Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Novorozenecké oddělení

  • horká linka kojení - na novorozeneckém oddělení je zřízena horká linka kojení. Maminky mohou kontaktovat telefonicky laktační poradkyně, nebo si přijít pro konzultaci přímo na novorozenecké oddělení 
  • zapůjčení monitoru dechu - na novorozeneckém oddělení je možno si zapůjčit monitor dechu dítěte. Monitory půjčujeme pod záštitou nadace Křižovatka, vždy na půl roku. Cena je 150 Kč na měsíc. Monitory zapůjčuje staniční sestra novorozeneckého oddělení. 
  • péče o novorozence po propuštění
  • BONDING

Od roku 2003 je novorozenecké oddělení v novém Pavilonu pro matku a dítě,kde poskytujeme péči na 15 lůžkách novorozeneckých.

Na novorozeneckém oddělení ošetříme každoročně okolo tisícovky novorozenců s průměrnou ošetřovací dobou kratší 4 dnů. Jsme schopni poskytnout péči i dětem s lehčími dechovými obtížemi-léčba kyslíkem, nCPAP, zajistit dostatečný monitoring,k dispozici inkubátory a vyhřívaná lůžka.

Na novorozeneckém oddělení je poskytována individuální péče s možností plného ošetřování v systému rooming-in. Rooming-in je kompletní systém péče o novorozence,který zajišťuje nepřetržitý kontakt matky s novorozencem, což je pro oba ideální. Umožňuje mamince, aby mohla kojit dítědle potřebya naučila se o ně co nejdříve pečovat. S péčí o miminko pomáhá matce novorozenecká sestra a porodní asistentka.

Všem  narozeným  miminkům je prováděno ultrazvukové screeningové vyšetření ledvin a screening oční katarakty, screening sluchu – otoakustické emise.  Erudovaným ortopedem je prováděno ultrazvukové vyšetření kyčlí všem novorozencům před propuštěním z novorozeneckého oddělení. Úsek získal hodnocení "Baby Friendly Hospital" (nemocnice přátelská k dětem a rodičům).

zpět na úvodní stránku oddělení