Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Nemocnice Přerov oslaví Den hygieny rukou osvětovou akcí pro veřejnost

2.5.2016

Pátý květen je Světovým dnem hygieny rukou a k jeho oslavám se každoročně připojují stovky zdravotnických zařízení napříč kontinenty. Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, v tomto nebude výjimkou a již ve středu 4. května nabídne zájemcům z řad široké veřejnosti osvětovou akci zaměřenou na hygienu rukou. Ve vestibulu nemocnice budou od 9.00 do 12.00 hodin připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou i informativní osvěta ohledně rizika přenosu infekcí.

 „Většina lidí si myslí, že výuku správné hygieny potřebují pouze děti. To je ale velký omyl. Drtivá většina lidí si myje ruce nedostatečně a navíc mnozí si nemyjí ruce vždy, kdy by měli. Ruce je potřeba umývat po toaletě nebo před i po jídle, ale také po zakašlání, kýchnutí i smrkání a také po jakémkoliv návratu z venkovního prostředí,“ upozorňuje Mgr. Zuzana Krčková, hlavní sestra Nemocnice Přerov s tím, že ruce je potřeba mýt nejen na dlaních, ale i shora a mezi prsty, což jsou nejčastěji opomíjená místa.

Hygiena rukou je přitom důležitá zejména kvůli prevenci přenosu infekčních a průjmových onemocnění, která mohou být mnohdy vážná. Prevence je přitom poměrně jednoduchá. Je ale potřeba ji provádět správně. „Typickými chorobami nemytých rukou jsou například virová hepatitida typu A, chřipka, salmonelóza, rotavirové infekce či enterovirové infekce,“ jmenuje Mgr. Zuzana Krčková.

V rámci akce Den hygieny rukou budou zdravotníci v Přerově zájemcům názorně ukazovat správné mytí rukou, opravovat jejich techniku a také kontrolovat správné umytí pomocí speciální UV lampy. Zároveň je cílem zdravotníků motivovat návštěvníky i k důslednému vyžadování takovéto hygieny od okolí – ať už od blízkých a známých, nebo třeba i od zdravotnického personálu, který může být rovněž přenašečem choroby.

Zájemci o informace ohledně hygieny rukou mohou přicházet do vestibulu Nemocnice Přerov, který se nachází mezi lékárnou a RDG oddělením, a to ve středu 4. května od 9.00 do 12.00 hodin.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: