Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 581 271 111
+420 725 797 148

Pracoviště

Neurologické oddělení

Charakteristika oddělení:

Počet lůžek:

  • 25 standardních lůžek 
  • 5 lůžek JIP

O oddělení:

Náplní činnosti neurologického oddělení je diagnostika a terapie onemocnění periferního a centrálního nervového systému. Péče je zajištěna ambulantní částí a lůžkovým oddělením. Pacienti mohou využít ubytování na nadstandradním pokoji s vlastním sociálním zařízením, televizorem, chladničkou, telefonní linkou a radiopřijímačem (cena za nadstandradní pokoj se řídí platným ceníkem oddělení). Péči o závažně nemocné pacienty, u nichž hrozí selhání životně důležitých funkcí, a o nemocné v bezvědomí, kteří vyžadují neustálé monitorování životních funkcí a zvláštní intenzivní péči, včetně zajištění umělé plicní ventilace zajišťuje jednotka intenzivní péče.

O ambulancích:

Součástí neurologického pracoviště je všeobecná ambulance, specializované poradny pro demyelinizační onemocnění, hlavně typu Rozstroušené sklerózy, cévní poradna, poradna pro bolesti hlavy, a to hlavně migrény, poradna pro epilepsii. Ambulantní činnost se zaměřuje na specializovaná neurologická vyšetření, které doporučí jiný ošetřující lékař, dispenzární činnost u chronických neurologických onemocnění. Zaměřujeme se i na ambulantní léčbu nemocí, které nevyžadují hospitalizaci cestou našeho ambulantního stacionáře. Z diagnostických specializovaných metod provádíme EMG - elektromyografické vyšetření periferních nervů, kořenů a svalů, EEG- elektroencefalografické vyšetření mozkové aktivity, neurosonologická vyšetření- ultrazvukové vyšetření krčních a mozkových tepen, vyšetření EP-BAEP, VEP, SSEP – evokovaných potenciálů ke zjištění funkčnosti sluchové, zrakové dráhy a dráhy citlivosti. Dále provádíme diagnostický ambulantní odběr mozkomíšního moku atraumatickou jehlou.

Historie oddělení:

Neurologické oddělení bylo zřízeno v Nemocnici AGEL Přerov v roce 1965. Od jeho založení až do odchodu do důchodu v roce 1982 byl primářem MUDr. Ivan Moravec, po něm MUDr. Gerhard Waberžinek, CSc., který v roce 1988 přešel na místo přednosty neurologické kliniky v Hradci Králové. Poté nastoupila na místo primáře MUDr. Marta Hrbáčková, MUDr. Peter Sperling, MUDr. Jan Gramata, MUDr. Jozef Zákopčan, od 31.3.2014 vede neurologické pracoviště MUDr. Elena Švamberková.

Původních 50 lůžek bylo postupně zredukováno na nynějších 25 standardního oddělení, k nimž v roce 1994 přibylo 5 lůžek JIP.