Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 581 271 111
+420 725 797 148

Medová masáž

Medová masáž je zvenčí podobná formám známých a běžných. Používá se nejčastěji k povzbuzení lymfy nebo uvolňování napětí. Při masáži medem dochází k odstraňování toxinů z těla a ty potom „vyplavou“ na povrch kůže a jsou zcela jasně vidět.

Medovou masáž vyvinul Oleg Lohnes na základě ruského léčitelství. Masážní technika ve spojení s medem působí na pleť zad jako vysávání nebo pumpování. Odstraňuje staré struktury a jedy z tělesných tkání. Celý organismus oživuje a působí do hloubky tkání.

Přes důležité reflexní zóny zad stimuluje činnost orgánů. Medová masáž obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu. Pokud orgány onemocní, reagují příslušné reflexní zóny bolestivostí, nebo poruchou prokrvení. Proto masáže příznivě ovlivňují příslušné orgány.

Nejlépe je přímé vmasírování medu do pokožky. Tak se všechny účinné látky dostanou do organismu beze ztrát.


Indikace:

Při vyčerpání,slabosti-stres, nervové poruchy,potíže s alergií-ovšem ne na med,choroby svalů, kloubů,žaludeční a střevní poruchy,chronická rýma, bolesti hlavy, poruchy menstruace, deprese.


Kontraindikace:

Neprovádět v obličeji, na břiše a hrudníku,alergie na med,při otevřených ránách, ekzémech a vyrážkách, při tumorech- možný vznik metastáz, krvácení v těle-vředy,mrtvice,trombóza,infekční choroby


Působení:

většina lidí během první masáže cítí příjemné uvolnění, teplo v celém těle. Přesto je možné,že dojde k únavě,bolesti hlavy,závrati,bušení srdce, rýmě, průjmu, zčervenání kůže a svalové bolesti. Je třeba tuto reakci hodnotit jako příznivou a jako znamení že terapie začala působit-tělo reaguje. Při prvním zhoršení je doporučen klidový režim.


Hlavní zásada:

Hodně doplňovat tekutiny – toxiny se vyplavují !!!
Po masáži medem nesmíme na ošetřovaná místa používat mýdlo a tekuté kosmetické přípravky – jen čistou vodu.


Jak často medovou masáž provádíme:

  • u zdravých lidí 1x měsíčně
  • u nemocných lidí 1x týdně
  • u akut. stavů 2x týdně

Složení medu:

Není ještě dost přesně určena, ale obsahuje především vodu,uhlohydráty,hroznový a ovocný cukr,sladový cukr nebo-li maltózu, mléčný cukr,stop. prvky jako vápník, chlór, měď, železo, hořčík, mangan, fosfor, draslík, křemík sodík a síru a dále vitamíny řady B1, B2, B3, B5, B6, B8, B9, důležité enzymy a mj. má i antibiotické účinky. Tmavé medy jsou bohatší na železo,měď a mangan.


A trošku na závěr:

Blokované city a pocity se často schovávají za tělesné potíže v oblasti zad. Záda jsou považována za „hřiště“ duševních problémů a konfliktů. Zdraví závisí především na našem vlastním způsobu života.


Doba trvání procedury:

  • přibližně 1hod.
  • u akutně nemocných a oslabených pacientů kratší dobu
  • u těhotných žen se provádí velmi jemně a pouze 20min.

!!! při pocitu bolesti je vhodné masáž ukončit !!!


Cena procedury:

Řídí se platným ceníkem Středomoravské nemocniční a.s.

zpět na úvodní stránku oddělení