Nemocnice AGEL Přerov bude mít přes sto nových parkovacích míst

20.8.2020

Stavební stroje již brzy na několik týdnů obsadí areál Nemocnice AGEL Přerov, kde dojde k vybudování nového parkoviště a k úpravám dalších venkovních ploch. Lidé se mohou těšit na více než sto nových parkovacích míst.

Zaměstnanci i návštěvníci nemocnice musejí v následujících měsících počítat se stavebním ruchem, který výrazně přemění část nemocničního areálu. „Projekt na výstavbu parkoviště je hotový, je už také vybrán zhotovitel zakázky. Nyní se čeká už jen na stavební povolení,” popsal aktuální stav Ing. Pavel Špunar, hlavní správce AGEL Středomoravské nemocniční, pod kterou spadá také Nemocnice AGEL Přerov.

AGEL Středomoravská nemocniční na projektu spolupracuje s Olomouckým krajem, majitelem pozemků a hlavním investorem zakázky, a také s městem Přerov. Na jejím konci bude mít přerovská nemocnice vedle budovy interny zcela novou parkovací plochu pro 86 osobních automobilů a dalších 26 míst přibude podél cesty vedoucí napříč celým areálem. „Pokud vše půjde podle plánu, bude nové parkoviště sloužit od ledna příštího roku,” doplnil hlavní správce.

V oblasti parkování v přerovské nemocnici se nejedná o jedinou výraznou letošní novinku. V létě nemocnice spustila nový parkovací systém, který je pro pacienty či jejich doprovod výrazně přívětivější. Díky moderní technice, která například umí číst SPZ vozidel, je snadnější a rychlejší jak odstavení i výjezd auta. Parkovné lze také hradit platební kartou. „Konkrétně to znamená, že pacient, který vyjíždí v termínu, nemusí vždy přikládat lístek. Systém ho po přečtení SPZ pustí sám,“ popisuje Ing. Pavel Špunar.

Parkoviště přerovské nemocnice tak nabízí chytrý systém parkování, který nevyžaduje lidskou obsluhu. Pokud však nastane nějaký problém a řidiči budou potřebovat pomoc, systém je napojen na stálou technickou službu, vrátnici, dispečink apod. Cena parkovného zůstává stejná, tedy 30 minut zdarma, každá započatá půlhodina pak přijde na 10 korun.