Pracoviště

Přístroj HRT 3 (Heidelberg Retina Tomograph)

HRT je skenovací laserový systém, který umožňuje přesné zobrazení a popis topografie terče zrakového nervu a okolní sítnice a jeho změny v čase. Počítačovou rekonstrukcí optických řezů zadní stěnou oka je zhotoven trojrozměrný (3D) obraz, který je dále barevně kódován a číselně popsán. V klinické praxi lze tímto přístrojem detekovat časné glaukomové změny a sledovat jejich případnou progresi v čase.

V naší ambulanci je nově používána nejnovější generace přístroje HRT (HRT 3), která je u nás i ve světě nyní považována za jednu z nejpřesnějších metod pro diagnostiku a posouzení stádia glaukomového onemocnění.

Vyšetření je zcela bezbolestné a rychlé a trvá pouze 3-5 minut. HRT je vyšetřením nadstandardním a není hrazeno ze zdravotního pojištění.

Pacienti mají možnost absolvovat cílené či komplexní vyšetření zeleného zákalu včetně odborné konzultace a návrhu vhodné léčby s individualním přístupem k pacientovi. Vyšetření je možno provést i u dětí přibližně od 7 let, provádí se obvykle bez nutnosti rozšíření zornic, u pacientů se zhoršenou průchodností optických medií/ šedý zákal,zákaly sklivce/ provádíme rozkapání mydriatiky, jejiž učinnost do 2-3 hodin odezní.

Objednat se na toto vyšetření můžete cestou spád. oftalmologa či případně i sami z důvodu prevence: číslo recepce 581 271 437. Cena vyšetření se řídí platným ceníkem.

zpět na úvodní stránku oddělení