Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Kariéra

Instrukce pro zájemce o odbornou stáž, praxi

V případě zájmu o stáž/praxi je nutno si nejprve domluvit termín praxe/stáže přímo na příslušném oddělení. Poté si vyplňte Žádost o schválení stáže/praxe, na které si nechejte schválit požadovaný termín primářem či vrchní sestrou oddělení, na kterém máte zájem stáž/praxi vykonávat. Žádost je možné nechat schválit i prostřednictvím emailu.

Pro vyřízení smlouvy o praxi/stáži kontaktujte dokumentační pracovnici p. Karmen Zapletalovou, tel.: 581 271 403 nebo na e-mailu: karmen.zapletalova@npr.agel.cz

Žádost musí být podána a smlouva vyřizována nejpozději 15 dnů před zahájením stáže/praxe.

V případě, že AGEL Středomoravská nemocniční a.s. nemá se školou uzavřenou rámcovou smlouvu (jedná se o školy, které nejsou ve výše uvedeném seznamu), student použije tento vzor smlouvy: Vzor - Smlouva o zajištění praktické výuky studenta - univerzální smlouva 2018.

Studenti SZŠ a VOŠ musí před nástupem na praxi absolvovat lékařskou prohlídku k posouzení zdravotní způsobilosti studenta před zařazením do praktické přípravy. Povinnost lékařské prohlídky pro studenty středních a vyšších odborných škol před zahájením praxe plyne z vyhlášky č. 79/2013, §8 odstavec 1, písmeno b/2. Prohlídka musí být provedena u lékaře, který poskytuje pracovně lékařské služby poskytovatele praxe v Nemocnici AGEL Přerov s hlavní sestrou Bc. Bronislavou Budinovou.

V rámci této prohlídky nestačí tedy prohlídka obvodním lékařem. V příloze naleznete potřebné formuláře:

  1. Žádost o provedení lékařské prohlídky ke vzdělávání a posouzení zdravotní způsobilosti žáka před zařazením do praktické přípravy 1x – předložená žádost musí být podepsána zástupcem školy.
  2. Lékařský posudek o zdravotní způsobilosti ke vzdělávání a posouzení zdravotní způsobilosti studenta před zařazením do praktické přípravy – musí být ve trojím vyhotovení.

Pracovní oděv a obuv si stážista zajistí sám na vlastní náklady.
Oběd si může zakoupit stážista/student za 69,- Kč až 84,- Kč.
Postup při objednání si domluví student na pokladně.

Cena stáže v rámci celoživotního a specializačního vzdělávání po získání odborné způsobilosti:

Cena stáže:
nelékaři 300,- Kč/den
lékaři 300,- Kč/den
aprobační zkouška 2 000,- Kč/měsíc
o studenti zdarma

Přílohy ke stažení zde.