Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Optimální podmínky rizikovým miminkům v Nemocnici AGEL Přerov zajistí nové inkubátory

28.3.2022

Maximální komfort i moderní péči zajistí novorozeným miminkům v Nemocnici AGEL Přerov dvojice nových inkubátorů. Ty slouží miminkům v rizikovém stavu, u kterých se po porodu objeví například potíže s dýcháním, infekcí či ztíženou poporodní adaptací.

Nemocnice pořídila pro nejmenší pacienty dvojici inkubátorů Babyleo TN500, které jsou vybaveny monitory základních životních funkcí a jsou funkčně navrženy tak, aby byla manipulace i přístup k miminku co nejjednodušší. „Inkubátor je mimo jiné schopen zajistit stabilní teplotu dítěte, můžeme mu nastavit optimální vlhkost prostředí a můžeme s jeho pomocí realizovat i terapii kyslíkem,“ prozrazuje MUDr. Jaroslav Bouchal, primář dětského a novorozeneckého oddělení Nemocnice AGEL Přerov s tím, že inkubátor je určen k ošetřování novorozenců, včetně nedonošených dětí s nízkou porodní hmotností. 
Ovládání veškerých funkcí inkubátoru je přitom na viditelném panelu a všechny důležité parametry inkubátoru jsou hlídány pomoci alarmů, což minimalizuje riziko vzniku jakýchkoliv vážných obtíží. Funkce alarmů je přitom zabezpečena i při výpadku elektrické sítě.
„Inkubátory poslouží všem dětem, u kterých se projeví nějaký poporodní problém. Může jít o problémy s dýcháním, o děti dříve narozené, děti s malou váhou vzhledem k věku narození, děti s novorozeneckou infekcí, s prodlouženou poporodní adaptací, a podobně,“ vyjmenovává MUDr. Bouchal.
Délka péče o novorozence v inkubátoru je přitom individuální. Faktorů ovlivňujících dobu pobytu v inkubátoru je totiž celá řada – od gestačního týdne, porodní váhy, přes průběh poporodní adaptace až po termostabilitu novorozence. Ročně využije inkubátory v přerovské nemocnici okolo 50 dětí, z celkových více než 800 narozených.
Inkubátory přitom nejsou jedinou novinkou, která dětem čerstvě po porodu v Nemocnici AGEL Přerov slouží. Mimo ně pořídila nemocnice před nedávnem také vyhřívané lůžko Panda s integrovaným monitorem a resuscitátorem. 
„Tyto přístroje na oddělení jednoznačně vítáme. 5 až 10 procent dětí vyžaduje po narození určitou míru pomoci a jedno procento dětí dokonce resuscitaci. Vyhřívané lůžko umí zajistit dítěti ideální tepelný komfort, kontinuálně jej monitoruje, a v případě potřeby pomocí integrovaného resuscitátoru ulehčí případnou resuscitaci i zabrání eventuálnímu poškození zdraví, což je benefit, který nelze vyvážit penězi,“ uzavírá MUDr. Bouchal. 

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: