Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 581 271 111
+420 725 797 148

O nemocnici

Bolesti, záněty i otoky léčí v Nemocnici AGEL Přerov nový moderní laser

21.11.2022

Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Přerov nabízí pacientům laserovou terapii pomocí nového moderního přístroje. Zařízení pořídila nemocnice před několika týdny a již nyní účinně pomáhá zejména pacientům se záněty, otoky i bolestmi. Hlavní výhodou nového robotizovaného laserového systému je přitom viditelná úleva již po první aplikaci.

„Laserový přístroj na našem pracovišti používáme roky, ale tento nový laser poslední generace o vysokém výkonu dokáže přenést velké množství světelné energie za velmi krátkou dobu do hlubších vrstev tkáně, a tím nastartovat její analgetický a léčebný proces. Tímto se zefektivňuje a zkracuje doba léčení pohybového aparátu,“ říká MUDr. Jana Řezáčová, primářka rehabilitačního oddělení Nemocnice AGEL Přerov.

Novou investicí na rehabilitačním oddělení je konkrétně unikátní robotizovaný MLS® laserový systém využívající robotickou MLS® laserovou hlavicí CHARLIE, která se automatizovaně pohybuje ve všech rovinách.

„Mechanismem účinku je současné synergické působení na zánět, otok, bolest, urychlení a zkvalitnění obnovy poškozených tkání. Úleva od obtíží často nastává již po první aplikaci,“ vyzdvihuje MUDr. Řezáčová hlavní výhodu nového přístroje.

Zařízení je zejména vhodné pro dospělé pacienty s bolestmi kloubů (ať už vlivem chorob či zranění), pacienty s poškozenými svaly, úponovými bolestmi, popáleninami, proleženinami, bolestmi zad či jizvami, ale třeba také s postcovidovým syndromem. „Laserová terapie vykazuje skvělé výsledky při doléčování prodělané pneumonie COVID-19. Laser totiž hojí a regeneruje plicní tkáně a zlepšuje funkci plic,“ dodává MUDr. Řezáčová.

Naopak kontraindikací pro laserovou terapii je onkologické onemocnění, epilepsie, těhotenství, menstruace, nedávno prodělaná radioterapie, hyperpigmentace, tetované místo, nebo fotosenzitivující léčiva.

Ošetření vysokovýkonným laserem probíhá za použití ochranných brýlí, trvá několik minut, a je téměř bezpocitové. První výsledky se obvykle dostavují již po první aplikaci, přičemž pro optimální výsledek je vhodné absolvovat 5 až 10 aplikací dle zdravotního stavu. Cena laserové terapie v Nemocnici AGEL Přerov je 100 korun za každých započatých 5 minut ošetření. Objednávky k vyšetření jsou možné na telefonním čísle 581 271 113.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: