k odstranění močových kamenů z močovodu a ledvin získalo nově urologické oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Nový laserový lithotriptor umožňuje efektivněji a cíleněji drtit kameny v močových cestách. Tím výrazně zefektivňuje léčbu, zkracuje dobu zákroku a je maximálně šetrný k organismu pacienta. Nový přístroj, který nahradil starší typ, přišel nemocnici na více než jeden milion korun.

Celý článek


Nemocnice Přerov nabídne na Světový den dárců krve občerstvení i dárky pro dárce

8.6.2018

Čtrnáctý červen je již tradičně Světovým dnem dárců krve, k jehož oslavám se připojují organizace napříč světadíly. Jednou z nich je také Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, která již na středu 13. června připravila pro všechny své dárce krve a krevních složek slavnostní občerstvení i drobné dárečky.

Celý článek


Nemocnice Přerov zve dárce krve na zmrzlinu

1.6.2018

Sladkou chladivou odměnu si budou moci v úterý a ve středu 5. a 6. června vychutnat všichni dobrovolní dárci krve v Přerově. Hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, zve na čokoládovou zmrzlinu každého, kdo přijde v předprázdninovém období darovat krev či plazmu. Cílem akce „Dny čokoládové zmrzliny“ je zajistit dostatečnou zásobu krve a krevních složek pro letní měsíce, které jsou kvůli dovoleným a cestování do zemí mimo Evropu každoročně kritické.

Celý článek


Přijďte 5. - 6.6.2018 na Dny čokoládové zmrzliny

29.5.2018

Více informací naleznete níže v letáku.

Celý článek


Běžci podpoří přerovské dárce krve

21.5.2018

Udělat něco pro své zdraví a zároveň podpořit zdraví jiných mohou v polovině června již podruhé všichni zájemci a sportovní nadšenci. Sportovní klub Žeravice pořádá letos již druhý ročník běžeckého závodu pro širokou veřejnost, jehož výtěžek tentokrát poputuje na podporu dárců krve Hematologicko-transfúzního oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Přerovská porodnice dostala speciální deky pro poporodní bonding

17.5.2018

Poporodní bonding spočívá v neoddělování novorozence od matky, případně otce, v prvních hodinách po porodu a je dnes oblíbenou metodou podporující budování základních emočních vazeb mezi rodiči a čerstvě narozeným dítětem. Mimo pozitivních účinků na psychiku pomáhá poporodní bonding u novopečených maminek také nastartovat tvorbu mateřského mléka či zavinování dělohy. Aby bonding probíhal pohodlně a příjemně pro matku i dítě, je vhodné využít při něm speciální deky, které aktuálně Nemocnice Přerov získala od e-shopu Bamboolik.

Celý článek


Dne 15 5. 2018 proběhne Darování krve a plazmy s Mary Kay

10.5.2018

Více informací naleznete níže v letáku.

Celý článek


Nemocnice Přerov cílí na osvětu mozkové mrtvice, která zabíjí 11 tisíc Čechů ročně

9.5.2018

V průměru třicet Čechů každý den zemře následkem cévní mozkové příhody. Dalších 60 tisíc pacientů je pak každoročně v souvislosti s tímto náhlým postižením určité oblasti mozku hospitalizováno. Ačkoliv jde o extrémně vysoká čísla, povědomí veřejnosti o cévní mozkové příhodě, jejích příznacích a především první pomoci, je nízké. Změnit to chce Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, která pořádá ve čtvrtek 10. května osvětovou informativní akci pro širokou veřejnost. Akce proběhne od 8.00 do 15.00 hodin v neurologické ambulanci Nemocnice Přerov a zváni jsou lidé všech věkových kategorií.

Celý článek


V Nemocnici Přerov zájemcům poradí, jak si správně mýt ruce

2.5.2018

Zájemci z Přerova a okolí mohou v pátek 4. května zavítat na zajímavou osvětovou akci pro dospělé i děti. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pořádá v rámci oslav Dne hygieny rukou vzdělávací akci pro širokou veřejnost zaměřenou na mytí a dezinfekci rukou. V prostorách nemocnice budou zdravotníci zájemcům předvádět správné mytí rukou a také šířit osvětu ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


Dne 4. 5. 2018 proběhne den Zachraňte životy, Mějte čisté ruce

2.5.2018

Více informací naleznete níže v letáku.

Celý článek


V Nemocnici Přerov vyšetří zájemcům mateřská znaménka

17.4.2018

Na bezplatné vyšetření mateřských znamének mohou v pondělí 23. dubna přijít všichni zájemci z Přerovska a okolí. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pořádá osvětovou a preventivní akci zaměřenou na prevenci vzniku melanomu a ochranu před sluncem, jejíž součástí bude i možnost vyšetření mateřských znamének zdravotníky.

Celý článek


Každý pátý návštěvník Dne otevřených dveří Nemocnice Přerov bude muset absolvovat další vyšetření

6.4.2018

Nebývalý zájem vzbudil u široké veřejnosti dnešní den otevřených dveří na očním oddělení Nemocnice Přerov, která patří do skupiny AGEL. Během čtyřhodinového programu vyšetřili přerovští lékaři přes 100 zájemců, přičemž u pětiny z nich odhalili zdravotní potíže.

Celý článek


Den otevřených dveří na očním oddělení Nemocnice Přerov nabídne bezplatné konzultace se specialisty

29.3.2018

Zhoršené vidění, zelený či šedý zákal, kosmetické úpravy víček i nejrůznější oční obtíže budou moci zájemci zdarma konzultovat v Nemocnici Přerov. Nemocnice, která je členem skupiny AGEL, pořádá v pátek 6. dubna Den otevřených dveří očního oddělení, na který jsou zváni zájemci všech věkových kategorií. Kromě konzultací zahrne akce také prohlídku prostor a vybavení očního oddělení.

Celý článek


Zveme Vás 6. 4. 2018 na Den otevřených dveří Očního oddělení

29.3.2018

Více informací v přiloženém letáku

Celý článek


Nemocnice Přerov nabídne o Velikonocích pozornost pro dárce krve

27.3.2018

Na všechny dárce krve a krevních složek, kteří přijdou na Sazometnou středu darovat krev či plazmu do Nemocnice Přerov, čeká příjemné velikonoční překvapení. Pro dobrovolníky z řad pravidelných dárců i prvodárců zdravotníci připravili nejen velikonoční dekorace a atmosféru, ale i drobné dárečky.

Celý článek


V Nemocnici Přerov nově nabízejí ženám cvičení pánevního dna

15.3.2018

Neplodnost, komplikace během těhotenství, bolestivá menstruace, bolestivý sexuální styk, inkontinence či bolesti zad. Všechny tyto ženské obtíže mohou souviset se zhoršenou funkcí svalů pánevního dna, které jsou součástí hlubokého stabilizačního systému. Zájemkyně z Přerova a okolí naštěstí mohou pánevní dno posilovat, a to pomocí speciálního cvičení, které ženám nově nabízí odborníci z Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Zrušení zákazu návštěv

6.3.2018

Vedení SMN a.s. oznamuje, že k dnešnímu dni (6. 3.) ruší zákaz návštěv na oddělení LDN, který byl vyhlášen z důvodu nárůstu chřipkového onemocnění.

Celý článek


Nemocnice Přerov si připomene Světový den ledvin a nabídne bezplatná vyšetření

6.3.2018

Zájemci z Přerovska a okolí si mohou ve čtvrtek 8. března nechat zdarma vyšetřit ledviny, zeptat se na cokoliv ohledně onemocnění ledvin a třeba si i prohlédnout oddělení dialýzy. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pořádá v rámci oslav Světového dne ledvin osvětovou akci Den ledvin, jejímž cílem je prevence ledvinových onemocnění i jejich včasný záchyt mezi obyvateli. Obtíže ledvin totiž postihnou každého desátého Čecha, bohužel celá polovina z nich zjistí obtíže až v pokročilé fázi.

Celý článek


V Nemocnici Přerov vyšetřují novým moderním počítačovým tomografem

6.3.2018

Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, uvedla do provozu moderní počítačovou tomografii (CT přístroj) firmy Siemens. Nové vybavení na radiodiagnostickém oddělení patří k modernějším na trhu a umožní zvýšit kvalitu léčebné péče v přerovské nemocnici. Přístroj, který nahradil starší typ z roku 2006, přišel na zhruba 12 miliónů korun.

Celý článek


Dne 16.2. onklogická ambulance uzavřena

15.2.2018

Dne 16.2.2018 je onkologická ambulance z důvodu čerpání dovolené uzavřena.

Celý článek


Nemocnice Přerov zve dobrovolníky na valentýnské darování krve

9.2.2018

Oblíbený únorový svátek lásky si mohou všichni noví i stávající dárci krve z Přerova a okolí přijít připomenout na Hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice Přerov. Každý dobrovolník, který přijde v úterý 13. nebo ve středu 14. února darovat krev nebo plazmu na transfúzní stanici Nemocnice Přerov, získá kromě dobrého pocitu ze šlechetného činu i drobný dárek s valentýnskou tématikou. Zváni jsou přitom jak pravidelní dárci, tak zejména prvodárci, kteří v minulosti ještě krev nedarovali. Dárci, kteří přijdou darovat se svými partnery, pak obdrží drobné dárky rovnou dva.

Celý článek


Zákaz návštěv na LDN

5.2.2018

Z důvodu nárůstu respiračních onemocnění byl vyhlášen na odděleních LDN Nemocnice Přerov zákaz návštěv.

Celý článek


Volit prezidenta budou i pacienti v Nemocnici Přerov

25.1.2018

V celém Česku zítra startuje druhé kolo prezidentských voleb, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně - třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou a svůj zájem o volby s předstihem ohlásili. V Nemocnici Přerov půjde tentokrát o tři desítky pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

Celý článek


Nemocnice Přerov slavnostně otevřela zmodernizované Hematologicko-transfúzní oddělení

22.1.2018

Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, po devítiměsíční rekonstrukci dnes slavnostně otevřela Hematologicko-transfúzní oddělení. Díky modernizaci a změně dispozičního uspořádání objektu mají nyní dárci krve nebo krevní plazmy a také personál k dispozici moderní prostředí a mnohem větší komfort během samotných odběrů a vyšetření. Rekonstrukce oddělení včetně pořízení nábytku přišla na více než 13 miliónů korun, přičemž investorem byl Olomoucký kraj.

Celý článek


Prvním dítětem roku 2018 byl v Nemocnici Přerov chlapec

4.1.2018

Prvním dítětem roku 2018 byl v Nemocnici Přerov chlapec. Malý Petr se narodil 2. ledna v 17 hodin a 13 minut, vážil 3728 gramů a měřil 49 centimetrů. Jeho maminka přijela do přerovské nemocnice rodit z patnáct kilometrů vzdáleného Lipníku nad Bečvou. Prvnímu miminku a jeho mamince přišel pogratulovat a předat dárek MUDr. Jiří Ševčík, místopředseda představenstva Středomoravské nemocniční, pod kterou Nemocnice Přerov spadá.

Celý článek


V Nemocnici Přerov se v loňském roce narodilo 844 dětí

3.1.2018

Celkem 844 dětí se v loňském roce narodilo v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 444 chlapců, 400 děvčátek a 9 párů dvojčat. Na první letošní miminko museli porodníci čekat až do 2. ledna, kdy se v 17.13 hodin narodil chlapeček Petr.

Celý článek


Ježíšek nezapomíná ani na děti v nemocnici Přerov

22.12.2017

Dětští pacienti v Nemocnici Přerov se na Vánoce těší stejně jako ostatní z jejich vrstevníků. Část z nich je sice nebude moci oslavit doma, to ale neznamená, že je nestráví v kruhu rodiny, s dárky, pohádkami a svátečními dobrotami. Zaměstnanci nemocnice totiž pro hrstku dětí, které každoročně na Štědrý den zůstávají v nemocnici, připravují mimořádný sváteční režim, v rámci kterého zavítá duch Vánoc i k lůžkům nemocných.

Celý článek


Pacienti v Nemocnici Přerov o tradiční Vánoce nepřijdou

19.12.2017

Koledy, tvoření vánoční výzdoby nebo pečení cukroví není v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí třeba i v přerovské nemocnici, kde malí i velcí pacienti zdejších oddělení vyrábějí vánoční ozdoby, vychutnávají si koledy na adventních koncertech a těší se i na tradiční štědrovečerní večeři.

Celý článek


Nemocnice Přerov zve na mikulášské darování krve

4.12.2017

Krev je nepostradatelnou součástí léčby v medicíně a denně zachraňuje životy. Bohužel dárců krve je neustále nedostatek. Starší odcházejí a mladých nepřibývá. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, proto nyní připravila speciální akci pro dárce krve spojenou s oslavami svátku svatého Mikuláše. Všichni dobrovolníci, kteří přijdou do Nemocnice Přerov v úterý 5. prosince nebo ve středu 6. prosince darovat krev, dostanou zdarma dárek od čerta či anděla.

Celý článek


Nemocnice Přerov podpoří kampaň Movember preventivní akcí Den pro chlapy

27.11.2017

„I muži si zaslouží naši speciální pozornost“ – tak zní podtitul preventivní a osvětové akce Den pro chlapy Nemocnice Přerov, která proběhne v souvislosti s celosvětovou kampaní Movember. Tato kampaň se zaměřuje na prevenci onemocnění prostaty a stejně tomu bude i na akci Den pro chlapy, která proběhne ve čtvrtek 30. listopadu v Nemocnici Přerov. Zváni jsou muži všech věkových kategorií, a to i bez doporučení či objednávky.

Celý článek


Onkologická ambulance v Nemocnici Přerov je pro pacienty otevřena nově po celý týden

15.11.2017

Pět dní v týdnu bude nyní po dalším rozšíření ordinačních hodin lidem k dispozici onkologická ambulance v Nemocnici Přerov, která patří do skupiny AGEL. K tomuto kroku mohlo vedení nemocnice přistoupit díky dalšímu personálnímu posílení.

Celý článek


Nemocnice Přerov si posvítí na problematiku cukrovky

13.11.2017

Zájemci o problematiku cukrovky mohou již tuto středu 15. listopadu přijít na bezplatnou preventivní akci vedenou odborníky z řad zdravotníků. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pořádá preventivní a osvětovou akci Den prevence diabetu, která zahrne škálu vyšetření zdarma, možnost konzultací i poradenství a také ukázku produktů určených diabetikům.

Celý článek


Parkování zdarma pro dárce krve a krevní plazmy

2.11.2017

Každý dárce krve, který absolvoval alespoň 10 odběrů krve nebo krevní plazmy a současně v probíhajícím roce daroval alespoň 1x krev nebo plazmu má při každé návštěvě nemocnice nárok na bezplatné parkování v areálu nemocnice Jak postupovat? Při vjezdu do areálu si vezmete vjezdový lístek. Výjezdový lístek zdarma Vám bude vydán na vrátnici nemocnice po předložení průkazu dárce spolu s dokladem totožnosti.

Celý článek


Mikulášský odběr

2.11.2017

Transfuzní stanice Nemocnice Přerov zve dárce krve a krevní plazmy na Mikulášský odběr 5. a 6. 12. 2017. Pro každého dárce bude mít Mikuláš připravený malý dárek:-)

Celý článek


Domácí péče přerovské nemocnice rozšířila své služby o domácí dialýzu

17.10.2017

Agentura domácí péče Home care při Nemocnici Přerov, která pomocí registrovaných zdravotních sester zajišťuje následnou péči o pacienty v jejich vlastním domácím prostředí, zavádí novinku. Lidem postiženým selháním ledvin začala nabízet peritoneální, neboli domácí, dialýzu.

Celý článek


Volby do Poslanecké sněmovny - Informace pro pacienty

11.10.2017

Ve dnech 20. a 21. 10. 2017 proběhnou volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Abychom umožnili našim pacientům, hospitalizovaným v Nemocnici Přerov, uplatnit své volební právo, žádáme pacienty a rodinné příslušníky dlouhodobě hospitalizovaných pacientů, aby se řádně seznámili s uvedenými podmínkami účasti ve volbách

Celý článek


V Nemocnici Přerov startují novou sérii předporodních přednášek a cvičení

3.10.2017

Po letní přestávce startuje už tento čtvrtek 5. října v Nemocnici Přerov nová série pravidelných přednášek na téma těhotenství, porodu, péče o novorozence či kojení. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, srdečně zve všechny nastávající maminky na diskuze s odborníky, v rámci kterých se mohou dotazovat na cokoliv, co je zajímá, ale také získat užitečné tipy pro celý průběh těhotenství i porodu. Půlhodina před samotnou diskuzí je pak věnována cvičení a strečinku vhodnému na míru těhotných žen.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Přerov řeší ročně 20 amputací, nejvíce na podzim

8.9.2017

Práce s rotační okružní pilou, strunovou sekačkou, sekyrou nebo kosou v Česku každoročně způsobí stovky zranění a desítky případů amputací. Jen na Přerovsku každoročně přijde o prsty zhruba dvacítka lidí, kteří přijíždějí do Nemocnice Přerov na ošetření. V případě částečných amputací se obvykle prsty vrací do plné funkce, v případě totální amputace je ale situace složitější.

Celý článek


Nemocnice Přerov bude od září bezplatně školit rodiny imobilních pacientů o tom, jak zvládat péči v domácím prostředí

31.8.2017

Rodinám, které mají zájem pečovat o své rodinné příslušníky v domácím prostředí, a také všem blízkým, kteří chtějí podpořit návrat pacientů do domácího prostředí i jejich rychlejší uzdravení, nabídne Nemocnice Přerov nově možnost individuálních konzultací i zácviku. Od měsíce září budou nabízet fyzioterapeuti rehabilitačního oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, zacvičení členů rodiny pacienta v rámci rehabilitační péče v průběhu hospitalizace, a to vždy individuálně a s ohledem na aktuální zdravotní stav pacienta.

Celý článek


Nemocnice Přerov startuje další sérii kurzů pro sanitáře

22.8.2017

Nemocnice Přerov na podzim startuje novou vlnu akreditovaných kurzů pro pozici sanitáře. V prvním pololetí letošního roku kurz úspěšně absolvovaly téměř dvě desítky zájemců a více než čtvrtina z nich obratem projevila zájem o práci přímo v přerovské nemocnici. S ohledem na velký zájem ze strany veřejnosti nyní nemocnice vypisuje na říjen nové kolo kurzů a srdečně zve zájemce o práci ve zdravotnictví. Uzávěrka přihlášek je však již na konci prázdnin.

Celý článek


Nemocnice Přerov má na kontě téměř 80 absolventů kurzů první pomoci

4.8.2017

Celkem 76 zájemců z Přerovska dnes ovládá základy poskytování první pomoci díky zdravotníkům Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice před čtyřmi lety zahájila pořádání kurzů první pomoci pro veřejnost, v rámci kterých odborníci učí lidi praxi i teorii pomoci při ohrožení zdraví či života. Zájem ze strany veřejnosti je přitom značný. V loňském roce kurz absolvovalo zatím rekordních 23 zájemců.

Celý článek


V srpnu dostanou prvodárci krve vstupenky do divadla zdarma

2.8.2017

Dárci krve, kteří poprvé přijdou darovat krev na Transfúzní oddělení Nemocnice Přerov, získají v rámci hudebního festivalu Hudební léto na hradbách volné vstupenky na divadelní představení v Městském kulturním domě v Přerově.

Celý článek


První pololetí letošního roku bylo v Nemocnici Přerov bohaté na dvojčata

4.7.2017

Celkem osm párů dvojčat se v prvním pololetí letošního roku narodilo v porodnici Nemocnice Přerov, která patří do skupiny AGEL. Na svět zde přišlo v tomto období celkem 415 dětí, mezi kterými bylo 224 chlapců a 191 děvčat.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Přerov varují: Léto je pro oči nejnáročnější období

20.6.2017

Letní měsíce si většina z nás spojuje s dovolenou, odpočinkem a zábavou. Pro naše oči je to ale naopak období plné nástrah v podobě slunce, klimatizace i špinavé vody. Ze zdánlivě pohodového prázdninového dne si tak snadno můžeme odnést třeba zánět spojivek, rohovky, spálená víčka nebo dokonce i trvalé poškození sítnice s nevratným oslabením zraku.

Celý článek


Omezený provoz na očním oddělení

31.5.2017

Upozorňujeme pacienty, že v době od 5. 6. 2017 do 9. 6. 2017 bude provoz očního oddělení omezen z důvodu malování. Omezení bude probíhat: od 5.6. do 6.6. - ošetření pouze akutních případů od 7. 6. do 9.6. - ambulance bude zcela uzavřena. V případě potíží navštivte svého očního lékaře nebo Oční kliniku Fakultní nemocnice Olomouc. Děkujeme za pochopení

Celý článek


Onkologická ambulance v Nemocnici Přerov rozšířila ordinační dobu

30.5.2017

O další den v týdnu rozšířila v těchto dnech ordinační dobu onkologická ambulance v Nemocnici Přerov, která patří do skupiny AGEL. Pacienti tak mohou kromě středy využívat služeb ambulance nově také ve čtvrtek.

Celý článek


Nemocnice Přerov cílí na osvětu mozkové mrtvice, která zabíjí 11 tisíc Čechů ročně

12.5.2017

Denně v průměru třicet Čechů zemře v důsledku cévní mozkové příhody. A dalších 60 tisíc pacientů je každý rok v souvislosti s tímto náhlým postižením určité oblasti mozku hospitalizováno. Ačkoliv jde o extrémně vysoká čísla, povědomí veřejnosti o cévní mozkové příhodě, jejích příznacích a především první pomoci je nízké. To chce ale nyní změnit Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, která pořádá v úterý 16. května osvětovou informativní akci pro širokou veřejnost. Jejím cílem je zvýšit povědomí o cévní mozkové příhodě a především o správné první pomoci, která mnohdy snadno odvrátí případné trvalé následky.

Celý článek


Nemocnice Přerov zve na Den prevence cévní mozkové příhody

9.5.2017

Neurologické oddělení Nemocnice Přerov Vás srdečně zve na preventivní akci Den prevence cévní mozkové příhody, která se uskuteční 16. května 2017 od 8:00 do 15:00 hodin. Zájemci si mohou nechat zdarma natočit EEG, ultrazvukově vyšetřit krční tepny, zjistit hladinu cholesterolu, cukru v krvi a krevní tlak. Navíc si mohou nechat změřit celkové procento tuků na bodystatu TANITA. Více informací v přiloženém letáku.

Celý článek


Nemocnice Přerov chystá osvětu v hygieně rukou

2.5.2017

Nedostatečná nebo nesprávně prováděná hygiena rukou může vést k šíření infekčních chorob a průjmových onemocnění. Nejen děti, ale i dospělí přitom toto riziko mnohdy podceňují. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, se proto rozhodla podpořit osvětu ohledně hygieny rukou a připojí se k oslavám světového Dne hygieny rukou, který vyhlašuje Světová zdravotnická organizace WHO. Zájemcům z řad dětí i dospělých předvedou zdravotníci v pátek 5. května správné mytí a dezinfekci rukou a nabídnou i výklad ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


Zdravotníci v Nemocnici Přerov zájemcům zdarma vyšetří znaménka

21.4.2017

Pondělí 24. dubna bude v Nemocnici Přerov patřit tématice melanomu. Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, se připojí k oslavám Evropského dne melanomu a spolu s dalšími zařízeními v Česku nabídne mimořádně zdarma všem zájemcům vyšetření pigmentových znamének. Zájemci se pak budou moci informovat i o ochraně před sluncem či prevenci vzniku kožních nádorů.

Celý článek


Dne 24.4.2017 proběhne Evropský den melanomu

19.4.2017

Zveme Vás 24.4.2017 od 7:30 do 14:30 do kožní ambulance na Evropský den melanomu. Bude probíhat vyšetření znamének.

Celý článek


Dětské oddělení Nemocnice Přerov žije Velikonocemi

12.4.2017

Kraslice na parapetech, zajíčci i kuřátka na nástěnkách, program plný tvoření a povídání o Velikonocích. I tak může vypadat nemocniční oddělení – konkrétně dětské oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Sváteční program a aktivity spojené s Velikonocemi si pro malé pacienty připravili zdejší zdravotníci, kteří se tak snaží přinést Velikonoce i k lůžkům těch dětí, které nemohou být během svátečního období doma.

Celý článek


Oční oddělení přivítalo desítky návštěvníků v rámci Dne otevřených dveří

11.4.2017

Nechat si zdarma vyšetřit nitrooční tlak, poradit se o zeleném zákalu nebo si prohlédnout prostory oddělení. To vše mohli zájemci, kteří v pátek navštívili Den otevřených dveří a Den glaukomu na očním oddělení Nemocnice Prostějov.

Celý článek


Zájemci z Přerova si mohou nechat zdarma vyšetřit zrak

4.4.2017

Vyšetření nitroočního tlaku, odborné konzultace očních obtíží i prohlídku očního oddělení budou moci v pátek 7. dubna zdarma absolvovat zájemci z Přerova a okolí. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, se totiž připojuje ke Světovému týdnu glaukomu (zeleného zákalu) a 7. dubna pořádá osvětovou akci pro širokou veřejnost. Den prevence zeleného zákalu proběhne na očním oddělení Nemocnice Přerov od 8.00 do 12.00 hodin.

Celý článek


Transfúzní oddělení obdarovalo Josefy i prvodárce

21.3.2017

Transfúzní oddělení Nemocnice Přerov v průběhu minulého týdne obdarovalo vylosovanou prvodárkyni, která vyhrála poukaz na večeři v restauraci U Labutě. Dárkyně přišla poprvé darovat krev v rámci akce "Josefovský odběr", kdy každý dárce se jménem Josef obdržel pozornost od Pivovaru Zubr. Prvodárci byli zařazeni do slosování o dárkový poukaz.

Celý článek


Oční oddělení zve na Den otevřených dveří a prevenci glaukomu

21.3.2017

Oční oddělení Nemocnice Přerov Vás srdečně zve na Den otevřených dveří a den prevence zeleného zákalu, který se uskuteční 7. 4. 2017 od 8:00 do 12:00 hodin.

Celý článek


Nemocnice Přerov rozdá dárcům krve na Josefa večeři pro dva i dárky od pivovaru

10.3.2017

Krev je v řadě případů nezbytná k záchraně lidských životů, bohužel dárců krve je v České republice dlouhodobě nedostatek. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, proto nyní připravila speciální akci pro dárce krve spojenou s oslavami svátku svatého Josefa. Všichni Josefové, kteří přijdou do Nemocnice Přerov ve středu 15. března darovat krev, dostanou zdarma dárek od pivovaru Zubr. Zároveň všichni prvodárci, bez ohledu na jméno, mohou v tento den vyhrát poukaz na večeři pro dvě osoby.

Celý článek


Transfúzní stanice obdaruje Josefy i prvodárce

7.3.2017

Transfúzní stanice Nemocnice Přerov zve 15. března všechny dárce na Josefovský odběr.

Celý článek


Nemocnice Přerov zve zájemce na bezplatná vyšetření v rámci Dne ledvin

6.3.2017

Zájemci z Přerovska a okolí mohou ve čtvrtek 9. března v Nemocnici Přerov absolvovat bezplatné měření krevního tlaku, stanovení kladiny cukru v těle nebo vyšetření moči. Cílem těchto vyšetření je zajištění prevence onemocnění ledvin, které trápí každého desátého Čecha. U řady lidí přitom onemocnění nemá výraznější projevy, a tak pacienti často přicházejí k lékaři až v pokročilé fázi nemoci. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pořádá v rámci oslav Světového dne ledvin osvětovou akci Den ledvin, prostřednictvím které chce šířit osvětu ohledně ledvinových onemocnění, jejich prevence i příznaků.

Celý článek


Den ledvin v Nemocnici Přerov

2.3.2017

Srdečně Vás zveme na preventivní akci Světový den ledvin, která se uskuteční 9. 3. 2017 od 8:00 do 16:00 v nefrologické ambulanci Nemocnice Přerov.

Celý článek


Hokejový memoriál uctí památku věhlasného přerovského ortopeda

1.3.2017

Hokejovým miniturnajem uctí kolektiv ortopedického oddělení Nemocnice Přerov společně se svými kolegy z okolních nemocnic v sobotu 4. března již podruhé památku zesnulého primáře MUDr. Jiřího Seluckého. Na Memoriál Jiřího Seluckého se na přerovský zimní stadion sjede více než 40 lékařů z Nemocnice Přerov, ale také z Fakultní nemocnice Olomouc a Fakultní nemocnice u Sv. Anny Brno.

Celý článek


Nemocnice Přerov vyškolí nové sanitáře. Absolventům ihned nabídne i práci

13.2.2017

Zájemci o práci sanitáře z Přerova a okolí mohou absolvovat akreditovaný kvalifikační kurz přímo v místě svého bydliště. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, obdržela akreditaci od Ministerstva zdravotnictví ČR a již 4. dubna pořádá po šesti letech opět vzdělávací kurz v prostorách nemocnice. Zúčastnit se jej mohou všichni zájemci starší 18 let s dobrým zdravotním stavem a ukončeným základním vzděláním. Úspěšní absolventi pak mohou ihned získat práci v Nemocnici Přerov.

Celý článek


Dárci krve dostanou na Valentýna dárky i možnost soutěžit o wellness pobyt

9.2.2017

Oblíbený únorový svátek lásky mohou všichni noví i stávající dárci krve z Přerova a okolí přijít oslavit na transfúzní oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Zde na ně čekají jak drobné dárky pro dárcovské dvojice, tak i slosování o poukaz na wellness pobyt v Lázních Hluboký dvůr. Akci oddělení uspořádá ve středu 15. února a týká se jak dárců krve, tak i krevní plazmy.

Celý článek


Upozornění pro pacienty onkologické ambulance

9.2.2017

Vážení pacienti, ambulance klinické onkologie slouží ke konzultacím a pohovorům s klinickým onkologem u pacientů Nemocnice Přerov.

Celý článek


Darujte krev a vyhrajte wellness pro dva!

7.2.2017

Transfúzní oddělení Nemocnice Přerov Vás zve na valentýnskou akci pro dárce krve.

Celý článek


Nemocnice Přerov slavnostně otevřela nový pavilon magnetické rezonance

31.1.2017

Pacienti z Přerova a okolí už nemusí dojíždět na vyšetření na magnetické rezonanci do Olomouce či Prostějova. Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, dnes slavnostně otevřela zcela nové pracoviště magnetické rezonance, které vzniklo v novém samostatně stojícím pavilonu. Díky tomuto novému pracovišti dojde ke značnému zkrácení čekacích dob na vyšetření na mnoha dalších místech v kraji, což ocení především samotní pacienti.

Celý článek


Na vyšetření magnetickou rezonancí se pacienti mohou nově objednávat také v Nemocnici Přerov

13.1.2017

Pacienti z Přerova a okolí už nemusí dojíždět na vyšetření na magnetické rezonanci do Olomouce či Prostějova. Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, v těchto dnech zahájila provoz zcela nového pracoviště magnetické rezonance, které vzniklo v novém samostatně stojícím pavilonu.

Celý článek


V Nemocnici Přerov se v roce 2016 narodilo 857 dětí

2.1.2017

Natálie, Tereza, Matyáš, Tomáš, ale i Amy či Johann. To jsou jména některých z 857 dětí, které přišly v roce 2016 na svět v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo celkem 395 děvčat a 462 chlapců, z toho jeden pár dvojčat. Ve srovnání s rokem 2015 přitom porodnost v přerovské nemocnici vzrostla, a to konkrétně o 55 dětí. Dlouho na sebe nenechalo čekat ani první miminko letošního roku. Malý Marek Beneš se narodil ve 2:22 hodin, vážil 3260 gramů a měřil 50 centimetrů.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Přerov radí: O Vánocích jezte s mírou a vsaďte na zdravější varianty pokrmů

15.12.2016

Vánoční svátky by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Pro mnohé Čechy se ale proměňují v období přejídání, přibírání na váze a následných výčitek. Podle nutriční terapeutky Jiřiny Poppové z Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, přitom Vánoce nemusí nijak negativně ovlivnit naši hmotnost, a to dokonce ani v případech, kdy si dopřejeme tradiční jídla jako je kapr či bramborový salát.

Celý článek


Házenkáři z Žeravic přišli darovat krev

12.12.2016

V úterý, 29.listopadu, zaplnili již po několikáté prostory Transfúzního oddělení Přerov házenkáři SK Žeravice, aby darovali tu nejcennější tekutinu na světě - krev.

Celý článek


Práce kaplanky Nemocnice Přerov je o Vánocích náročnější. Na pacienty doléhá pocit osamění více než jindy

8.12.2016

Ne každý může o vánočních svátcích být doma se svými blízkými. Své o tom ví i sestra Marie Goretti Dřímalová, kaplanka Nemocnice Přerov, která dochází za pacienty už více než deset let. Kolem Vánoc přitom více než jindy vnímá potřebu druhých nebýt sám. A to bez ohledu na víru.

Celý článek


Za dětskými pacienty Nemocnice Přerov dorazil Mikuláš s čerty a anděly

6.12.2016

Dětští pacienti v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL, si užívají předvánočních aktivit plnými doušky. V úterý 6. prosince jim zpestřil pobyt v nemocnici Mikuláš v doprovodu čertů a andělů ze Střední zdravotnické školy Přerov. Nechyběly balíčky s drobnými dárečky, povídání básniček, ale také sliby ohledně polepšení malých rošťáků. Mikulášskou nadílkou však adventní program pro děti v nemocnici nekončí. Do Vánoc se mohou děti těšit ještě na čtení či klauniádu.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

18.11.2016

18. listopad je již 9. rokem vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí souvisí především k zamyšlení se nad uvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL ve všech svých nemocnicích - v Prostějově, Přerově i Šternberku vyvěsí propagační letáky, kde budou symbolickou formou vyjádřeny okamžiky, které někdy neoprávněnost užívání antibiotik připomenou.

Celý článek


Den otevřených dveří očního oddělení

15.11.2016

Nemocnice Přerov Vás zve na Den otevřených dveří očního oddělení.

Celý článek


V nemocnici Přerov se zaměřili na prevenci dekubitů

4.11.2016

Jak předcházet proleženinám a jak je správně léčit, to se ve středu dopoledne dozvěděli návštěvníci přednáškového sálu na ředitelství Nemocnice Přerov. Zdravotníci zde připravili již tradiční preventivní akci, zaměřenou na prevenci a léčbu proleženin s názvem „Stop dekubitům“.

Celý článek


Nemocnice Přerov zve na osvětovou akci k prevenci dekubitů

31.10.2016

Prevence, sledování i léčba proleženin bude hlavním tématem středeční osvětové akce v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL. Zváni ale tentokrát nejsou odborníci, nýbrž zájemci z řad široké veřejnosti, kteří se o problematiku dekubitů zajímají a ocení rady a informace o novinkách v tomto oboru. Akce bude probíhat v přednáškovém sále v budově ředitelství Nemocnice Přerov od 9.00 do 13.00 hodin a vstup na ni je pro všechny zájemce zdarma.

Celý článek


Pacienty v Nemocnici Přerov už rok hlídá ochranka

27.10.2016

Vyšší bezpečnost i menší počet nebezpečných konfliktů evidují aktuálně v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL. Za změnou stojí spolupráce s bezpečnostní agenturou, která začala před rokem prostory nemocnice hlídat. Během dvanácti měsíců spolupráce zasahovala ochranka především při výtržnostech způsobených opilými či agresivními pacienty a návštěvníky, ale také například dostala z areálu nemocnice pryč nevítané bezdomovce.

Celý článek


Zelený i šedý zákal léčí oční lékaři Nemocnice Přerov novým moderním laserem

21.10.2016

Novým moderním přístrojem se může pochlubit Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Zdejší oční oddělení rozšířilo své přístrojové vybavení o další důležitý přístroj - Nd:YAG laser. Vybavení v hodnotě více než jednoho miliónu korun bude využito při léčbě zeleného i šedého zákalu.

Celý článek


Vylosovaní dárci krve a plazmy získají poukaz na masáž

17.10.2016

Až do konce tohoto roku mohou dárci krve nebo krevní plazmy, kteří přijdou darovat na hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice Přerov, vyhrát dárkový poukaz do masážního studia v Přerově.

Celý článek


Maminky v Nemocnici Přerov si mohou nově vybírat stravu z několika jídelníčků

14.10.2016

Nastávající maminky, které si vyberou porodnici Nemocnice Přerov, budou mít svůj pobyt zase o něco příjemnější. Vedení společnosti Středomoravská nemocniční, pod kterou porodnice spadá, rozšířilo v rámci zkvalitňování služeb jejich jídelníček. Od začátku října si tak mohou maminky vybírat z nabídky hned několika jídel. Až doposud tuto možnost neměly a musely se spokojit pouze s jedinou nabízenou variantou stravy.

Celý článek


Dárci mou vyhrát vyhrát dárkový poukaz do masážního studia v Přerově

14.10.2016

Až do konce tohoto roku mohou dárci krve nebo krevní plazmy, kteří přijdou darovat na hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice Přerov, vyhrát dárkový poukaz do masážního studia v Přerově.

