Den prevence diabetu a proleženin v Nemocnici Přerov

20.11.2015

Informace o cukrovce, jejích důsledcích a také vlivu na celkové zdraví člověka, či o správném způsobu polohování a využití pomůcek jako prevenci vzniku proleženin, se mohli dozvědět návštěvníci Dne prevence diabetu a proleženin, který se konal 13. 11. 2015 v přednáškovém sále budovy ředitelství Nemocnice Přerov.

Zájemci měli možnost si v průběhu celého dopoledne nechat změřit hladinu krevního cukru, krevního tlaku a pulzu, vyslechnout si přednášku o cukrovce, informovat se o vhodných výrobcích pro diabetiky, ochutnat výživové doplňky, naučit se správné techniky polohování nebo si přečíst informace o vzniku dekubitů.  Akce se zúčastnilo přes 60 osob z řad občanů, zdravotníků, zaměstnanců sociálních služeb či studentů zdravotnických škol.