Nemocnice AGEL Přerov pořídila nová lůžka pro pacienty v ohrožení života a silně obézní

21.3.2022

Nadstandardní pohodlí čeká nově i pacienty v ohrožení života a vysoce obézní pacienty Nemocnice AGEL Přerov. Zdravotnické zařízení investovalo do obnovy lůžkového fondu a nově zakoupilo 22 resuscitačních lůžek pro pacienty v nejvážnějších stavech a také bariatrické lůžko s nosností až 500 kilogramů pro silně obézní pacienty. Celková výše investice přesáhla částku 10 milionů korun.

„Resuscitační lůžka Multicare jsou určena pro oddělení ARO, chirurgickou JIP a JIP interních oborů. Zde jsou hospitalizováni pacienti ve vážných stavech, u kterých mnohdy dochází k selhávání základních životních funkcí. Často jde zároveň o pacienty imobilní, kteří potřebují intenzivnější servis ze strany zdravotníků,“ přibližuje MUDr. Jiří Ševčík, předseda představenstva AGEL Středomoravské nemocniční, pod kterou přerovská nemocnice spadá, s tím, že nová resuscitační lůžka péči o takovéto pacienty významně zjednodušují a také zlepšují. Disponují totiž řadou moderních funkcí.
Lůžka Multicare umožňují plně elektrické polohování pacientů, a to ve všech svých jednotlivých částech. Mimo to je také lůžko vybaveno integrovanou váhou a obsahuje i nejmodernější antidekubitní matraci, která chrání pacienta před proleženinami.
Skvělou vychytávkou je pak i automatický boční náklon, který umožňuje zdravotníkům nastavit intervaly a stupně náklonu a lůžko pak automaticky tyto polohy mění. „Tato funkce je nejen skvělou prevencí proti proleženinám, usnadňuje také léčbu některých plicních onemocnění a velmi ulevuje jak pacientovi, tak zdravotnickému personálu, kterému odpadá nutnost mechanicky a těžkopádně imobilní pacienty otáčet,“ vysvětluje MUDr. Ševčík.
Speciální novinkou v lůžkovém fondu nemocnice je pak bariatrické lůžko Titan, které slouží primárně internímu oddělení Nemocnice AGEL Přerov a určeno je zejména pacientům s morbidní nadváhou, pro které standardní lůžka nejsou dimenzována. Také toto lůžko disponuje antidekubitní matrací, plnou elektrizací i funkcí automatické laterální terapie.