Celý článek


Školákům s vadným držením těla pomáhá skupinové cvičení

22.9.2016

Začátek školního roku znamená pro děti nástup do kolektivu kamarádů, vstříc novým vědomostem. Druhou stránkou věci je však také povinnost dlouhého sezení v lavicích či nošení těžkých aktovek, které u dětí mohou způsobovat bolesti zad i vadné držení těla, které dnes trápí skoro polovinu školáků. Předcházet nepříjemným komplikacím spojeným s vadným držením těla a korigovat je hned v začátcích naštěstí lze pomocí cvičení. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, nabízí takovéto skupinové cvičení pro děti již od šesti let.

Celý článek


Nemocnici Přerov navštívili studenti

12.9.2016

Nový školní rok zahájili studenti třetích a čtvrtých ročníků oboru Zdravotnický asistent a třetího ročníku učebního oboru Ošetřovatel na Střední zdravotnické škole Hranice, elokované pracoviště Přerov návštěvou Nemocnice Přerov. Zde se dozvěděli důležité informace o historii nemocnice, o současné organizaci a řízení nemocnice a o spektru poskytované léčebné a ošetřovatelské péče. Studenti byli proškoleni v bezpečnosti při prácí a požární ochraně, o kvalitě poskytované péče, ale především se měli možnost podívat na jednotlivá oddělení.

Celý článek


Změna termínu akce „Daruj krev s MaryKay“

24.8.2016

Vážení dárci, dovolujeme si vás upozornit, že termín pravidelné akce „Daruj krev s MaryKay“ se přesouvá z původně 6. 9. 2016 na 13. 9. 2016.

Celý článek


V Nemocnici Přerov slaví jubileum – letos zde rodilo již 500 maminek

4.8.2016

V porodnici Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, slaví jubileum. V úterý 2. srpna zde zdravotníci pomáhali rodit v letošním roce již pětisté mamince, paní Michaele Mrázkové z Němčic.

Celý článek


Zaměstnanci Středomoravské nemocniční udržují zdravý životní styl pomocí společného projektu „SMN v pohybu“

19.7.2016

V dnešní uspěchané době má řada lidí tendenci vést nezdravý způsob života. Avšak především pravidelná pohybová aktivita je základním předpokladem pro dobré zdraví. Společnost Středomoravská nemocniční, která provozuje Nemocnici Prostějov, Přerov a Šternberk, se proto rozhodla motivovat své zaměstnance ke zdravému životnímu stylu pomocí jedinečného sociálního programu „SMN v pohybu“.

Celý článek


Letní prázdninová akce pro všechny dárce krve

12.7.2016

Hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice Přerov spolu s Kulturním a informačním centrem města Přerova Vás zvou na letní prázdninovou akci pro všechny dárce krve.

Celý článek


Přes 400 dětí se v prvním pololetí letošního roku narodilo v Nemocnici Přerov

1.7.2016

Celkem 413 dětí, tedy o 39 více než ve stejném období v roce 2015, se v prvním pololetí letošního roku narodilo v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 227 chlapců, 186 děvčat a zatím žádná dvojčátka.

Celý článek


Nemocnice Přerov nabídne na Světový den dárců krve občerstvení, dárky pro prvodárce i soutěž o ceny

10.6.2016

Čtrnáctý červen je již tradičně Světovým dnem dárců krve, k jehož oslavám se připojují organizace napříč světadíly. Jednou z nich je také Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, která na středu 15. června připravila akci pro všechny své dárce krve a krevních složek. Na příchozí čeká občerstvení a soutěže o ceny, prvodárci pak dostanou navíc i upomínkový dárek.

Celý článek


Daruj krev s Veolíí pokračuje i v červnu

1.6.2016

Každý prvodárce, který přijde na transfúzní oddělení Nemocnice Přerov v průběhu měsíce června darovat krev, získá jako poděkování dárek od společnosti Veolia Energie ČR.

Celý článek


Alarmující výsledky odhalil Den prevence cévní mozkové příhody v Nemocnici Přerov

20.5.2016

Velký zájem projevili obyvatelé Přerova a okolí o včerejší Den prevence cévní mozkové příhody, který se konal v Nemocnici Přerov. Akce se zúčastnilo celkem 156 osob. Se zjištěnými výsledky vyšetření však přerovští zdravotníci rozhodně spokojení nejsou.

Celý článek


Nemocnice Přerov uspořádá Den prevence cévní mozkové příhody

16.5.2016

Akce proběhne 19. května v Neurologické ambulanco Nemocnice Přerov. Zájemcům nabízíme zdarma natočení EEG, ultrazvukové vyšetření krčních tepen, měření krevního tlaku a pulsu, odběr krve na cholesterol, glykémii, měření celkových tuků na bodystatu Tanita a určení rizikových faktorů, možnost prohlídky ambulancí, odborné poradenství lékařů.

Celý článek


V Nemocnici Přerov oslavili Mezinárodní den sester

13.5.2016

I v České republice získává stále větší pozornost a uznání Mezinárodní den sester, připadající každoročně na 12. května. K tomuto významnému dni pogratulovalo nelékařskému personálu nejen v Nemocnici Přerov, ale také ve Šternberku a v Prostějově, také vedení Středomoravské nemocniční.

Celý článek


Nejmenší pacienti Nemocnice Přerov mají k dispozici nové vybavení

6.5.2016

Léčba novorozenecké žloutenky bude v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL, zase o něco snazší. Na novorozenecké oddělení přibyly díky pětačtyřiceti tisícovému daru společnosti Hipp nové a účinnější UV lampy, zajišťující léčbu žloutenky čerstvě narozených dětí.

Celý článek


V Nemocnici Přerov proběhla preventivní akce Zachraňte životy, mějte čisté ruce

4.5.2016

Vestibul mezi lékárnou a radiodiagnostickým oddělením v Nemocnici Přerov přivítal ve středu dopoledne stovky návštěvníků, kteří si zopakovali správný postup hygieny rukou. Zájemci si během preventivní akce mohli ověřit účinnost jejich mytí rukou pod UV lampou, ale také se zdravotníky probrat důležitost hygieny při prevenci nakažlivých onemocnění. Možnost vyzkoušet si správně umýt ruce a pak si je prohlédnout pod ultrafialovým zářením využili nejen návštěvníci nemocnice, ale také zdravotnický personál či studenti střední zdravotnické školy.

Celý článek


Nemocnice Přerov oslaví Den hygieny rukou osvětovou akcí pro veřejnost

2.5.2016

Pátý květen je Světovým dnem hygieny rukou a k jeho oslavám se každoročně připojují stovky zdravotnických zařízení napříč kontinenty. Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, v tomto nebude výjimkou a již ve středu 4. května nabídne zájemcům z řad široké veřejnosti osvětovou akci zaměřenou na hygienu rukou. Ve vestibulu nemocnice budou od 9.00 do 12.00 hodin připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou i informativní osvěta ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


Na očním oddělení proběhl Den prevence zeleného zákalu

22.4.2016

Zkontrolovat si zrak nebo se přijít informovat na léčbu využilo na Den prevence zeleného zákalu, který proběhl na očním oddělení Nemocnice Přerov v pátek 22.4. 2016, celkem 61 zájemců. 9ti zájemcům bylo doporučeno další vyšetření na šedý zákal, 7mi zájemcům pak došetření na podezření na zelený zákal. Návštěvníci také hojně využívali konzultaci s lékaři ohledně léčby, kterou již mají zavedenou u jiného očního lékaře. „Dnešní den považujeme za přínos pro naši oční ambulanci“ uvedla sestra očního oddělení Pavla Šípalová.

Celý článek


Nemocnice Přerov zve zájemce o vyšetření očí na Den prevence zeleného zákalu

18.4.2016

Zájemci z Přerova a okolí si mohou v pátek 22. dubna nechat bezplatně vyšetřit své oči. Oční oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, pořádá preventivní a osvětovou akci - Den prevence zeleného zákalu, která se zaměří na preventivní vyšetření nitroočního tlaku i zlepšení informovanosti ohledně příznaků a léčby glaukomu neboli zeleného zákalu. Toto onemocnění je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě a pouze prevence a včasná diagnóza může jeho případným negativním dopadům zabránit.

Celý článek


Preventivní akce „Zachraňte životy, mějte čisté ruce“

18.4.2016

Nemocnice Přerov zve na preventivní akci, která se bude konat dne 4. května 2016 od 9:00 – 12:00 hod. ve vestibulu mezi Lékárnou a RDG oddělením Nemocnice Přerov.

Celý článek


Těžce nemocné pacienty léčí v Nemocnici Přerov také pomocí hudby a vůní

11.4.2016

Poslech známé hudby, vnímání známých vůní či hlasů, sledování oblíbených pořadů. I takovéto zdánlivě obyčejné činnosti mohou v případě těžce postižených a nemocných lidí přinášet významné pokroky v oblasti vnímání, komunikace či pohybu. Důkazem jsou pozitivní výsledky zdravotníků v Nemocnici Přerov, kteří koncept bazální stimulace uplatňují v rámci ošetřovatelské péče. Nyní navíc oddělení ARO – DIP Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, získalo certifikát „Pracoviště Bazální stimulace”, který je pro pacienty zárukou správného a efektivního provádění tohoto modelu.

Celý článek


Den prevence zeleného zákalu a den otevřených dveří očního oddělení

6.4.2016

Oční oddělení Nemocnice Přerov Vás zve na Den prevence zeleného zákalu a den otevřených dveří, který se bude konat v pátek 22. 4. 2016 od 8:00 – 12:00 hod. na Očním oddělení Nemocnice Přerov, budova VII.

Celý článek


Malí pacienti z Nemocnice Přerov o velikonoční atmosféru nepřijdou

21.3.2016

Jarní motivy v oknech, nástěnky plné kraslic a povídání o Velikonocích. I tak může vypadat nemocniční oddělení – konkrétně dětské oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Zdejší personál se stejně jako v minulých letech snaží přinést Velikonoce k lůžkům malých pacientů, kteří nemohou být během svátečního období doma.

Celý článek


Nemocnice Přerov zve zájemce na bezplatné vyšetření ledvin

7.3.2016

Zájemci z Přerovska a okolí si mohou ve čtvrtek 10. března nechat zdarma vyšetřit ledviny, zeptat se na cokoliv ohledně onemocnění ledvin anebo si i prohlédnout oddělení dialýzy. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pořádá v rámci oslav Světového dne ledvin osvětovou akci Den ledvin, jejímž cílem je prevence ledvinových onemocnění i jejich včasný záchyt mezi obyvateli.

Celý článek


„Pečujte o svou krásu“ s Lékárnou AGEL

3.3.2016

Roadshow s názvem „Pečujte o svou krásu“ si pro všechny zájemce připravila síť Lékáren AGEL. Akcí se bude osobně účastnit PharmDr. Jana Doleželová.

Celý článek


Výjimečné datum narození 29. února bude mít i malá Marcelka, která se narodila v Nemocnici Přerov

1.3.2016

Výjimečné datum 29. února mají v rodném listě miminka jen jednou za čtyři roky. A právě rok 2016 je jedním z nich. V Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL, přišla letos v toto magické datum na svět také jedna oslavenkyně, a to po šesté hodině večerní. Jmenuje se Marcela a její maminka přijela do Přerova rodit z Bystřice pod Hostýnem.

Celý článek


Světový den ledvin v Nemocnici Přerov

22.2.2016

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost preventivního vyšetření zdarma a přijďte ve čtvrtek 10. 3. 2016 od 8:00 do 16:00 hod. na Světový den ledvin, který pořádá Nefrologická ambulance Nemocnice Přerov.

Celý článek


Daruj krev nebo plazmu s Mary Kay

22.2.2016

Transfúzní oddělení Nemocnice Přerov zve na den „ Daruj krev nebo plazmu s Mary Kay“, který se uskuteční v úterý 15. 3. 2016.

Celý článek


Akce Daruj krev s láskou zaplnila Transfúzní stanici

10.2.2016

Celkem 74 dárců krve a krevní plazmy se zúčastnilo akce s názvem Daruj krev s láskou a vyhraj, kterou pro ně připravila Hematologicko - transfúzní stanice Nemocnice Přerov. Z celkového počtu bylo 10 prvodárců, kteří darovali krev úplně poprvé a 16 dárců plazmy. Ze zdravotních důvodů bylo 10 dárců krve odmítnuto. Díky akci se podařilo odebrat 49 plných krví.

Celý článek


Dárci krve mohou v Nemocnici Přerov soutěžit o romantickou večeři pro dva

2.2.2016

„Daruj z lásky a vyhraj“, tak zní název valentýnské soutěže, kterou pro dárce krve připravila Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL. Ve hře bude romantická večeře pro dvě osoby a výhercem se bude moci stát každý dobrovolník, který přijde ve středu 10. února darovat krev nebo plazmu na transfúzní stanici Nemocnice Přerov. Akce je určena jak pravidelným dárcům, tak i prvodárcům, kteří v minulosti ještě krev nedarovali.

Celý článek


Nemocnice Přerov má za loňský rok na svém kontě 269 pochvalných dopisů

26.1.2016

Pacienti byli s Nemocnicí Přerov, která je členem skupiny AGEL, v roce 2015 spokojení. Důkazem je nejen 269 doručených pochvalných dopisů a vzkazů od pacientů, ale také třetí příčka v anketě spokojenosti pacientů Olomouckého kraje, kterou realizovala nezisková organizace HealthCare Institute.

Celý článek


Darování krve nebo plazmy s láskou – 10. 2. 2016

20.1.2016

Transfúzní oddělení Nemocnice Přerov zve na akci Valentýnský odběr krve nebo plazmy, která se uskuteční dne 10. února 2016.

Celý článek


Nemocnice Přerov dnes slavnostně otevřela zrekonstruovaný pavilon radiodiagnostiky

20.1.2016

Přebudovaný pavilon radiodiagnostiky Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, byl dnes po dlouhé náročné rekonstrukci slavnostně otevřen. Díky modernizaci a změně dispozičního uspořádání objektu mají pacienti i personál k dispozici moderní prostředí a mnohem větší komfort během samotných vyšetření. Projekt, který si celkově vyžádal téměř 80 miliónů korun, byl hrazen především z dotace Regionálního operačního programu ve výši 42 miliónů korun a Olomouckým krajem v rámci reinvestice z nájmu.

Celý článek


Osm párů dvojčat se loni narodilo v Nemocnici Přerov

5.1.2016

Loňský rok byl v porodnici Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, bohatý na dvojčátka. Na svět jich přišlo hned osm párů. Celkem se v přerovské porodnici loni narodilo 802 dětí, z toho bylo 425 chlapců a 377 děvčat.

Celý článek


Vánoce už dorazily i do Nemocnice Přerov

21.12.2015

Pacienti Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, kteří nebudou moci trávit svátky doma, o vánoční atmosféru ani štědrovečerní večeři nepřijdou. Zaměstnanci nemocnice se každoročně snaží sváteční kouzlo a zvyky Štědrého dne pacientům přinést až k nemocničním lůžkům a ani letošek nebude výjimkou.

Celý článek


Vánoční setkání s dárci krve

21.12.2015

Okolo 40 dárců krve přijalo pozvání Transfúzní stanice Nemocnice Přerov na neformální vánoční setkání, které se konalo ve čtvrtek 17. 12. 2015 v přednáškovém sále budovy ředitelství.

Celý článek


Provoz na odděleních během vánočních svátků

15.12.2015

Omezení provozu na odděleních:

Celý článek


Rehabilitační oddělení Nemocnice Přerov léčí chronické bolesti novou moderní metodou

14.12.2015

Novou terapeutickou metodu Neurac, odborněji neuromusculární activaci, začalo nově nabízet rehabilitační oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Aby mohla nemocnice tuto metodu začít nabízet, musela zakoupit moderní sestavu Redcord, která přišla na téměř 150 tisíc korun. Cvičení je vhodné pro lidi s chronickými bolestmi, při vadném držení těla, po úrazech, pro sportovce, ale i při jednostranném přetěžování pohybového aparátu.

Celý článek


Dětské oddělení Nemocnice Přerov navštívil Mikuláš s anděly a čerty

4.12.2015

Malé pacienty z dětského oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, dnes překvapil Mikuláš s družinou. Kromě předvánoční pohádkové atmosféry přinesl Mikuláš dětem drobné dárky, a jako vždy nechyběly zpovědi hříchů, básničky i sliby o polepšení v příštím roce.

Celý článek


CT na RDG oddělení již v plném provozu

3.12.2015

Důležitá informace pro pacienty: Od 3. prosince 2015 je CT již v plném provozu.

Celý článek


Vánoční bazar NADACE AGEL v prostějovské nemocnici

26.11.2015

Přijměte naše pozvání na třetí ročník akce VÁNOČNÍ BAZAR NADACE AGEL. Přijďte se seznámit s tím, jak naše nadace pracuje a pomáhá, a při této příležitosti nakupte vánoční dárky pro své blízké.

Celý článek


Den s Mary Kay na transfúzní stanici

26.11.2015

Již poněkolikáté se ve dnech 24. – 25. 11. 2015 konala akce Daruj krev nebo plazmu s Mary Kay, kdy si zájemci mohli odnést dárkové poukazy pro sebe či své blízké nebo se nechat nalíčit přímo na místě od nezávislé Sales Director paní Marcely Bučkové.

Celý článek


Den prevence diabetu a proleženin v Nemocnici Přerov

20.11.2015

Informace o cukrovce, jejích důsledcích a také vlivu na celkové zdraví člověka, či o správném způsobu polohování a využití pomůcek jako prevenci vzniku proleženin, se mohli dozvědět návštěvníci Dne prevence diabetu a proleženin, který se konal 13. 11. 2015 v přednáškovém sále budovy ředitelství Nemocnice Přerov.

Celý článek


V pátek třináctého se v Nemocnici Přerov zaměří na cukrovku i proleženiny

10.11.2015

Osvětovou preventivní akci k příležitosti Světového dne diabetu připravila pro veřejnost Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL. O rizicích spojených s cukrovkou a také o možnostech prevence této závažné nemoci budou zájemce informovat specialisté v pátek 13. listopadu od 9.00 do 12.00 hodin. Souběžně proběhne akce s názvem „Stop dekubitům“, která se zaměří na problematiku proleženin.

Celý článek


Daruj krev nebo plazmu s Mary Kay - 24. a 25. listopadu

3.11.2015

Transfúzní stanice Nemocnice Přerov zve na den „ Daruj krev nebo plazmu s Mary Kay“.

Celý článek


Zúčastněte se Světového dne diabetu a nechte si změřit hladinu cukru

2.11.2015

Interní oddělení Nemocnice Přerov si Vás dovoluje pozvat na Světový den diabetu, který se uskuteční v pátek 13. 11. 2015 od 9:00 – 12:00 v přednáškovém sále v budově ředitelství Nemocnice Přerov.

Celý článek


Den prevence proti proleženinám – Stop dekubitům

2.11.2015

Nemocnice Přerov si Vás dovoluje pozvat na akci STOP Dekubitům, která se uskuteční v pátek 13. 11. 2015 od 9:00 – 12.00 v přednáškovém sále budovy ředitelství Nemocnice Přerov.

Celý článek


Nemocnice Přerov se prezentovala na Burze práce a vzdělávání

22.10.2015

Přes 500 zájemců řad žáků základních a středních škol a široké veřejnosti přivítalo dne 15. 10. 2015 Výstaviště v Přerově, kde se konala Burza práce a vzdělávání.

Celý článek


JAZZ U PIVA 20.-21.10.2015

14.10.2015

Všichni PRVODÁRCI, kteří ve dnech 20. – 21. 10. 2015 přijdou darovat krev získají vstup ZDARMA na akci JAZZ U PIVA, která se koná v pátek 23. 10. 2015. Více informací k dané akci naleznete v přiloženém plakátu.

Celý článek


Nemocnice Přerov se zúčastnila Senior Symposia 2015

12.10.2015

U příležitosti dne seniorů se v Městském domě v Přerově uskutečnila 1. 10. 2015 akce s názvem Senior Symposium 2015.

Celý článek


Nemocnice Přerov na Guláš festu v Přerově

5.10.2015

Na konci září se na Výstavišti v Přerově konaly Dny přerovského fotbalu a Guláš fest. Nemocnice Přerov zde měla svůj stánek, kde kromě propagačního materiálu o nabízených službách, ukazovala např. správnou techniku resuscitace dospělého člověka a malého dítěte, zájemcům měřili krevní tlak či působili jako zdravotníci pro případ drobného poranění. Lákadlem, zejména pro nejmenší, byli také přistavené sanitky, do kterých mohli účastníci festivalu nahlédnout.

Celý článek


Nemocnici Přerov nově hlídá bezpečnostní služba

23.9.2015

Vedení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, vyslyšelo přání svých zaměstnanců a pro zvýšení bezpečnosti najalo v těchto dnech agenturu. Zdravotnický personál potvrzuje, že se v přítomnosti ochranky a díky její asistenci u agresivních pacientů či nevítaných návštěv nyní cítí bezpečněji.

Celý článek


Nemocnice Přerov školila zdravotníky v oblasti komunikace

18.9.2015

Profese zdravotníka zdaleka nezahrnuje jen provádění vyšetření a výkon zákroků. Velké množství času stráví lékaři i sestry také komunikací s pacienty a jejich rodinnými příslušníky. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, se proto rozhodla svůj personál v oblasti komunikace vyškolit a speciálně tak připravit osm desítek zdravotníků na případnou krizovou komunikaci s nervózními nebo i agresivními pacienty a jejich rodinnými příslušníky.

Celý článek


13. – 14. 10. 2015 proběhnou další dny Daruj krev nebo plazmu s Mary Kay

15.9.2015

Ve dnech 13. – 14. 10. 2015 proběhnou další dny Daruj krev nebo plazmu s Mary Kay. Nezávislá Sales Director paní Marcela Bučková bude všem, kteří v dané dny přijdou darovat krev nebo plazmu, poskytovat poradenství v oblasti kosmetiky či zájemkyně zdarma nalíčí.

Celý článek


Daruj krev s Blues nad Bečvou dne 9. září 2015

31.8.2015

Více informací naleznete v přiloženém plakátu.

Celý článek


V porodnici Nemocnice Přerov byl nejplodnějším měsícem červen

1.7.2015

Celkem 377 dětí se narodilo v první polovině letošního roku v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL. Nejplodnějším měsícem byl červen, kdy zvolilo Nemocnici Přerov pro příchod svého potomka na svět celkem 70 maminek.

Celý článek


Ve dnech 23. a 24. června proběhlo poprvé na Transfúzním oddělení v Přerově darování s kosmetikou MARY KAY

1.7.2015

Nezávislá Sales Director paní Marcela Bučková připravila pro dárce nabídku, kdy všichni, kteří přišli v těchto dnech darovat krev nebo krevní plazmu, měli možnost využít jejich kosmetických služeb a zdarma se nechat nalíčit, nebo se jen poradit v oblasti kosmetiky. Kdo měl zájem, mohl si vyzkoušet také regenerační kůru na ruce nebo si odnést dárkový poukaz pro sebe nebo svého partnera. Akce se celkem zúčastnilo 117 dárců , z toho 4 darovali úplně poprvé. Pro kladnou odezvu a spokojené reakce dárců bychom chtěli do konce roku ještě akci zopakovat.

Celý článek


Rehabilitační oddělení Nemocnice Přerov má nový efektivnější objednávkový systém

24.6.2015

Rehabilitační oddělení Nemocnice Přerov, člena skupiny AGEL, aktuálně zavedlo nový systém v objednávání pacientů na léčebné procedury. Systém je především vstřícnější ke klientům s větším počtem předepsaných léčebných procedur, kterým nabízí úsporu času i komfortnější léčbu. Novinka totiž spočívá v zavedené plynulé návaznosti jednotlivých procedur.

Celý článek


Daruj krev nebo plazmu se Sales Director Mary Kay 23. a 24. června 2015

15.6.2015

Zveme vás na akce pořádané v roce 2015. Dárkyně plazmy nebo krve obdarujeme poukazem na poradenství v péči o pleť nebo je ihned nalíčíme.

Celý článek


10. června 2015 se uskutečnil Světový den darců krve

10.6.2015

Na hematologicko-transfúzním oddělení se 10. června uskutečnil Světový den dárců krve. Akce se zúčastnilo 63 dárců, odebraných bylo 53, vyloučeni z odběru byli dárci kvůli chudokrevnosti apod. Z toho bylo 7 nových dárců. Jako poděkování za oděr dostali dárci drobné občerstvení. Děkujeme všem dárců krve.

Celý článek


Od 1. března do 31. prosince 2015 soutěž pro prvodárce krve

1.6.2015

Jména výherců permanentek na bazén za květen 2015: pan Jiří Havlík

Celý článek


Daruj krev s Českým rozhlasem po celý červen (1. - 22.6.2015)

1.6.2015

Akce s Českým Rozhlasem poběží od 1. června do 22. června 2015 v celé České republice. Projekt Daruj krev s Českým rozhlasem má v tuto chvíli přislíbenou záštitu Českého červeného kříže, UKHT, Ministerstva zdravotnictví a WHO.

Celý článek


Nemocnice Přerov získala nové dárce krve – zaměstnance společnosti Meopta

27.5.2015

Rekord v počtu zaevidovaných prvodárců během jednoho dne dnes oslavila Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL. Na hematologicko-transfuzní oddělení dnes přišli darovat nejcennější tekutinu zaměstnanci společnosti Meopta – z celkem 80 příchozích bylo 51 prvodárců. Vzhledem tomu, že počty prvodárců dlouhodobě klesají nejen v Přerově, ale v celém Česku, nemocnice aktivitu zaměstnanců přivítala.

Celý článek


Nemocnice Přerov vyšetřuje svaly i periferní nervy novým EMG přístrojem

22.5.2015

Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pořídila do své neurologické ambulance nový moderní elektromyografický (EMG) přístroj, který umožňuje vyšetřování periferních nervů a kosterních svalstva s maximální přesností. Elektromyografické vyšetření je k dispozici všem pacientům Nemocnice Přerov, a to jak hospitalizovaným, tak i ambulantním.

Celý článek


Přesun interny interního oddělení

21.5.2015

Z důvodu rekonstrukce Interního pavilonu bylo Interní oddělení C dočasně přemístěno do Pavilonu operačních oborů (3. patro). Interní oddělení B je přemístěno do 2. patra Interního pavilonu.

Celý článek


150507-dny-melanomu

7.5.2015

Všichni zájemci z okolí Prostějova, Přerova i Šternberku budou mít v květnu jedinečnou možnost nechat si zdarma vyšetřit svá mateřská znaménka. Akci pořádá Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, a to v rámci připomenutí Evropského dne melanomu. Součástí akce bude také osvěta v oblasti ochrany před sluncem i prevence vzniku melanomu.

Celý článek


Dne 6.5.2015 SK házená Žeravice

6.5.2015

SK házená Žeravice Celkem dnes přišlo darovat 73 dárců, z toho 52 krev a 16 plazmu. Přišlo 30 prvodárců a 4 darovat nemohli. Prvodárci byli za svůj odběr odměněni dárky od společnosti Veolia. Celou akci zaznamenala také kabelová televize Přerov.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční poradí, jak si správně mýt ruce

30.4.2015

Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, nabídne ve všech svých nemocnicích v Prostějově, Přerově a Šternberku osvětovou akci zaměřenou na hygienu rukou. Zdravotníci budou zájemcům předvádět správné mytí i dezinfekci rukou a také šířit prevenci ohledně chorob šířených prostřednictvím špinavých rukou. Akce se koná pod záštitou Světové zdravotnické organizace.

Celý článek


Dne 29.dubna 2015 čarodějnický odběr

29.4.2015

Celkem se čarodějnického odběru zúčastnilo 46 dárců, z toho 31 darovalo krev a 15 plazmu. Byl mezi nimi také jeden prvodárce, který byl patřičně odměněn.

Celý článek


Nemocnice Přerov vyzývá k prevenci cévní mozkové příhody

23.4.2015

Na čtvrtek 30. dubna zorganizovala Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, osvětovou akci zaměřenou na prevenci a příznaky cévní mozkové příhody. Toto náhlé postižení činnosti určité oblasti mozku zasáhne ročně 35 tisíc Čechů. Cévní mozková příhoda je také jednou z hlavních příčin trvalé invalidity i třetí nejčastější příčinou úmrtí po kardiovaskulárních chorobách a nádorech v průmyslových zemích. Mnohdy přitom k odvrácení těchto negativních důsledků stačí včasná pomoc. Ne každý ale o správném postupu ví. A právě proto je tu Den prevence cévní mozkové příhody.

Celý článek


Nemocné děti v Nemocnici Přerov rozveselilo divadlo

16.4.2015

Výjimečný kulturní program čekal dnes na všechny pacienty dětského oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Děti přišli rozveselit herci z pražského divadla Kašpar a nabídli jim představení s divadelní pohádkou Medvídek Nebojsa.

Celý článek


Dětské oddělení Nemocnice Přerov ožilo Velikonocemi

3.4.2015

Velikonoční atmosféru si užívají pacienti dětského oddělení Nemocnice Přerov, člena skupiny AGEL. Ducha Velikonoc v nemocnici zajistil bohatý velikonoční program v podobě kreativního tvoření pro děti, který připravily učitelky Základní a mateřské školy. Nemocnice se tak nemocným dětem snaží co nejvíce zpříjemnit velikonoční svátky.

Celý článek


Daruj krev s Veolií celý DUBEN

1.4.2015

Malý dárek pro prvodárce

Celý článek


Nemocnice Přerov nabídne vyšetření zeleného zákalu

23.3.2015

Oční oddělení Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, zve všechny zájemce na pátek 27. března na bezplatné oční vyšetření v rámci Dne prevence zeleného zákalu. Toto onemocnění je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě a pouze prevence a včasná diagnóza může jeho případným negativním dopadům zabránit.

Celý článek


Psi pomáhají s léčbou pacientů na LDN Nemocnice Přerov

12.3.2015

Zajímavou léčebnou metodu začala používat Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Za pacienty Léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) začala docházet canisterapeutka s teriérkou Amy. Vycvičený pes pomáhá aktivizovat dlouhodobě hospitalizované pacienty, ulevit jim od napětí a zpříjemnit pobyt v nemocnici. Nemocnice Přerov tak začala používat v praxi moderní terapeutickou metodu canisterapii, při níž se využívá pozitivního působení psa na člověka.

Celý článek


Dne 12.3.2014 proběhla akce Daruj krev s Českým rozhlasem

12.3.2015

Darování s Českým rozhlasem proběhne 12. března 2014.

Celý článek


Dne 4. března 2015 přišli hráči amerického fotbalu Mammoths darovat svoji krev

4.3.2015

Celkem přišlo 10 hráčů, z toho 9 prvodárců darovalo svoji krev. Děkujeme za jejich odvahu a doufáme, že se stanou našimi pravidelnými dárci. Kolektiv HTO Přerov

Celý článek


Zaměstnanci firmy SalixMorava a.s. přišli darovat svoji krev

25.2.2015

Zaměstnanci firmy Salix Morava a.s. z Horní Moštěnice se rozhodli společně darovat krev. Celkem se k darování přihlásilo 15 osob, ale chřipková onemocnění překazila jejich plány. Skupinka se musela rozdělit do více etap.

Celý článek


V Nemocnici Přerov mohou manželé při hospitalizaci pobývat na společném pokoji

11.2.2015

Ačkoliv se tak neděje často, stává se, že rodinní příslušníci musí být hospitalizováni v nemocnici ve stejném čase. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, se snaží v těchto případech vycházet rodinám vstříc, a pokud je to jen trochu možné, umístí příbuzné hospitalizované na stejném oddělení do společného pokoje.

Celý článek


Dne 11.února 2015 proběhl Valentýnský odběr

11.2.2015

Celkem bylo registrováno 67 dárců, 5 nebylo k odběru propuštěno a 12 darovalo plazmu. Celkem 4 prvodárci.

Celý článek


Nemocnice Přerov hledá nové dárce krve

26.1.2015

Krev je v řadě případů nezbytná k záchraně lidských životů, bohužel dárců krve je v České republice dlouhodobě nedostatek. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, proto nyní nabízí všem novým dárcům krve a krevních složek zajímavé bonusy. Noví dárci a prvodárci, kteří přijdou darovat krev do transfúzní stanice nemocnice Přerov, dostanou odměnu v podobě drobného dárku a zároveň budou zařazeni do slosování o permanentky na plavání.

Celý článek


V Nemocnici Přerov přišlo loni na svět přes 800 dětí

2.1.2015

Celkem 832 dětí se v loňském roce narodilo v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozeňaty bylo 413 chlapců a 419 děvčat. Mezi miminky byly dva páry dvojčátek. Dlouho na sebe nenechalo čekat ani první miminko letošního roku. Malý Tobiáš se narodil ve 3.59 hodin, vážil 4114 gramů a měřil 53 centimetrů.

Celý článek


Daruj krev, pohoda jazz 15. a 18.10.2014

15.10.2014

31. českolovenský jazzový festival

Celý článek


Daruj krev s Blues nad Bečvou 2. a 3. září

3.9.2014

2. ročník festivalu křtěného vodou a pivem - BLUES NAD BEČVOU 2014

Celý článek


Dne 11.6.2014 proběhla akce Daruj s Českým rozhlasem

11.6.2014

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách darujkrev.rozhlas.cz a také na facebookové stránce facebook.com/darujkrev.

Celý článek


Dne 11.června 2014 proběhl Světový den dárců krve

11.6.2014

U příležitosti Světového dne dárců krve bylo odebráno 37 dárců, z toho 1 prvodárce. Všem dárcům děkujeme.

Celý článek


Krev pro život s ČPZP a rádiem ORION 4.6.2014

4.6.2014

Přijďte podpořit dárcovství krve i VY k nám na transfúzní stanici!

Celý článek


Předávání Zlatých křížů ČČK Kláštěrní Hradisko

29.5.2014

Předávání Zlatých křížů ČČK za 80 čestných darů krve dárcům krve z Olomouckého kraje- VN Olomouc - Klášterní Hradisko

Celý článek


Dne 21. května proběhl den darování krve s jazykovou agenturou PANGEA

21.5.2014

Celkem se akce zúčastnilo 49 dárců. Plnou krev darovalo 37, plazmu 12 dárců. Registrujeme i 6 prvodárců.

Celý článek


Dne 7.5.2014 pojďte darovat krev s KISS MORAVA radio a ČPZP

7.5.2014

KISS MORAVA opět pořádá kampaň na podporu dárcovství krve.

Celý článek


Dne 30.4.2014 proběhl Čarodějnický odběr

30.4.2014

V očekávání podvečerního „PÁLENÍ ČARODĚJNIC“ se personál Transfúzního oddělení rozhodl zpestřit dárcům tento odběrový den. Transfúzní stanice se proměnila v „TRANSFÚZNÍ KAMENY“ a odběry prováděly nejkrásnější „ČAROPICHULE“.

Celý článek


Dne 19.3.2014 proběhl - Daruj krev s agenturou PANGEA a získej volný lístek do kina

19.3.2014

Akce se zúčastnilo 45 dárců, z toho 3 prvodárci. Všem děkujeme:-)

Celý článek


Dne 12. února 2014 proběhla akce Daruj z lásky

12.2.2014

Celkem se akce zúčastnilo 87 dárců (plná krev 74, plazma 11, prvodárci 13, celkem 85).

Celý článek


Dne 11.12.2013 proběhl den Daruj krev s Českým rozhlasem

11.12.2013

Darování s Českým rozhlasem proběhne 11. prosince.

Celý článek


Celý listopad 2013 běžela akce Daruj krev s Dalkií

30.11.2013

Celý listopad běžela akce ,,Daruj krev s Dalkií,,

Celý článek


Dne 16.10.2013 proběhla akce Daruj krev Jazz

16.10.2013

Dnes 16.10.2013 proběhla akce DARUJ KREV S JAZZEM, při které bylo registrováno celkem 52 dárců, z toho 2 nebyli propuštěni k odběru. Darovalo tedy 38 osob plnou krev a 12 dárců plazmu.

Celý článek


Dne 2 a 3. sprna 2013 proběhl Bluesový festival pro dárce krve ZDARMA

2.8.2013

a první ročník bluesového festivalu křtěného vodou a pivem Blues nad Bečvou, který se uskuteční 2. a 3. srpna v Přerově, mohou jít zdarma ti, kteří poprvé darují krev a ti, kteří takového prvodárce přivedou na hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Dne 12.6.2013 Světový den dárců

12.6.2013

Proběhl Světový den dárců krve

Celý článek


Dne 17.4.2013 pojďte darovat krev s KISS MORAVA radio a ČPZP

17.4.2013

KISS MORAVA opět pořádá kampaň na podporu dárcovství krve.

Celý článek


Dne 9.4.2013 In Life

9.4.2013

Proběhl den Daruj krev s IN LIFE Cycling Team

Celý článek


Dne 31.10.2012 darovalo Dialyzační oddělení nemocnice krev

31.10.2012

Dne 31.10. 2012 se rozhodlo 6 zaměstnanců dialyzačního oddělení Nemocnice Přerov v čele s primářem MUDr. Pavlem Hejdukem a vrchní sestrou Jarmilou Pfeilerovou darovat nejcennější tekutinu. Úspěšný byl odběr u 4 zaměstnanců.

Celý článek