Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 581 271 111
+420 725 797 148

Pracoviště

Domácí zdravotní péče – HOME CARE

O oddělení:

Historie domácí péče v českém zdravotnictví se začala psát po roce 1990 a již 1. 5. 1993 zahájilo svou činnost naše oddělení, které je chápáno jako doplňková služba nemocnice. Přestože se jedná o doplňkovou službu, rozšířilo poskytování vhodné zdravotní péče i na pacienty propuštěné z hospitalizace, čímž se podařilo u mnoha pacientů zkrátit dobu nutnou hospitalizaci a nepřerušit potřebný kontakt mezi pacientem a nemocnicí.

Z pohledu pacienta provozování takovéto služby znamená především jeho brzké navrácení do domácího prostředí a možnost pokračování potřebné odborné ošetřovatelské zdravotní péče i u něj doma.

Péči poskytovanou klientům v jejich vlastním prostředí považujeme za moderní a neziskovou veřejnou službu, která je neoddělitelnou součástí zdravotní péče. Tak jako v jiných zemích i u nás již dochází k využívání drahých nemocničních lůžek pro akutní péči a dlouhodobé doléčování se pod odborným dohledem provádí mimo zdravotnická zařízení, tedy i v domácím prostředí. Proto je a bude stále více tato služba žádaná a my jsme připraveni ji poskytovat a rozšiřovat na vysoké profesionální úrovni i do budoucna.

V současné době zde pracuje 5 zkušených zdravotních sester, které mimo odborných činností zajišťují i kontinuální informovanost ošetřujícího lékaře či specialisty o zdravotním stavu pacientů. Všechny sestry mají dlouhodobou praxi na lůžkových odděleních nemocnice a kontinuálně se vzdělávají v aktuální problematice ošetřovatelské péče.

Spádová oblast je asi 50 000 obyvatel, t.j. město Přerov a přilehlé oblasti. Počet návštěv u pacientů je v průměru 480 - 500 za měsíc.

Motivem pro provozování oddělení je především záměr prospět pacientům - občanům města Přerova.