Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Pracoviště

HRT vyšetření (Heidelberg Retina Tomograph)

Vyšetřovací přístroj významně přispívá k včasné diagnostice glaukomu (zeleného zákalu) a kontrole účinnosti terapie u glaukomu již léčeného. Zjišťuje přítomnost glaukomových změn a umožňuje sledování jejich případného nárůstu. Jedná se o laserový skenovací systém poskytující kvantitativní popis topografie terče zrakového nervu a posouzení jeho změn v čase. Počítačovou rekonstrukcí optických řezů zadní stěnou oka je zhotoven trojrozměrný (3D) obraz, který je dále barevně kódován a číselně popsán.

Vyšetření je zcela bezbolestné, rychlé a trvá přibližně 3-5 minut. U pacientů se zhoršenou průchodností optických medií (šedý zákal, zákaly sklivce) provádíme rozkapání mydriatiky, jejichž účinnost cca odezní do 2-3 hodin.

HRT je vyšetřením nadstandardním a není hrazeno ze zdravotního pojištění. Cena vyšetření se řídí platným ceníkem očního oddělení Nemocnice AGEL Přerov.

Objednat se na HRT vyšetření můžete cestou spádového oftalmologa či případně i sami z důvodu prevence na číslo oční ambulance - 581 271 437. 

zpět na úvodní stránku oddělení