Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 581 271 111
+420 725 797 148

Kineziotejping

Tejpování

Dnes už celosvětově rozšířená terapeutická technika, s typickým využitím pro akutní zranění a k doléčení traumatu. Její efekt je převážně fixační, vhodný k omezení nežádoucího rozsahu pohybu. Tejpovací páska („tape“ - páska) byla navržena tak, aby omezila rozsah pohybu ve svalech a kloubech. Cílem je stabilizace a omezení konkrétního pohybu. 


Historie

Zakladatelem této metody tzv. Kinesiotapingu je Dr. Kenzo Kase z Japonska, původně kineziolog a chiropraktik, který hledal prostředek, kterým by podpořil hojivé procesy traumatizované tkáně.


Práce s tělem

Tape – funkční zpevňovací obvaz -podporuje funkci a navíc aktivuje hojivé pochody v postižené oblasti. Cíleně se používá tape, který pracuje s tělem a tím zajišťuje plný rozsah pohybu.


Vlastnosti

Výhodou je voděodolnost, která umožňuje zachovat základní hygienu (sprchování) i sportovní vlastnosti ve vodním prostředí. Nespornou výhodou je též šetrnost ke kůži a možnost pohodlné aplikace bez omezení celodenně 1 – 2 týdny. Díky své elasticitě umožňuje svalstvu ideální napětí a tím velmi pozitivně působí na lymfatický odtok a krevní oběh, čím podporuje hojení tkání.


Funkčnost a působení

Umožňuje podporu a stabilitu kloubům, vazům a svalům bez omezení cévního zásobení a rozsahu pohybu. „Tape“ se používá i jako prevence poranění myoskeletálního systému a tím je schopen redukovat bolest a snížit zánět a podporovat sval při pohybu prakticky 24 hod. denně. Reguluje svalové napětí, tlumí bolest a tím zlepšuje pohybové funkce.


Indikace

  • při bolestech svalů, šlach, kloubů a páteře, vadné držení těla, artrózy,ochrnutí, bolesti hlavy
  • prevence přetížení šlach,např.ruptury Achillovy šlachy
  • bolestivý loket – např.tzv.tenisový loket
  • podporuje stabilitu kloubů – u dříve poraněných kloubů, kde jsou volnější vazy
  • podpora podélné či příčné klenby nohy
  • korekce vbočeného palce
  • uvolňuje nahromaděnou lymfatickou tekutinu

Kontraindikace

  • při poranění kůže
  • při přecitlivělosti kůže na lepící pásku

Cena:

Řídí se platným ceníkem Středomoravské nemocniční a.s.

zpět na úvodní stránku oddělení