Nová kožní ambulance v Nemocnici AGEL Přerov

10.10.2023

Nemocnice AGEL Přerov otevírá svoji již třetí kožní ambulanci s moderním digitálním dermatoskopem. Péče v nové ordinaci bude specializována nejen na uvedené vyšetření, ale i na poskytování biologické léčby a dalších výkonů, které usnadňují provoz a urychlují čas vyšetření.

Kožní ambulance přináší významné výhody pro pacienty a podporuje úsilí poskytovat vysoce kvalitní zdravotní péči v oblasti dermatologie. Nová ordinace nabídne více časového prostoru pro vyšetření pacientů s biologickou léčbou a umožní efektivně léčit pacienty s diagnózami atopické dermatitidy, psoriázy či kopřivky, u kterých je potřeba vetší časový prostor k vyšetření. „Jsem velice rád, že se nám od loňského podzimu povedlo zřídit a nasmlouvat možnost podávaní centralizované bezpečné ale zejména velice účinné terapie tzv. biologiky. V současné době máme již zhruba 20 pacientů léčených touto moderní světovou léčbou a zatím všichni dosavadní pacienti jsou s výsledkem terapie velice spokojení a jsou i vděční, že za touto léčbou nemusí dojíždět, a mají ji možnost absolvovat i zde na Přerovsku,“ dodává MUDr. Lukáš Meričko, primář kožního oddělení Nemocnice AGEL Přerov.

Hlavním důvodem realizace nové kožní ambulance byla potřeba zajištění dostatečného prostoru pro umístění nového moderního přístroje, který detailně zaznamená každé znaménko, ale také pro zaopatření místa pro další personální posílení odborného týmu.

„V současné době máme lékařky na částečné úvazky, například po mateřských dovolených, ale předpokládáme, že do budoucna bude potřebné navýšení jejich úvazků i zejména kvůli pořád se zvyšujícímu počtu zejména akutních pacientů, “ uvádí MUDr. Lukáš Meričko, primář kožního oddělení Nemocnice AGEL Přerov.

Nová kožní ambulance je umístěna v prostorách přízemí budovy LDN, v blízkosti stávajících kožních ordinací. Pacienti se i nadále budou moci objednávat a hlásit na dosavadní kartotéce a na tel. č. 581 271 341 jako doposud. Žádanku k jakémukoliv vyšetření pacienti nepotřebují. „Ordinační hodiny pro novou kožní ambulanci jsou zatím vyčleněny ve středu a ve čtvrtek v čase 7:30 – 15:00 hod, kdy bude zatím specializovaná pro pacienty k vyšetření digitálním dermatoskopem a pro pacienty s biologickou léčbou s tím, že v ostatní dny bude využita k dalším výkonům usnadňující provoz a věřím, že i urychlující čas vyšetření, resp. i zkrácení doby čekání na vyšetření,“ uzavírá MUDr. Lukáš Meričko, primář kožního oddělení Nemocnice AGEL Přerov.

Kontakt:
Kožní ambulance Nemocnice AGEL Přerov