Nemocnice Přerov se zúčastnila Senior Symposia 2015

12.10.2015

U příležitosti dne seniorů se v Městském domě v Přerově uskutečnila 1. 10. 2015 akce s názvem Senior Symposium 2015.

Tohoto preventivně, výchovně vzdělávacího programu se zúčastnila také Nemocnice Přerov, která měla svůj stánek umístěn v předsálí Městského domu. Seniorům bylo nabízeno měření krevního tlaku a pulzu, určení hladiny cukru v krvi, vážení a měření tuků a vody v těle. Dále měli možnost ochutnávky nutričních doplňků stravy, nebo si mohli odnést propagační letáky s nabízenými službami Očního oddělení, rehabilitačními procedurami, informacemi ohledně Domácí péče, lékárny AGEL či drobné upomínkové dárky. Odpolední program pak zahrnoval odborné přednášky a kulturní vystoupení. Za Nemocnici Přerov měl přednášku Doc. MUDr. Dan Marek a MUDr. Elena Švamberková. O nabízené služby byl velký zájem, v průběhu dne se nechalo vyšetřit celkem 194 seniorů na glykémii a u stánku se zastavilo přibližně 500 účastníků. Zástupci nemocnice také poskytli první pomoc seniorce s kolapsem.