Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Předporodní kurzy Nemocnice Přerov po pauze opět ženy připraví na příchod miminka

26.5.2020

Budoucí maminky budou moci od 2. června znovu zavítat do porodnice Nemocnice Přerov a společně s odborníky každé úterý odpoledne probrat témata spojená s těhotenstvím, porodem i péčí o dítě a rodinu. Nemocnice Přerov, která patří do skupiny AGEL, po tříměsíční koronavirové pauze opět rozjíždí oblíbené předporodní kurzy. Ty budou muset být i nadále přizpůsobeny současným protiepidemickým opatřením.

Předporodní kurz bude probíhat za dodržení hygienicko-epidemiologických podmínek, což přinese určitá omezení. „Jsme rádi, že můžeme kurz opět obnovit, i když s jistými omezeními. Počet těhotných, které se budou kurzu účastnit, budeme muset omezit na celkový počet 10 maminek bez partnerů, abychom mohli zajistit dostatečné rozestupy. Samozřejmě budeme mít k dispozici dezinfekční prostředky a všichni přítomní musí mít nasazenou roušku,“ popisuje vrchní sestra gynekologicko-porodnické oddělení Mgr. Radka Šimoníková s tím, že i nadále budou kurzy předporodní přípravy probíhat v podobě kurzu o čtyřech lekcích. Maminky se mohou rozhodnout, zda chtějí absolvovat kurz jako celek, nebo jen některé vybrané lekce.

Lekce probíhají každé úterý od 14 hodin ve 2. patře gynekologicko-porodnického oddělení. „Abychom zajistili dodržení nařízených bezpečnostních opatření, je nutné se na kurz předem přihlásit, a to na telefonním čísle 581 271 183,“ doplňuje Mgr. Šimoníková.

V posledních třech měsících museli odborníci s budoucími maminkami komunikovat především na dálku. „Na sociálních sítích i telefonicky jsme odpovídali na nespočet dotazů týkajících se porodů a hlavně doprovodů, které se často v rámci nařízení Ministerstva zdravotnictví měnily. Děkujeme všem rodičkám a tatínkům za přízeň v této nelehké době, která se pomalu ale jistě vrací snad zpět do normálu,“ uzavírá vrchní sestra Šimoníková.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: