Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 581 271 111
+420 725 797 148

O nemocnici

Nový ultrazvuk v Nemocnici AGEL Přerov zajistí přes 2 tisíce urologických vyšetření ročně

27.2.2023

Novinkou v přístrojovém vybavení Nemocnice AGEL Přerov je aktuálně ultrazvuk pro vyšetření urogenitálního ústrojí, který poslouží jak na lůžkovém oddělení, tak v případě potřeby i na urologické ambulanci. Přístroj v hodnotě téměř milion korun v nemocnici nahradil starší vybavení, které již neodpovídalo požadavkům na moderní medicínu.

„Ultrazvukový přístroj Versana je určen k diagnostice obtíží v oblasti horních i dolních močových cest a orgánů dutiny břišní. Zejména jej využijeme na lůžkovém oddělení ke kontrole a srovnání předoperačních a pooperačních nálezů a nálezů před propuštěním pacienta, dále pak ke kontrole efektivity léčby a rozhodnutí o nutnosti chirurgické intervence nebo pokračování v konzervativním postupu léčby,“ vysvětluje MUDr. Robert Szabó, primář urologického oddělení Nemocnice AGEL Přerov, s tím, že v případě nutnosti je vzhledem k mobilitě nového zařízení počítáno také s jeho převozem do urologické ambulance.

Nový ultrazvukový přístroj Versana by v přerovské nemocnici mohl být ročně využit ke 2 tisícům vyšetření u lůžkových pacientů a stovkám dalších v případě využití i na urologické ambulanci. Těm přitom nabídne viditelně modernější péči. 

„Vzhledem k několikanásobnému generačnímu skoku oproti předchozímu přístroji jsou aktuální parametry přístroje výrazně dokonalejší. Přístroj nabízí dokonalejší zobrazení i softwarové úpravy obrazu, možnost bedside použití díky vestavěnému akumulátoru, možnost připojení do PACS nebo IKIS informačních systémů s archivací fotodokumentace,“ popisuje primář hlavní výhody přístroje.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: