Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 581 271 111
+420 725 797 148

O nemocnici

V Nemocnici Přerov zájemcům poradí, jak si správně mýt ruce

2.5.2018

Zájemci z Přerova a okolí mohou v pátek 4. května zavítat na zajímavou osvětovou akci pro dospělé i děti. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pořádá v rámci oslav Dne hygieny rukou vzdělávací akci pro širokou veřejnost zaměřenou na mytí a dezinfekci rukou. V prostorách nemocnice budou zdravotníci zájemcům předvádět správné mytí rukou a také šířit osvětu ohledně rizika přenosu infekcí.

Cílem osvětové akce je připomenout široké veřejnosti nutnost hygieny rukou, předvést a vysvětlit správnou techniku mytí i objasnit, kdy je potřeba ruce umývat. Akce je přitom pojata výrazně prakticky – pro příchozí budou připravena stanoviště určená k mytí rukou a správnost mytí ověří speciální UV lampa.

„Správným mytím rukou můžeme omezit nemocnost dětí i dospělých. Rozhodně přitom neplatí, že hygienu rukou by se měly učit jen děti. Drtivá většina dospělých si myje ruce nedostatečně a riziku nákazy se vystavuje úplně stejně jako děti. Důležitá je navíc nejen opravdu správná technika mytí, ale také dostatečná frekvence mytí rukou,“ říká Bc. Bronislava Budinová, hlavní sestra Nemocnice Přerov, s tím, že ruce je potřeba umývat si zejména po toaletě, před jídlem a po příchodu z venku. Správná technika mytí rukou přitom zahrnuje omytí nejen na dlaních, ale i shora a mezi prsty, což jsou nejčastěji opomíjená místa.

Správná hygiena rukou může zamezit přenosu žloutenky nebo například infekčního průjmu, nevyjímaje cestovatelských průjmů typických pro pobyty na zahraničních dovolených. Typickými chorobami nemytých rukou jsou virová hepatitida typu A, chřipka, salmonelóza, rotavirové infekce či enterovirové infekce, které mohou mít mnohdy vážné následky.

Zájemci o osvětu v hygieně rukou z řad dětí i dospělých mohou přicházet do Nemocnice Přerov v pátek 4. května, a to konkrétně od 9.00 do 12.00 hodin do vestibulu před lékárnou. Akce je pro všechny zájemce zdarma.

 

 

 

 

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: