Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

V Nemocnici AGEL Přerov se v roce 2020 narodilo celkem 861 dětí

5.1.2021

V loňském roce v Nemocnici AGEL Přerov pomohli zdravotníci přivést na svět celkem 861 dětí, a to při 854 porodech. Sedm žen porodilo dvojčata. První letošní miminko, chlapeček Ondřej, přišlo na svět 1. ledna v 7:30 hodin. Maminka přijela do přerovské nemocnice z nedaleké obce na Lipensku nad Bečvou.

V roce 2020 se v přerovské nemocnici narodilo o 43 dětí více než v roce 2019. Nejplodnějším měsícem byl loni duben, kdy zdravotníci zapsali do porodních knih 81 miminek. Naopak v říjnu zaznamenali zdravotníci nejmenší porodnost, kdy na svět přišlo 59 dětí. Ve druhé polovině roku proběhly čtyři porody u covid pozitivních maminek, všechny v pořádku a bez komplikací.

Rodiče pro své ratolesti volili tradiční česká jména. Mezi chlapci, kterých se v Přerově loni narodilo 442, panoval Filip, Jakub, Matyáš, Jan, Adam nebo Tomáš. Mezi děvčátky, kterých přišlo na svět 419, vedly Terezy, Neya, Anny, Elišky nebo Adély. Nouze nebyla ani o neobvyklá jména. Porodníci přerovské porodnice zaznamenali chlapecká jména jako Calvin Migel, Kvido, Nathaniel nebo Ruslan. Mezi děvčaty se objevila jména jako Anita Violett, Anna Jennifer, Destiny, Thalia Esperanza nebo Vivien.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: