Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 581 271 111
+420 725 797 148

Pracoviště

Dětské a novorozenecké oddělení

Slide thumbnail

Charakteristika oddělení:

Počet lůžek:

  • 25 standardních lůžek
  • 5 lůžka pro nižší intenzivní péči

O oddělení:

Od roku 2003 je dětské oddělení v novém Pavilonu pro matku a dítě, vybudovaného v areálu nemocnice. Toto oddělení je stavebním uspořádáním a technickým vybavením  na špičkové evropské úrovni. Humanizace oddělení byla realizována nadací Archa Chantal projektem „Svět ZOO“ a stále se naším  malým pacientům líbí.

Oddělení má 25 standardních lůžek, 5 lůžka pro nižší intenzivní péči.

Prostředí oddělení je plně přizpůsobeno dětským pacientům, má prostornou hernu a televizi  na každém pokoji. Na vybavené mateřské pokoje je možno přijímat maminky ke společnému pobytu s nemocnými dětmi.

Na dětském oddělení probíhá u hospitalizovaných dětí školní výuka, kterou zajišťuje denně učitelka se speciálním vzděláním a předškolním dětem se věnuje ve volném čase rovněž speciálně erudovaná učitelka mateřské školy.

Na lůžkové části dětského oddělení každoročně přijímáme k péči 1400 dětských pacientů a asi 500 maminek, průměrná doba ošetření se  zkracuje, nyní je kolem 3 dní. Na oddělení hospitalizujeme děti s různými onemocněními, poskytujeme pooperační péči dětem po výkonech chirurgických, ortopedických, urologických a ORL.