Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 581 271 111
+420 725 797 148

Pracoviště

Jemné a mobilizační techniky prováděné masérem - tenzní bolesti hlavy

Co způsobuje bolest hlavy

Tupou bolest pociťujeme na temeni hlavy nebo v týle, vystřeluje až ke spánkům, mnohdy tlačí až za očima. Ne každý si uvědomuje, že bolest hlavy může nastartovat i „obyčejný“ nedostatek tekutin a jídla. Závažnější bolest hlavy je migréna, což je záchvatová bolest střední až silně intenzivní. Většinou se objevuje na jedné polovině hlavy a často je doprovázena nevolností.

My se ale zabýváme bolestmi hlavy od krční páteře nebo bolestí způsobenou stresem, pracovním přetížením, či obdobím před menstruací.


Projevy a reakce bolesti hlavy

Asi neexistuje člověk, kterého by hlava ještě nikdy nebolela. Projevuje se určitým tlakem v hlavě, bušením, pocitem tisíce kladívek, hučení, pískot a bodání přichází většinou pomalu, ale může se projevit i náhle. Často je způsobeno reakcí na brobdělou noc, stres, náhlé rozčílení, napětí nebo v době před menstruací. Nejčastěji si za tuto bolest můžeme sami a to nedostatkem pohybu, stereotypními návyky, prací u počítače, jízdou v autě, kde si doslova zablokujeme krční páteř.


Léčba a uvolnění

Ne každý má zájem užívat tablety, navíc je zde účinek pouze dočasný. Je lépe přejít na správnou životosprávu. Potraviny bohaté na hořčík a draslík uvolňují stažené cévy a tím i mírní bolesti. Dále pak bylinky např. meduňkový čaj mnohdy tiší bolesti způsobené blokádou krční páteře.

Velmi vhodná je speciální masáž sestavená z prvků thajské a shiat – su masáže, z měkkých technik, nazývaná jemnou a mobilizační technikou pro maséry.


Působení

Při této masáži se uvolní ramena, srovnáme držení hlavy a tím i celého těla. Dále se provede trakce páteře a působíme na body v oblasti krčních svalů. Pak přicházíme na hlavu samotnou, kde masírujeme jemnými tahy, působíme na spánkové body, kořen nosu, obočí a oči. Na závěr ošetříme uši a vlasovou část.


Délka a cena terapie

Řídí se platným ceníkem Středomoravské nemocniční a.s.

zpět na úvodní stránku oddělení