Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 581 271 111
+420 725 797 148

O nemocnici

Echokardiografické kurzy zasvětí lékaře do „umění“ vyšetřování srdce

28.11.2019

Špičkoví echokardiografisté se podělí o nejnovější poznatky a cenné zkušenosti neinvazivního vyšetřování srdce v rámci věhlasného Echokardiografického kurzu. Dvoudenní vzdělávací akce se koná v pátek 29. a v sobotu 30. listopadu v kongresovém hotelu Jana v Přerově ve spolupráci s Lékařskou fakultou Univerzity Palackého a Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL.

„Echokardiografie je úžasná metoda, která dokáže velmi rychle odhalit a popsat většinu závažných srdečních onemocnění, a to bez toho, že bychom museli vniknout do pacienta. Proto je to výborná metoda také pro jednotky intenzivní péče, anesteziologicko-resuscitační oddělení nebo urgentní příjmy, tedy všude tam, kde kriticky nemocní pacienti potřebují rychlou diagnózu. Nepoužíváme ani rentgenové záření, pouze neškodný, nejmodernější ultrazvuk, který však umožňuje vyšetřovat nejsofistikovanější srdeční funkce anebo zobrazit 3D modely pacientova srdce, jeho chlopní nebo krevního proudění,“ vysvětluje doc. MUDr. Dan Marek, Ph.D., FESC, primář interního oddělení Nemocnice Přerov. Právě přerovská nemocnice je důkazem toho, že špičkovou echokardiografii lze poskytovat pacientům i v okresních nemocnicích.

Přerovské echokardiografické kurzy se pyšní tím, že na nich přednášejí ti nejlepší čeští echokardiografisté. „Jezdí sem učit profesoři z velkých kardiocenter v Praze, Brně, Olomouci, Plzni nebo v Třinci. Chtěl bych jim touto cestou poděkovat za to, že přispívají k vysoké úrovni kurzu. Na přednáškách díky nim prezentujeme přehled od základů po „top“ ultrazvukové metody, ale předpokládá se, že účastníci už o echokardiografii předem něco vědí,“ říká doc. MUDr. Dan Marek, Ph.D., FESC.  

Echokardiografický workshop nabízí kromě odborných přednášek i oblíbenou praktickou výuku účastníků – tzv. „hands-on“ bloky. „Lékaři si mohou na zdravých figurantech i na opravdových pacientech přímo zkusit správné nastavení přístroje, které je klíčovým předpokladem, a vyšetřování konkrétních nemocí. V echokardiografii velmi záleží na tom, jak lékař dokáže s přístrojem pracovat, aby mu zobrazil pravdivý obrázek, a jestli správně rozumí srdci a jeho činnosti, aby něco nepřehlédl, anebo naopak nepřisoudil pacientovi nemoci, které nemá,“ vysvětluje doc. MUDr. Dan Marek, Ph.D., FESC a dodává, že echokardiografii se člověk nemůže naučit sám jen z učebnice, protože hodně záleží na zkušenostech učitele, který je dokáže předat dál.

„Každý kardiolog musí základy echokardiografie ovládat, takže poptávka po kvalitních echokardiografických kurzech je velká. Náš organizační tým z přerovské interny a z marketingového oddělení naší nemocnice vše připravuje každý rok s velkým nasazením, a přesto nedokážeme uspokojit všechny žádosti. Velký zájem nás ale samozřejmě těší,“ dodává primář Marek.

Echokardiografické kurzy se konají v pátek 29. listopadu od 8:30 do 18:30 hodin a v sobotu 30. listopadu od 8:25 do 17:30 hodin v kongresovém hotelu Jana v Přerově. Akce se koná ve spolupráci s Lékařskou fakultou Univerzity Palackého a Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL.

 

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: