Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Rehabilitace přerovské nemocnice vrací formu pacientům po koronaviru

7.7.2021

Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Přerov reaguje na aktuální situaci, kdy se řada lidí po prodělaném onemocnění covid-19 necítí zcela fit. Specialisté pomáhají těmto pacientům k návratu do původní kondice.

Vyčerpanost, bolesti páteře, kloubů i svalů či dlouhodobý pocit únavy. To jsou jen některé z celé řady postcovidových problémů, s kterými se lidé vracejí ke konzultaci do ordinací ošetřujících lékařů. „Ti mohou při řešení jejich problémů v mnoha případech doporučit i rehabilitaci,” říká MUDr. Jana Řezáčová, primářka rehabilitačního oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Pacienta, který se rozhodne pro léčbu na tomto oddělení, čeká na úvod vyšetření rehabilitačním lékařem, aby stanovil konkrétní léčebný plán, který zahrnuje péči fyzioterapeuta a některé formy fyzikální léčby, které pomohou jeho stav zlepšit.

„Jedná se především o  pohybovou léčbu pod vedením fyzioterapeuta,  kterou pak provádí pacient doma v pravidelném režimu. Jedná se o trénink  vytrvalostní i silový, včetně ošetření hrudníku, zlepšení dechového stereotypu a  nácvik správného dýchání,” konkretizuje léčbu primářka Řezáčová s tím, že k obnově zdraví a kondice přispívají i metody fyzikální léčby, např. CO2 suchá koupel,  vodoléčebné a elektroléčebné procedury, ošetření laserem, nebo některé typy masážních technik.

Lékaři a fyzioterapeuti kladou na rehabilitačním oddělení Nemocnice AGEL Přerov důraz na správný výběr pohybové techniky, frekvenci léčby i výši tolerované zátěže. „Celý rehabilitační program k obnově kondice postcovidového pacienta je přísně individuální, řídí se aktuálním  zdravotním stavem,  a také stavem jeho organismu který byl před onemocněním,” zdůrazňuje na závěr MUDr. Jana Řezáčová s tím, že doba léčení se v těchto případech na ambulantní rehabilitaci  pohybuje v rozmezí 3 až 4 týdnů.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: