Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Zdravotníci Nemocnice AGEL Přerov mají pacienty na oddělení ARO pod dohledem díky novému monitorovacímu systému

10.8.2020

Nemocnice AGEL Přerov neustále pracuje na zkvalitňování poskytovaných služeb. Nyní modernizovala vybavení na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO), kde vitální funkce pacientů sleduje nový monitorovací systém za více než dva miliony korun.

Čtyři nové monitory s přenosovými moduly jsou schopny sledovat velké množství parametrů jako neinvazivní či invazivní tlak krve, pulz, pletysmografii (okysličení krve kyslíkem) či teplotu, umožňují analýzu vydechovaných plynů a nepřímé kalorimetrie a je zde také EKG monitor s detekcí život ohrožujících arytmií. Všechny hodnoty jsou přehledně zobrazeny na 7, 19 a 27palcovýcých monitorech, což zkvalitňuje práci obsahujícímu personálu. ARO přerovské nemocnice ještě čeká na dovybavení pátým, menším monitorem bez přenosového modulu.

Moderní přístroje nahradily dvě desítky let staré monitory a technologický pokrok je znát. „Výhody jsou v rozšířeném monitorování vitálních funkcí, nepřímou kalorimetrii, ale i hemodynamiky. Možností je také monitorace pacientů při převozech k různým vyšetřením, např. CT, jícnové ECHO, k operačním výkonům samostatným modulem,“ popisuje přednosti zařízení primář ARO MUDr. Petr Dušek s tím, že po plánované modernizaci operačních sálů vznikne systém zcela kompatibilní se systémem anesteziologickým.

„Výhody propojení těchto systémů budou hlavně v tom, že kriticky nemocní pacienti budou kontinuálně monitorováni stejným systémem během anestezie, transportu pacienta na ARO (nebo po nemocnici) i během pobytu na ARU,“ dodal primář MUDr. Petr Dušek s tím, že ročně přerovské oddělení ARO ošetří okolo stovky pacientů se selháním vitálních funkcí.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: