Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Osm párů dvojčat se loni narodilo v Nemocnici Přerov

5.1.2016

Loňský rok byl v porodnici Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, bohatý na dvojčátka. Na svět jich přišlo hned osm párů. Celkem se v přerovské porodnici loni narodilo 802 dětí, z toho bylo 425 chlapců a 377 děvčat.

Dlouho na sebe nenechalo čekat ani první miminko letošního roku. Malý Sebastien se narodil ve 3.09 hodin, vážil 3 222 gramů, měřil 47 centimetrů a od nemocnice z rukou hlavní sestry Mgr. Zuzany Krčkové obdržel pro sebe i maminku dárkový balíček.

Maminky, které v loňském roce rodily v přerovské nemocnici, volily pro své potomky především tradiční česká jména. „Mezi holčičkami převažovaly Elišky, Terezky, Aničky a Sofie. Mezi nejčastější chlapecká jména patřil Filip, Jakub, Jan a Adam. Někteří rodiče se však rozhodli své děti pojmenovat vskutku netradičně. Na svět jsme pomáhali například holčičce Mii, Kiře či Thee a z chlapců to byl například Fabricio či Natanael,“ prozradila Mgr. Radmila Šimoníková, vrchní sestra porodnicko-gynekologického oddělení.

Mezi nejrušnější měsíce patřil na přerovské porodnici červenec, kdy se narodilo celkem 87 dětí. Nejméně se pak rodilo v květnu, kdy přišlo na svět 56 novorozenců.

Moderní porodní oddělení nabízí budoucím maminkám tři uzavřené porodní boxy, jež poskytují rodičce i jejímu partnerovi maximální soukromí. Součástí těchto boxů jsou kromě speciálních polohovacích lůžek také rehabilitační balony, žebřiny, lano, vak, žíněnky, stolička, sprcha, křeslo, rádio s CD přehrávačem či aromalampa. Nejmodernější porodní místnosti tak umožňují nespočet alternativních způsobů vedení porodu.

 

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: