Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Nemocnice AGEL Přerov zve dárce krve na Dušičkový odběr

25.10.2022

Druhého listopadu každoročně oslavujeme Dušičky – svátek, během kterého vzpomínáme na všechny zesnulé. Připomenout si ty, kteří už s námi nejsou, ale zároveň dát šanci na život mnohým dalším mohou i letos zájemci na hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Nemocnice pořádá ve dnech 1. a 2. listopadu tradiční Dušičkový odběr, na který srdečně zve především nové prvodárce.

„Darování krve není nijak dramaticky nepříjemné ani omezující, většina lidí má ale samozřejmě strach z neznáma, a tak dárcovství zatím nevyzkoušeli. Právě jim se snažíme nabídnout motivaci v podobě tematických akcí, díky kterým by mohli snad rozšířit řady našich dárců krve a krevní plazmy. Dušičkové období, během kterého vzpomínáme na všechny, kteří tady s námi již nejsou, je myslím tematicky ideální. Právě krev totiž pomáhá spoustě pacientům k tomu, aby zde naopak s námi byli co nejdéle,“ míní Veronika Němečková, vrchní sestra hematologicko-transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Přerov.

Zájemci o bezplatné darování krve se mohou do Nemocnice AGEL Přerov objednávat pomocí online formuláře na webu nemocnice, na telefonním čísle 581 271 103, nebo e-mailem na transfuzni@npr.agel.cz. Vítáni jsou přitom všichni pravidelní dárci i prvodárci jakýchkoliv krevních skupin.

„V tuto chvíli máme nedostatek dárců všech krevních skupin, oceníme tedy opravdu každého příchozího. V září jsme sice zaznamenali mírný nárůst objemu dárců – po prázdninové odmlce, říjen je ale opět statisticky podprůměrný a dárci nám akutně chybí,“ vysvětluje Veronika Němečková.

Bezpříspěvkovými dárci krve se mohou stát lidé ve věku od 18 do 60 let. Pro darování krve musí být naprosto zdraví. Zda je dárce způsobilý k odběru, posoudí individuálně odborný zdravotnický pracovník přímo na odběrovém místě. Den před odběrem by měl dárce hodně pít, nejíst tučná jídla, nepít alkohol a ráno může lehce posnídat.

Výhodami darování krve je přitom v současnosti nejen dobrý pocit z ušlechtilého skutku, ale také možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, lékařské vyšetření, vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení nebo odpočet ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: