Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Nemocnice Přerov odmění dárce při Valentýnském odběru

6.2.2020

Svatý Valentýn bývá svátkem láskyplných gest. Tím největším dárkem, který však můžete druhým dát, je dar krve - dar života. Letošní svátek oslaví i dárci krve z Přerovska, a to už ve středu 12. února Valentýnským odběrem na hematologicko - transfuzním oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Ať přijde nový nebo stávající dárce, sám nebo ve dvojici, vždy obdrží dárek. U stálých dárců je potřeba se k odběru předem objednat.

Noví i pravidelní dárci, kteří přijdou darovat krev nebo plazmu ve středu 12. února, dostanou drobný sladký dárek a dvojice dokonce láhev vína. „Dárci k nám přichází s různou motivací. Někdy je přivede zvědavost vyzkoušet si dárcovství, jindy dorazí jako podpora blízkého, kamaráda nebo rodinného příslušníka. Ať už jsou důvody jakékoliv, vždy jim bude odměnou záslužný pocit z dobrého skutku a pomoci druhým, který je o to silnější, když se sdílí s partnery, blízkými, kamarády či kolegy,“ říká Veronika Němečková, vrchní sestra hematologicko - transfúzního oddělení Nemocnice Přerov, s tím, že kapacita odběru je zhruba 50 osob a zájemci o Valentýnské darování krve se mohou objednávat z technických důvodů pouze telefonicky na čísle 581 271 103.

Valentýnský odběr má již svou tradici a cílí především na dvojice s myšlenkou, že společné darování dva lidi sblíží. „Loni jsme přivítali celkem 54 dárců, z toho 9 prvodárců, kteří vyměnili své pohodlí za ušlechtilý čin, a toho si velmi vážíme. Věřím, že letos bude bilance mezi svátečními dárci stejně uspokojivá a že si stávající dárci přivedou své parťáky,“ slibuje si Veronika Němečková s tím, že průměrná doba, jakou dárci stráví na oddělení, je 45 až 90 minut, včetně odběru, po němž jsou dárcům k dispozici nealko nápoje, káva, čaj, oplatek.

Dárcem krve se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Bezplatné dárcovství krve zahrnuje lékařské vyšetření, možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, občerstvení a uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: