Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Nemocnice AGEL Přerov zve dárce krve na Odběr darovaný od srdce

13.9.2022

U příležitosti Světového dne srdce pořádá Nemocnice AGEL Přerov ve středu 21. září již tradiční Odběr darovaný od srdce. Cílem akce je připomenout veřejnosti důležitost dárcovství krve a zároveň ocenit ty, kteří nezištně pomáhají bezplatným darováním nejcennější tekutiny.

„V rámci akce máme připravenou pro všechny příchozí dárce drobnou pozornost, která jim poslouží jako připomínka ušlechtilosti a dobrosrdečnosti, která v nich tkví. Největší radost by nám udělalo, pokud by v tento sváteční den přišli další prvodárci, kteří by se mohli stát budoucími pravidelnými dárci a pevnými články naší dárcovské základny. Určitě ale rádi uvidíme všechny naše dárce,“ zve MUDr. Štefan Repovský, primář Hematologicko-transfúzního oddělení Nemocnice AGEL Přerov.

Darovat krev může přijít každý zdravý občan ve věku od 18 do 65 let (prvodárci ve věku do 60 let). „Podmínkou je to, aby se člověk cítil zdravý a nebyl v pracovní neschopnosti. Ideální pak je, pokud dárce den před odběrem pije hodně tekutin, nejí tučná jídla a nepije alkohol,“ říká MUDr. Štefan Repovský.

Evidence a příjem dárců probíhá v Nemocnici AGEL Přerov v úterky a středy od 6 do 8 hodin, a nejinak tomu bude i během Odběru darovaného od srdce. Po zaevidování následuje u každého z dárců odběr krevního vzorku, vypsání dotazníku dárce krve, vyšetření a propuštění lékařem. Pokud lékař uzná dárce za schopného darování, následuje samotný odběr. „U evidence k odběru se dárce musí prokázat průkazem totožnosti s fotografií a průkazem zdravotní pojišťovny. S ohledem na kapacitu odběrů je ideální, když se dárce k odběru krve předem objedná telefonicky, emailem, nebo pomocí online objednávkového systému. Prvodárci se mohou dostavit k odběru bez objednání“, dodává MUDr. Repovský s tím, že k dispozici je telefonní linka 581 271 103, e-mail transfuzni@npr.agel.cz nebo online formulář na adrese prerov.odbery.agel.cz.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: