Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 581 271 111
+420 725 797 148

Pracoviště

Anesteziologicko-resuscitační oddělení

Charakteristika oddělení:

Počet lůžek:

  • 5 resuscitačních lůžek

O oddělení:

Kromě lůžkové resuscitační péče zabezpečuje ARO anestezie na odděleních: chirurgickém, gynekologicko-porodnickém, očním, ORL, urologickém, ortopedickém ev. i některé výkony na dalších odděleních. Dále poskytuje konsiliární služby u kritických stavů a pomoc při neodkladné resuscitaci v nemocnici.

Lůžková část resuscitační péče přijímá a pečuje o nemocné po neodkladné resuscitaci v terénu nebo v nemocnici a o stavy bezprostředně ohrožené na životě (bezvědomí, selhávání krevního oběhu, selhávání dýchání, intoxikace aj.). Prostory oddělení jsou vybaveny klimatizací, je zde umístěno 5 resuscitačních lůžek, z toho 2 lůžka v samostatných boxech.

Odborná činnost pracovníků oddělení ARO je na resuscitační stanici zaměřena na intezivní a resuscitační péči. Diagnózy, pro které jsou pacienti přijímáni na toto oddělení, se příliš nemění a byly zmíněny dříve.

Na operačních sálech práce anesteziologů spočívá v podávání anestezií k operačním výkonům, k diagnostickým procedůrám. Důležitou součástí této práce je také monitorování a péče o pacienty v bezprostředním pooperačním období.

Nezbytnou náplní práce anesteziologů je koziliární činnost, práce v oboru akutní a chronické bolesti, vedení analgezie při porodech.

Anesteziologicko-resuscitační oddělení je držitelem cerifikátu Pracoviště bazální stimulace.