Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 581 271 111
+420 725 797 148

O nemocnici

Dětské oddělení Nemocnice Přerov si velikonočně vyzdobili sami malí pacienti

15.4.2019

Zajíčci, slepičky, kraslice, pomlázky či květiny zdobí v těchto dnech prostory dětského oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Jarní atmosféra tady zpříjemňuje blížící se Velikonoce dětem, které budou muset svátky strávit v nemocničním prostředí. Barevné a hravé dekorace přitom letos vyráběli sami malí pacienti.

Umělecká díla s jarní a velikonoční tématikou zdobí okna chodby a také nástěnky herny dětského oddělení. Umělecká díla přitom nejen evokují velikonoční atmosféru, ale zároveň ve fázi tvoření posloužila jako arteterapie, při které děti přicházejí na jiné myšlenky.

Menší děti baví práce s barvou, velikonoční vymalovánky, ale i velikonočně laděné pohádky. Větší děti pak zabaví netradiční techniky jako práce mizíkem na inkoustový papír, vystřihování podle šablon, číselné omalovánky a skrývačky,“ popisuje velikonoční tvoření vrchní sestra dětského a novorozeneckého oddělení Nemocnice Přerov Bc. Jana Fialová.

Kromě toho se již nyní malí pacienti těší i na klauniádu se sváteční tématikou. Velikonoční říkadla, písničky a zábavný program čeká pacienty dětského oddělení už na Zelený čtvrtek 18. dubna.

Přímo na velikonoční svátky pak zůstanou na oddělení jen ti, u kterých zdravotní stav propuštění domů neumožňuje. „Na oddělení během svátků vždy zůstávají jen děti s akutními obtížemi a ty, které ještě nelze propustit do domácí péče,“ uvádí vrchní sestra dětského a novorozeneckého oddělení, kde se dětem snaží svátky jara co nejvíce zpříjemnit.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: