Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 581 271 111
+420 725 797 148

Klasická masáž

Historie:

Hippokratés, označovaný za „otce evropské medicíny“, znal léčebný účinek masáže při onemocnění kloubů a páteře či při zmírnění svalových kontraktur. Znal rovněž rozdíl mezi vydatnou a mírnou masáží a jejich protikladný účinek. V antickém Řecku však masáž nebyla jen léčebným úkonem, používali ji zejména zápasníci a sportovci před výkonem. Již Asklépiadés rozšiřoval několik druhů masáží – suchou nebo s použitím tuku jako masážního prostředku, krátkodobou a dlouhodobou. Vedle masáže doporučoval aktivní a pasivní pohyb, studenou sprchu a střídmost v jídle a pití.


Umění dotyku

Žijeme v době, kdy dotek je tabuizován, zredukoval se na pouhý stisk ruky. Vždyť právě hmat je prvním ze smyslů, kterým komunikujeme se světem, jako všemocný lék na bolístky a trápení. A právě hmatem se učíme poznávat krásu lidského těla. Umění dotyku nás obohatí o nový rozměr porozumění.


Kůže

Není jen pasivním obalem těla. Chrání tělo před vlivy zevního prostředí a to před teplem, chladem, vlhkostí. Její aktivita se projevuje schopností termoregulace, vylučováním potu, výměnou plynů atd. Díky čidlům – receptorům máme důležitý smysl – hmat. Masáž lze příjemně ovlivňovat i v hloubi uložené orgány.


Účinek masáže

Při masáži buňky uvolňují histamin, který se krevním oběhem dostává do celého těla a navozuje tím celkovou odezvu na masáž. Zlepší se tak i chemické pochody v buňkách kůže a buněčné dýchání, dále pak prokrvení kůže a podkoží. Působením na nervová zakončení v kůži lze masáží zmírnit nebo utlumit kožní bolesti. Zlepšení krevního oběhu má vliv na celý organismus.


Kontraindikace

  • akutní onemocnění
  • horečka
  • čerstvý úraz, rozsáhlejší zhmoždění
  • onkologická onemocnění
  • krvácivé stavy
  • křečové žíly, zánět žil a otoky
  • kožní defekty
  • těhotenství

Cena masáže

Řídí se platným ceníkem Středomoravské nemocniční a.s.

zpět na úvodní stránku oddělení