Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 581 271 111
+420 725 797 148

O nemocnici

Malí pacienti z Nemocnice Přerov o velikonoční atmosféru nepřijdou

21.3.2016

Jarní motivy v oknech, nástěnky plné kraslic a povídání o Velikonocích. I tak může vypadat nemocniční oddělení – konkrétně dětské oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Zdejší personál se stejně jako v minulých letech snaží přinést Velikonoce k lůžkům malých pacientů, kteří nemohou být během svátečního období doma.

V těchto dnech na dětském oddělení Nemocnice Přerov malí pacienti s nadšení vyrábějí jarní dekorace - od kraslic, přes zajíčky, až po ovečky a kuřátka, a to nejrůznějšími technikami. Především ale nechybí vyprávění o jaru a Velikonocích, všech tradicích i symbolech. „Pro menší děti jsou tu pak navíc i jarní básničky nebo říkanky, větší si zase mohou vyzkoušet velikonoční test nebo si přečíst něco o historii nejznámějšího symbolu velikonoc – vajíčku z knihy Karla Jaromíra Erbena Poklad,“ prozrazuje Bc. Jana Fialová, vrchní sestra dětského oddělení Nemocnice Přerov.

Veškerá umělecká tvorba s jarní tématikou přitom slouží nejen k dekorativním účelům, ale funguje zároveň i jako arteterapie. Do sváteční umělecké tvorby se navíc kromě dětí v Nemocnici Přerov tradičně zapojuje i zdejší personál a také rodiče i příbuzní malých pacientů. Ti pro letošek stihli vytvořit výzdobu pro hernu i chodby dětského oddělení, které září jarními barvami, kuřátky, zajíčky a samozřejmě i kraslicemi.

 „Na svátky chce být každý doma, ne vždy je to ale možné. V takových případech se snažíme alespoň přinést co nejvěrohodněji svátky naopak k našim pacientům - ať už jsou to Vánoce, Mikuláš, nebo aktuální Velikonoce, o jejichž atmosféru u nás děti rozhodně nepřijdou. Malým pacientům se snažíme pobyt v nemocnici zpříjemňovat celoročně, probouzející se veselé jaro je k tomu ale doslova jako stvořené, takže seznam aktivit, které s dětmi podnikáme, je opravdu dlouhý,“ říká Bc. Jana Fialová.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: